DS Automobiles – automobily pro všechny, kteří si libují v luxusu a eleganci
Straight friendly
Zdroj: Foto: se souhlasem DS Automobiles

DS Automobiles – automobily pro všechny, kteří si libují v luxusu a eleganci

Automobilka DS je v Česku již nějaký ten pátek, a i když původně představila pouze dva modely, DS 7 Crossback a DS3 Crossback, nedávno uvedla další dvě novinky. Jednou z nich je nádherná limuzína DS 9 a druhou DS 4, dokonalá jízdními vlastnostmi, ale i po designové stránce. Z modelového portfolia automobilky si tak dnes vybere každý, ale nutno dodat, že automobily značky DS nejsou jen tak pro někoho.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
22. 2. 2022

Možná vám hlavou běží myšlenka, pro koho tady automobily DS jsou, když ne „jen tak pro někoho“? Odpověď je jednoduchá: pro ty, kteří nehledají pouze automobil, který bude sloužit jako dopravní prostředek z bodu „A“ do bodu „B“, ale chtějí si užít i nevšední eleganci, výjimečný design a osobní přístup.

Domovinou značky je Francie, a tak lze říct, že DS doslova ztělesňuje know-how nejlepších řemeslných mistrů v luxusním segmentu francouzského průmyslu, které proměňuje v nevšední automobily. Ať už jde o avantgardní design, špičkové technologie, eleganci, důraz na detail, či vysoký komfort, všechny tyhle hodnoty jsou značce vlastní. A věřte, že tohle není žádné „marketingové plácání“ do vzduchu, naše redakce měla možnost vyzkoušet téměř všechny modely značky a můžeme potvrdit, že se značka ihned stala jednou z našich nejoblíbenějších. Svezení v těchto vozech řadíme k těm nejkomfortnějším, jaká jsme kdy zažili. Podívejte se třeba na test modelu DS 3 Crossback zde.

„Nová značka“ s bohatou historií

Ačkoliv mnoho lidí vnímá značku DS jako novou prémiovou značku, ve skutečnosti oplývá dlouholetou historií. V roce 1955 způsobil jeden z modelů značky na pařížském autosalonu senzaci a už tehdy velmi luxusní automobil doslova převrátil zavedené principy, vymanil se z „davu“ ostatních značek a ukázal, že francouzský luxus je symbolem inovace, elegance, odbornosti a prestiže. Jednalo se o model DS, který dříve býval ikonou a dnes je legendou. Ve šlépějích historie tohoto modelu jdou i současné modely značky, které zosobňují hodnoty, jako je inovace a vynikající kvalita, a v mnohém předbíhají svou dobu.

Výjimečný zážitek pro výjimečné lidi

Automobily značky DS jsou svým designem zcela unikátní, takže si je s modely žádné jiné značky nespletete. Klíčovými prvky exteriéru či interiéru jsou elegance a důraz na detail a věřte mi, že každé jednotlivosti je věnovaná opravdu zvláštní pozornost. Nelze si nevšimnout například loga DS na čelní masce v úrovni předních světlometů, mnoha zajímavých prvků ve tvaru diamantu, ale u modelu najdeme i jedinečný světelný podpis, který nemá obdoby.

<Path> Světová jednička v architektuře Přemysl Kokeš: kariéra je u nás sprosté slovo. Chceme být vizionáři a tvůrciZdroj: Přemysl Kokeš, IG: Přemysl Kokeš, redakce

Smysl pro detail je u modelů DS vidět i v použití autentických materiálů, jako je hliník na držácích dveří, kov na hlavici řadicí páky nebo kůže. Tyto materiály jsou zpracované exkluzivním způsobem, například kožený potah se vzorem Bracelet (hodinkový pásek). DS jako jedna značka z mála nabízí tři typy kůže: například kůži Nappa a semianilínovou kůži, která patří mezi jedny z nejkrásnějších na světě a v automobilovém průmyslu se používá jen zřídka.

Vzhledem k velkému výběru motorizací si na své přijde každý řidič, nicméně do budoucna, konkrétně do roku 2025, bude modelová řada automobilky plně elektrifikovaná. Všechny nově uváděné modely budou nabízeny ve 100% elektrické nebo vysoce výkonné plug-in hybridní verzi.

Prémiová značka DS však kromě kvality a komfortu přináší ještě něco navíc, onu pomyslnou třešničku na dortu: nadstandardní osobní přístup a spolehlivé služby po celou dobu vlastnictví vozu. Tento soubor služeb se nazývá „Only You“ a můžete si díky nim váš vůz nerušeně užívat. Ať je váš požadavek jakýkoliv, v DS Automobiles se můžete těšit na maximální pozornost.

Výjimečné vozy pro výjimečné lidi
Foto: se souhlasem DS Automobiles

Výhody programu „Only You“ může bezplatně využívat každý, kdo se stane majitelem vozu DS. Ke všem službám, které zahrnují například 24/7 asistenci, službu DS VALET, tedy vyzvedávání a doručení vozu během servisu, či služby osobního asistenta, jsou přístupné prostřednictvím aplikace MyDS nebo na speciálním telefonním čísle určeném pro zákazníky. Navíc vás značka občas pozve i na speciální události, koncerty a setkání, třeba u příležitosti uvedení nových modelů na český trh. Pořízením vozu se tak nestáváte jen dalším „pořadovým číslem“ v tabulkách, ale váženým zákazníkem, kterému se dostává odpovídající péče.

<Path> Tapety mohou oživit interiér a posunout ho na vyšší úroveň. Jak ale na to?Zdroj:

Nejnovější model, který předčil všechna očekávání

Naše redakce před pár týdny navštívila uvedení nejnovějšího modelu značky DS, kterým je DS 4. Tohle menší SUV je vlastně trochu nebezpečné. Zaprvé se do něj hravě zamilujete a zadruhé je to tak trochu droga, kterou potřebujete mít stále u sebe. Po designové stránce je to doslova majstrštyk, což není pouze náš názor, ale třeba také odborné poroty 37. ročníku Mezinárodního automobilového festivalu, která modelu DS 4 udělila cenu za nejkrásnější auto roku 2022.

Uhrančivá Francouzka nabídne ladné linie, které vás zhypnotizují, a jakmile spatříte její propracovanou záď, div vám nevyrazí dech. Alespoň na chvíli jsme měli možnost usednout i za její volant a ihned nás překvapil nevšední interiér, který je nabitý skutečně výjimečnými materiály, jako je karbonová ocel, jasanové dřevo nebo špičková kůže Nappa s motivem proplétání. Také tento model potvrzuje, že značka doslova boří zažité principy, aby překonala očekávání zákazníků.

Nejnovějším modelem značky je DS 4
Foto: se souhlasem DS Automobiles

Prozatím se můžete pokochat fotkami tohoto výjimečného modelu, který není pouze automobilem, ale i nádherným módním doplňkem, a na podrobnější popis DS 4 se můžete těšit zanedlouho na webu LUI, protože jej budeme osobně testovat celý týden a o své dojmy se rozhodně budeme chtít podělit. Pokud tedy z auta vůbec někdy vystoupíme!

Pár slov závěrem

Pokud existují automobilové značky, které udávají trendy a oplývají neotřelým stylem, jednou z nich je bezpochyby právě DS Automobiles. Nevěříte? Vyzkoušejte jízdu v některém z modelů, které jsou k vidění v showroomech značky v Praze, Brně a v Ostravě. Na stránkách DS dokonce najdete možnost virtuální prohlídky některých modelů, ale rád bych vás upozornil na to, že jízda v nich je silně návyková, takže byste se už po pár minutách mohli stát závislými a později trpět abstinenčními příznaky. Nebo to vyřešíte pořízením vozu do vaší garáže a máte po problémech. :)

Zdroj: Jan Witek

Populární
články

E-Shop