Jak na útulný a příjemný prostor? Poznejte kouzlo dřeva!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Woodmaster / se souhlasem

Jak na útulný a příjemný prostor? Poznejte kouzlo dřeva!

Na klasický dřevěný nábytek nedají dopustit jak ti, kteří si libují v dřevěných artefaktech a obložených stěnách, tak i ti, kteří preferují minimalističtější domácnost a v interiéru dávají přednost spíše kovu či sklu. Dřevo dovede takový interiér pocitově zateplit a materiál je navíc velmi příjemný na omak. Míst, kde lze kvalitní dřevěný nábytek pořídit, je mnoho, avšak umět rozeznat kvalitu není vždy jednoduché. Proto je nejlepší obrátit se přímo na lokálního výrobce. Jedním z nich je i Adam Vojtíšek, zakladatel značky Woodmaster AF.
Redakce Redakce Autor
12. 2. 2022

Čím je dřevo výjimečné?

Na chvíli se ještě vraťme zpět k materiálu samotnému. Dřevo má neuvěřitelnou schopnost zútulnit strohý interiér a vhodně doplnit exteriér tak, aby se v něm člověk cítil příjemně. Kresby ve dřevě, drobné prasklinky a suky činí každý výrobek jedinečným a zbroušení dřeva ještě více zdůrazní jeho vlákna. Každý takto opracovaný kus dřeva je pak krásný originál, který vynikne jak uvnitř, tak venku. Toho si jsou ve Woodmasteru dobře vědomi a pracují s velkým spektrem materiálů tak, aby si zde každý mohl najít přesně to dřevo, které mu padne do oka.

<Path> Zelená politika je již pasé, štafetu v zájmu o udržitelnost přebírají „azuroví zákazníci“. Jaké jsou jejich priority?Zdroj: acosta.com, foodbusinessnews.net, forbes.com, progressivegrocer.com, springwise.com, nationalgeographic.org, thegrocer.co.uk, ewellix.com, sustainablejungle.com

Není výrobce jako výrobce

Práce v dílně bavila Adama Vojtíška už odmala. Tou dílnou mu byla tehdy garáž, ve které začal v 18 letech společně se svým otcem tvořit první produkty. Později vybudoval s kamarádem Filipem Hozou značku Woodmaster AF – a ukázalo se, že to byl skvělý nápad. Jejich výrobky si totiž lidé velmi rychle oblíbili a nabídka produktů, které Adam s Filipem vytváří, se tak mohla značně rozšířit.

Původně se ve Woodmasteru specializovali zejména na zahradní doplňky z masivu – lavičky, pergoly či dětské prvky pro školy a školky. Postupně však přibývaly i malé věci do interiéru a nově se kluci z Woodmasteru začali věnovat i nábytku. Ten vyrábí především z masivu, ale najdete u nich i výrobky z lamina. V nabídce mají vskutku široký výběr dřev – od akátu až po ořešák. U každého z nich pak přesně ví, k jakému účelu se hodí nejlépe, proto si můžete být jisti, že bude daný výrobek nejenom skvěle vypadat, ale díky specifickým vlastnostem na míru vybraného dřeva si zachová i dlouhou životnost.
 

Mistři z Woodmasteru

Práci Woodmasteru poznáte jednoduše – provedení bude masivní, robustní a vysoce kvalitní. Ve firmě si zakládají na tom, aby byly jejich výrobky skutečnou dominantou zahrady či interiéru, což může potvrdit nemalé množství spokojených zákazníků, mezi které patří i osobnosti z řad celebrit. Další výhodou kluků z Woodmasteru je, že vše vyrábí na míru a přání zákazníka. Zákaznická spokojenost je pro ně klíčová, a proto se postarají o kompletní servis – od návrhu až po montáž. Samozřejmostí je také pomoc s výběrem samotného materiálu, nátěru či krytiny. Další zajímavostí je, že se v případech, kdy je to možné, snaží zpracovávat i dřevo, které by za normálních okolností skončilo jako palivo – výroba tedy ctí trend zero waste (tedy nulový odpad) a je udržitelná.

<Path> Moderátorka a influencerka Nikol Trojanová představuje svůj útulný byt v nově vznikající pražské čtvrtiZdroj: Jan Witek, Nikol Trojanová, Juan Calderón

Inspirace & Inovace

V neposlední řadě jsou Adam s Filipem velkou inspirací pro všechny, které láká řemeslná činnost a nevědí, jak s ní začít. „Práce rukama není nijak podřadná, ale naopak velice žádaná, dobře placená a čistá,“ říká Adam Vojtíšek a dodává, že dnes kvůli mylné představě o nízkém platu či prestiži mnoho řemesel upadá. A to se ve Woodmasteru snaží napravit. Dokonce tak dobře, že se Adam s Filipem loni zařadili mezi 10 krajských finalistů soutěže MONETA Živnostník roku 2021

Přestože se dnes dřevěný nábytek a další doplňky do exteriéru těší velké oblibě, Adam s Filipem nezahálejí a neustále zkoušejí nové věci. Nyní se pustili i do výroby designových doplňků, takže v nabídce Woodmaster najdete např. originální hodiny z fošen smrku, dřevěné podtácky s logem a dokonce i tenisové sloupky...

 

Zdroj: Woodmaster/Spolupráce

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop