Za krásami a luxusem nemusíte do zahraničí. Zahrajte si na turisty v Česku!
Straight friendly
Zdroj: iStock

Za krásami a luxusem nemusíte do zahraničí. Zahrajte si na turisty v Česku!

Říká se, že za plotem je tráva vždy zelenější, ale nemusí to být pravda. Vzpomeňte si na začátek pandemie v roce 2020, kdy bylo oblíbenou zábavou hledat v České republice místa podobná těm ikonickým ve světě. Petřínská rozhledna se porovnávala se svou slavnější předlohou v Paříži od Gustava Eiffela, lom Velká Amerika hravě nahradil Grand Canyon a zahrady v Kroměříži si hrály na Versailles. Tato srovnávání byla sice myšlena s nadsázkou a sarkasticky upozorňovala na fakt, že budeme asi nějakou dobu sedět doma, ale nakonec mohou sloužit jako zdroj inspirace!
Ondřej Josef Kubáček Ondřej Josef Kubáček Autor
21. 2. 2022

Jak už bylo naznačeno s onou zelenější trávou za plotem, není kolikrát špatné se podívat, co za cíle v České republice doporučují zahraniční průvodci nebo cestovatelské weby. Kromě protřelých Hradčan a Českého Krumlova v nich najdete spoustu zajímavých tipů stojících za návštěvu, o kterých jste možná ani neslyšeli! Česká republika je sice malá, co se rozlohy týče, ale rozhodně patří k velice rozmanitým zemím, kde můžete vyrazit do hor, lézt ve skalách, užívat si malebné vrchoviny, toulat se v pralese, plavit se po řekách a navštěvovat hrady a zámky. Každý si tak přijde na své!

<Path> Bohémský model Michal ŠedaZdroj: Milan Junek, Michal Šeda

V minulých stoletích byly Čechy proslulé svým lázeňstvím, které sem každoročně lákalo smetánku z celé Evropy. Za relaxací, dobrým jídlem a milostnými dobrodružstvími sem pravidelně jezdíval i britský panovník Edward VII. Nebo řada umělců. Doba Belle Epoque je sice už dávno za námi, ale lázeňský trojúhelník Mariánek, Františkových lázní a Karlových Varů má své kouzlo pořád. I proto se města společně dostala na seznam světového dědictví UNESCO. V Karlových Varech můžeme doporučit například hotel Prezident v samotném srdci města, který kromě klasických léčebných pobytů nabízí i ty wellnessové.

Vyrazit ale můžete i za vínem! Nejen francouzské vinice totiž stojí za návštěvu. Ty nejkrásnější v České republice najdete na Mělnicku nebo na Moravě, což není žádné překvapení. Moravské vinné sklípky jsou populární už řadu let a proto není divu, že v jejich okolí najdete různá zajímavá místa, kde se ubytovat. Podobně tomu je i kolem města Mělník. Zde můžeme doporučit romantický zámecký hotel Liblice sídlící v perle barokního stavitelství.

A když už jsme u těch zámeckých hotelů, ty se u nás v redakci těší velké oblibě! Dokážeme jich proto na požádání vyjmenovat celou řadu! Na zámku Loučeň se můžete ubytovat přímo v zámeckých pokojích a užít si park plný bludišť a labyrintů. Chateau St. Havel u Prahy nabízí kulinářské zážitky a Chateau Hostačov nádherný pobyt uprostřed přírody.

<Path> „Jako malý jsem si hrával s panenkami, měl jsem dokonce i přítelkyně, přesto jsem se nesnášel,“ říká Brayan, kterému pomohlo až přesídleníZdroj: Tomáš Herzán

Někdy prostě stojí za to, zahrát si na turisty ve vlastní zemi. Za novými zážitky není vždy nutné cestovat na druhý konec světa. Někdy nás dokáže příjemně překvapit i to, co máme za domem. Stačí se jen dobře dívat!

Zdroj: Redakce

Populární
články

MUDr. Marek Dvořák
TĚLO & MYSL

Lékař Marek Dvořák: „Testosteronová terapie zlepší sexuální drive a zajistí, aby se muž v každém věku cítil skvěle

Autor: Redakce
Anální hrátky ocení i heteroxesuální muži
HOT!

Návod pro heteráky: Jak se připravit na anální hrátky. Je to jednodušší, než si myslíte, ale chce to myslet dopředu

Autor: Martin Lyko
Oranžová ve spojení s nikotinovým sáčkem může znamenat radost na první pohled
TĚLO & MYSL

Sníte o společnosti bez tabáku a kouření? I díky Švédům se to může podařit!

Autor: Michal Černý
Kde se pivo vaří, tam se dobře daří
Travel Trends 2023

Pivovar Rožmberk: Výlet pro milovníky skvělého jídla, luxusního piva a panenské přírody

Autor: Redakce
Elegán za každých podmínek
CESTOVÁNÍ

Budiž motor! Aneb jaké to je být králem automobilového průmyslu už více než 100 let

Autor: Michal Černý
O životě pod zemí svědčí jen hromady vykutané hlíny...
CESTOVÁNÍ

Klima se mění, nahlédněte do australského podzemního města budoucnosti, kam lidé unikají před horkem

Autor: Mirka Dobešová
Zatímco heterosexualita je samozřejmá, uvědomění si odlišnosti může trvat
LIDÉ

Sexuální orientace (ne)padá z nebe: Jak si gayové a lesby uvědomují, že s jejich sexualitou to bude „jinak“ než v případě většiny?

Autor: Mirka Dobešová
Všechno to začalo silným příběhem dědečkových houslí. Dnes je Ondřej Vlček na pódiu jako doma
LIDÉ

Všechno to začalo silným příběhem dědečkových houslí. Dnes je Ondřej Vlček na pódiu jako doma

Autor: Irena Piloušková
Ve starověkém Egyptě bylo líčení samozřejmostí
LIDÉ

Jak naši předci ovlivnili stávající rituály krásy? Od egyptských antibakteriálních linek na oči až po římskou posedlost ochlupením

Autor: Mirka Dobešová
Martina Zimmermann u Škoda Enyaq Coupé Respectline
LIDÉ

Žena v automobilovém průmyslu? „Nemusíte být tvrdší, nebo se chovat jako muž, ženské hodnoty jsou přínos,“ říká odborná koordinátorka diverzity ve spol. Škoda Auto

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop