Za krásami a luxusem nemusíte do zahraničí. Zahrajte si na turisty v Česku!

Říká se, že za plotem je tráva vždy zelenější, ale nemusí to být pravda. Vzpomeňte si na začátek pandemie v roce 2020, kdy bylo oblíbenou zábavou hledat v České republice místa podobná těm ikonickým ve světě. Petřínská rozhledna se porovnávala se svou slavnější předlohou v Paříži od Gustava Eiffela, lom Velká Amerika hravě nahradil Grand Canyon a zahrady v Kroměříži si hrály na Versailles. Tato srovnávání byla sice myšlena s nadsázkou a sarkasticky upozorňovala na fakt, že budeme asi nějakou dobu sedět doma, ale nakonec mohou sloužit jako zdroj inspirace!

Jak už bylo naznačeno s onou zelenější trávou za plotem, není kolikrát špatné se podívat, co za cíle v České republice doporučují zahraniční průvodci nebo cestovatelské weby. Kromě protřelých Hradčan a Českého Krumlova v nich najdete spoustu zajímavých tipů stojících za návštěvu, o kterých jste možná ani neslyšeli! Česká republika je sice malá, co se rozlohy týče, ale rozhodně patří k velice rozmanitým zemím, kde můžete vyrazit do hor, lézt ve skalách, užívat si malebné vrchoviny, toulat se v pralese, plavit se po řekách a navštěvovat hrady a zámky. Každý si tak přijde na své!

Olympijský plavec plete „oteplouchy“, v nichž bude každý penis neustále v teple. Jak ale toto speciální „prádlo“ vůbec vzniklo?10. 5. 2022

V minulých stoletích byly Čechy proslulé svým lázeňstvím, které sem každoročně lákalo smetánku z celé Evropy. Za relaxací, dobrým jídlem a milostnými dobrodružstvími sem pravidelně jezdíval i britský panovník Edward VII. Nebo řada umělců. Doba Belle Epoque je sice už dávno za námi, ale lázeňský trojúhelník Mariánek, Františkových lázní a Karlových Varů má své kouzlo pořád. I proto se města společně dostala na seznam světového dědictví UNESCO. V Karlových Varech můžeme doporučit například hotel Prezident v samotném srdci města, který kromě klasických léčebných pobytů nabízí i ty wellnessové.

Vyrazit ale můžete i za vínem! Nejen francouzské vinice totiž stojí za návštěvu. Ty nejkrásnější v České republice najdete na Mělnicku nebo na Moravě, což není žádné překvapení. Moravské vinné sklípky jsou populární už řadu let a proto není divu, že v jejich okolí najdete různá zajímavá místa, kde se ubytovat. Podobně tomu je i kolem města Mělník. Zde můžeme doporučit romantický zámecký hotel Liblice sídlící v perle barokního stavitelství.

A když už jsme u těch zámeckých hotelů, ty se u nás v redakci těší velké oblibě! Dokážeme jich proto na požádání vyjmenovat celou řadu! Na zámku Loučeň se můžete ubytovat přímo v zámeckých pokojích a užít si park plný bludišť a labyrintů. Chateau St. Havel u Prahy nabízí kulinářské zážitky a Chateau Hostačov nádherný pobyt uprostřed přírody.

Jak se připravit na jadernou katastrofu? Za inspiraci můžeme poděkovat i covidu15. 3. 2022

Někdy prostě stojí za to, zahrát si na turisty ve vlastní zemi. Za novými zážitky není vždy nutné cestovat na druhý konec světa. Někdy nás dokáže příjemně překvapit i to, co máme za domem. Stačí se jen dobře dívat!

Zdroj: Redakce