Co vše může v kariéře změnit MBA studium? Sami absolventi se podělili o vlastní zkušenosti
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: CEMI/Se souhlasem Štěpána Miky

Co vše může v kariéře změnit MBA studium? Sami absolventi se podělili o vlastní zkušenosti

MBA titul je neakademický profesní titul uváděný za jménem. Je dokladem celoživotního vzdělávání, které doplňuje, rozšiřuje vysokoškolské studium a především rozvíjí (nejen) vedoucí pracovníky v jejich profesních znalostech a dovednostech. Institut CEMI, kde je možné studovat 12 MBA oborů v češtině a 2 v angličtině, si dává za cíl pomoci svým studentům skrze vzdělávací programy získat lepší platové podmínky či jim zajistit kariérní posun. A aby i v CEMI přesně věděli, jak se jim daří tyto cíle plnit, ve spolupráci s agenturou STEM/MARK realizovali výzkum mezi absolventy. Co výsledky naznačily?
Redakce Redakce Autor
15. 1. 2022

Z pohledu absolventů – jak studium vnímali? 

Kromě kvalitního rozvoje profesních dovedností se institut CEMI pyšní i flexibilitou studia – všechny obory lze totiž studovat plně online. To jako výhodu potvrzují i absolventi – 95 % z nich považuje MBA studium za efektivní formu studia při zaměstnání a 89 % přímo uvedlo, že je pro ně online studium mnohem efektivnější než ve formě prezenční. Ačkoliv studium není zdarma, 91 % absolventů zároveň uvádí, že se do něj z mnoha různých důvodů vyplatí investovat. 

<Path> Odbornice na rodinné právo a ex-ministryně spravedlnosti Kovářová: „Občané ČR naprosto jednoznačně odmítají manželství pro homosexuály“Zdroj: MF Dnes, Facebook

Finance, kariéra, znalosti – přínosy MBA v praxi

Vzhledem k tomu, že cílem vzdělávacích programů je pomoci studentům v kariérním či platovém posunu, byl právě finanční přínos studia dalším zkoumaným parametrem. Jak z provedeného průzkumu vyplývá, průměrné roční zvýšení platu absolventů MBA z institutu CEMI činilo 38 688 Kč.

Absolventi z řad manažerů a ředitelů získali ročně o 66 588 Kč víc a 44 % absolventů, kteří se věnují vlastnímu podnikání, zaznamenalo 22% nárůst obratu do jednoho roku po absolvování programu. Je tedy zřejmé, že zlepšení profesních znalostí a dovedností, jež je stvrzeno příslušným titulem, jednoduše rozvíjí (třeba i skrytý) potenciál a v důsledku je také náležitě oceněno. 

Dalším kritériem kvality studia je bezesporu samotný kariérní rozvoj. Celých 57 % absolventů uvedlo, že se jim díky MBA studiu rozšířila síť profesních kontaktů, a pro 58 % těch, kdo studium úspěšně ukončili, znamenalo MBA studium kariérní posun v rámci jejich firmy, či pracovní příležitost v jiné firmě. V 82 % případů se tak událo do 2 let od absolvování programu. Kromě toho 73 % absolventů také uvedlo, že na trhu práce vnímají svou konkurenční výhodu oproti těm, kteří disponují pouze vysokoškolským titulem.

Posledním a neméně důležitým kritériem byly praktické znalosti a dovednosti, kdy 74 % absolventů pomohly dílčí projekty během studia s řešením konkrétních situací v rámci jejich pracoviště. Výhodu praktických řešení situací vnímají i absolventi, jejichž cílem bylo začít svůj vlastní byznys – 61 % z nich uvádí, že jim studium MBA k podnikání otevřelo cestu. 

<Path> Zapomeňte na stereotypy! Mladé Arabky netouží po dětech ani po rodiněZdroj: Vice

Proč zrovna CEMI? Hlavní motivace studentů

Z průzkumu vyplývá, že hlavní motivací ke studiu MBA byl kariérní posun, konkurenční výhoda na trhu práce a získání praktických znalostí a dovedností. Konkrétně na CEMI pak studenti, kteří pro studium zvažovali i jiné instituty, ocenili zejména propracovanou online výuku a flexibilní formu studia, profesionální lektorský tým a nabídku kvalitních oborů. Původní očekávání od studia uvádí jako splněné 98 % absolventů a z toho pro 28 % z nich studium očekávání dokonce předčilo. Absolventi kromě výše zmíněného kladně hodnotili také vstřícný klientský servis a snadnou dostupnost studijních materiálů. Respondenty tvořilo 85 % absolventů s vysokoškolským titulem, což dokládá, že MBA studium akademické vzdělání opravdu vhodně doplňuje. 

Dotazovaný vzorek absolventů MBA studia na institutu CEMI tvořilo 200 respondentů dotazovaných metodikou CAWI.

Zdroj: CEMI/Spolupráce

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop