Masky jako módní doplněk? Roláky, mikiny, dokonce i sexy šaty už mají „zabudovanou roušku“. Inspirujte se po vzoru slavných
Straight friendly
Zdroj: Getty

Masky jako módní doplněk? Roláky, mikiny, dokonce i sexy šaty už mají „zabudovanou roušku“. Inspirujte se po vzoru slavných

Ochranu dýchacích cest už nosíme tak dlouho, že si na ni pomalu zvykáme jako na naprostou samozřejmost. „Peníze, klíče, telefon, respirátor,“ říká si řada z nás při odchodu z domu. Aby taky ne. Vstoupit ještě před pár lety do banky se zakrytým obličejem, vyděsili bychom všechny klienty i zaměstnance. Dnes se situace obrátila a už i módní průmysl začal z pomyslných citronů, kterými nás život zasypal, mačkat lahodnou limonádu.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
4. 2. 2022

Vloni v září otřásla internetem módní volba Kim Kardashian, která se na červeném koberci objevila oblečená od hlavy k patě v černé. A když říkáme od hlavy k patě, myslíme skutečně od hlavy k patě. Říká se, že černá zeštíhluje a její volbou nelze nic zkazit, není příliš odvážná, avšak ve správném střihu svede dodat na sex-appealu. Výstřední Kim, která ráda přitahuje pozornost, dokázala i absolutní temnotu proměnit v hořící pochodeň, a tak se na ni upnuly zraky a fotoaparáty všech přítomných. Svedla přitáhnout pozornost zcela zahalená i vedle spoře oděné krásky Kendall Jenner. Ta na stejnou akci zvolila smyslně průhledné šaty s bohatým zdobením a roušku, která barevně doplnila její outfit.

<Path> Dohromady je svedla láska ke spodnímu prádlu. Podnikat začaly, aniž by se znalyZdroj: Life is Fashion

Stejně jako slavní, i běžní lidé aktuálně řeší, jak vypadat co nejlépe na důležité události anebo i jen při běžném provozu. Doba covidová stále (nejen na přehlídkových molech) hlásá, že by bylo nejlepší držet se zpátky a chránit zdraví své i ostatních. A tak se svět nechal inspirovat. Na trh jako uragán přiletěly napřed roušky a respirátory v různých barvách, které lze kombinovat s oblečením a doplňky. Netrvalo dlouho a měli jsme na výběr i z nápaditých vzorů.

Aktuálně se s nápady roztrhl pytel, a tak můžeme narazit i na bohatě zdobené roušky – třeba s květinami. Pro silnější povahy jsou tu ochrany dýchacích cest doplněné o cvočky, případně dokonce ostré hroty. Šijí se roušky s flitry a také takové, které mají něco vyjadřovat. Ano, stejně jako jiné druhy oblečení i roušky získaly status projevu názoru. A tak se již inspirovali nejen ti, kdo cítí potřebu takto zvýraznit své politické preference, ale třeba i lidé, kteří si uvědomili, že přestože se přes vrstvu materiálu hůře mluví, i tak mohou svá slova křičet do světa. Náhled na větší i menší problémy, příslušenství ke skupinám, dokonce i reklamy firem, organizací a škol. To všechno je v rouškovém ztvárnění k dostání.

Co ještě na ulicích příliš často nepotkáváme, avšak dá se předpokládat, že se k nám tento trend dostane, je oblečení, které má již roušku zabudovanou. A ne, neznamená to, že je nutno chodit jako Kim poslepu. Například značka PrettyLittleThing vyrazila vstříc světu s šaty, které mají kolem krku volnější roláček. Ten, když se vyhrne na obličej a zachytí kolem uší, slouží jako maska. Jedná se o sexy outfit, který opravdu nápaditě řeší balanc mezi potřebou vyniknout a bezpečností. Jednou z hvězd, která si tento outfit v černém provedení zamilovala, je sestra Kate Moss, Lottie. Do gepardích vzorů se pak oblékly například Delilah Belle Hamlin nebo Christine Quinn. Podle informací HelloMagazine je aktuálně k dispozici pět barevných provedení: stone, blue, tan, monochromenude.

Pravděpodobně nyní přemýšlíte o tom, že jde jistě o šaty, které si mohou dovolit jen nejbohatší vrstvy. Omyl! Šaty, které Lottie Moss ráda propaguje, aktuálně stojí jen asi 15 euro (ve slevě 14) a jsou k dostání ve všech velikostech od 4 do 16 (UK). Poté, co se s objednávkami v zahraničí roztrhl pytel, hlásil prodejce dočasně zcela prázdný sklad. A nedivíme se. Věříme, že se tento trend brzy objeví i u nás.

PrettyLittleThing ale nejsou jediní, kteří přišli na trh s tímto chytrým řešením. Pořídit si covidové šaty můžete třeba za asi 550 Kč na Etsy či jiných webech. Kromě šatů se nyní dostávají do popředí například i svršky, které je možno nosit jako běžné roláky. Avšak když je potřeba, dají se vyhrnout. Kombinovat je lze nesmírně snadno – jako jakýkoli jiný roláček. Na chladné počasí jsou ideální. A komu nevoní tento styl, v nabídce jsou již i podobné mikiny.

Odvážnější jedinci mohou zvolit i model, který lze nosit jako běžný svršek, avšak po natažení na obličej vytvoří přes hlavu kompletní ochranu, jež zahalí i uši a ponechá výhled pouze očím. Tím ochrání kromě jiného třeba i před větrem a dodá vzpomínky na dětství těm, kterým rodiče ustavičně stahovali přes hlavu kuklu. Jde o model, jenž možná ocení i ti, kdo jsou na podobnou výbavu zvyklí ze zimních sportů.

<Path> I „gay krev“ se v korona-krizi hodí. Roční celibát gayů není najednou pro darování krve nutnýZdroj: lgbtnation.com, attitude.com, gaytimes.co.uk

Přestože je trend oblečení se zabudovanou maskou nesmírně šikovný, reflektuje aktuální dění, potřeby zákazníků, snaží se implementovat nutné do chtěného a pravděpodobně se mu brzy dostane velké pozornosti i u nás, je třeba mít na paměti, že ne všechny materiály odpovídají ochraně, kterou poskytuje respirátor třídy minimálně FFP2. Pak je toto oblečení doporučováno spíše do míst s nižší pravděpodobností nákazy. U každého výrobku je zapotřebí zjistit si úroveň ochrany a respektovat aktuální vládní nařízení. Druhou nevýhodou tohoto oblečení je i častější praní. Jelikož se počítá s dýcháním skrze látku, je potřeba tyto kousky prát po každém nošení.

Zdroj: refinery29.com, athleta.gap.com, etsy.com, pnymag.com, rettylittlething.com, amazon.com, nypost.com, hellomagazine.com, vogue.com, Instagramové profily kimkardashian, tribesofkin, tga_leylo, jane_garments, samanthastylish, ayewallafashion, madame_mask_, blingteesplus

Populární
články

E-Shop