Masky jako módní doplněk? Roláky, mikiny, dokonce i sexy šaty už mají „zabudovanou roušku“. Inspirujte se po vzoru slavných
Straight friendly
Zdroj: Getty

Masky jako módní doplněk? Roláky, mikiny, dokonce i sexy šaty už mají „zabudovanou roušku“. Inspirujte se po vzoru slavných

Ochranu dýchacích cest už nosíme tak dlouho, že si na ni pomalu zvykáme jako na naprostou samozřejmost. „Peníze, klíče, telefon, respirátor,“ říká si řada z nás při odchodu z domu. Aby taky ne. Vstoupit ještě před pár lety do banky se zakrytým obličejem, vyděsili bychom všechny klienty i zaměstnance. Dnes se situace obrátila a už i módní průmysl začal z pomyslných citronů, kterými nás život zasypal, mačkat lahodnou limonádu.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
4. 2. 2022

Vloni v září otřásla internetem módní volba Kim Kardashian, která se na červeném koberci objevila oblečená od hlavy k patě v černé. A když říkáme od hlavy k patě, myslíme skutečně od hlavy k patě. Říká se, že černá zeštíhluje a její volbou nelze nic zkazit, není příliš odvážná, avšak ve správném střihu svede dodat na sex-appealu. Výstřední Kim, která ráda přitahuje pozornost, dokázala i absolutní temnotu proměnit v hořící pochodeň, a tak se na ni upnuly zraky a fotoaparáty všech přítomných. Svedla přitáhnout pozornost zcela zahalená i vedle spoře oděné krásky Kendall Jenner. Ta na stejnou akci zvolila smyslně průhledné šaty s bohatým zdobením a roušku, která barevně doplnila její outfit.

<Path> Maďarsko v rámci boje s koronavirem zahajuje tažení proti translidem. Chce je právně „vymazat“Zdroj: euractiv.com, theguardian.com, attitude.co.uk

Stejně jako slavní, i běžní lidé aktuálně řeší, jak vypadat co nejlépe na důležité události anebo i jen při běžném provozu. Doba covidová stále (nejen na přehlídkových molech) hlásá, že by bylo nejlepší držet se zpátky a chránit zdraví své i ostatních. A tak se svět nechal inspirovat. Na trh jako uragán přiletěly napřed roušky a respirátory v různých barvách, které lze kombinovat s oblečením a doplňky. Netrvalo dlouho a měli jsme na výběr i z nápaditých vzorů.

Aktuálně se s nápady roztrhl pytel, a tak můžeme narazit i na bohatě zdobené roušky – třeba s květinami. Pro silnější povahy jsou tu ochrany dýchacích cest doplněné o cvočky, případně dokonce ostré hroty. Šijí se roušky s flitry a také takové, které mají něco vyjadřovat. Ano, stejně jako jiné druhy oblečení i roušky získaly status projevu názoru. A tak se již inspirovali nejen ti, kdo cítí potřebu takto zvýraznit své politické preference, ale třeba i lidé, kteří si uvědomili, že přestože se přes vrstvu materiálu hůře mluví, i tak mohou svá slova křičet do světa. Náhled na větší i menší problémy, příslušenství ke skupinám, dokonce i reklamy firem, organizací a škol. To všechno je v rouškovém ztvárnění k dostání.

Co ještě na ulicích příliš často nepotkáváme, avšak dá se předpokládat, že se k nám tento trend dostane, je oblečení, které má již roušku zabudovanou. A ne, neznamená to, že je nutno chodit jako Kim poslepu. Například značka PrettyLittleThing vyrazila vstříc světu s šaty, které mají kolem krku volnější roláček. Ten, když se vyhrne na obličej a zachytí kolem uší, slouží jako maska. Jedná se o sexy outfit, který opravdu nápaditě řeší balanc mezi potřebou vyniknout a bezpečností. Jednou z hvězd, která si tento outfit v černém provedení zamilovala, je sestra Kate Moss, Lottie. Do gepardích vzorů se pak oblékly například Delilah Belle Hamlin nebo Christine Quinn. Podle informací HelloMagazine je aktuálně k dispozici pět barevných provedení: stone, blue, tan, monochromenude.

Pravděpodobně nyní přemýšlíte o tom, že jde jistě o šaty, které si mohou dovolit jen nejbohatší vrstvy. Omyl! Šaty, které Lottie Moss ráda propaguje, aktuálně stojí jen asi 15 euro (ve slevě 14) a jsou k dostání ve všech velikostech od 4 do 16 (UK). Poté, co se s objednávkami v zahraničí roztrhl pytel, hlásil prodejce dočasně zcela prázdný sklad. A nedivíme se. Věříme, že se tento trend brzy objeví i u nás.

PrettyLittleThing ale nejsou jediní, kteří přišli na trh s tímto chytrým řešením. Pořídit si covidové šaty můžete třeba za asi 550 Kč na Etsy či jiných webech. Kromě šatů se nyní dostávají do popředí například i svršky, které je možno nosit jako běžné roláky. Avšak když je potřeba, dají se vyhrnout. Kombinovat je lze nesmírně snadno – jako jakýkoli jiný roláček. Na chladné počasí jsou ideální. A komu nevoní tento styl, v nabídce jsou již i podobné mikiny.

Odvážnější jedinci mohou zvolit i model, který lze nosit jako běžný svršek, avšak po natažení na obličej vytvoří přes hlavu kompletní ochranu, jež zahalí i uši a ponechá výhled pouze očím. Tím ochrání kromě jiného třeba i před větrem a dodá vzpomínky na dětství těm, kterým rodiče ustavičně stahovali přes hlavu kuklu. Jde o model, jenž možná ocení i ti, kdo jsou na podobnou výbavu zvyklí ze zimních sportů.

<Path> Jak sladit roušku s outfitem: vyvarujte se stejného motivu na kravatě a roušceZdroj: Bohdana Rambousková

Přestože je trend oblečení se zabudovanou maskou nesmírně šikovný, reflektuje aktuální dění, potřeby zákazníků, snaží se implementovat nutné do chtěného a pravděpodobně se mu brzy dostane velké pozornosti i u nás, je třeba mít na paměti, že ne všechny materiály odpovídají ochraně, kterou poskytuje respirátor třídy minimálně FFP2. Pak je toto oblečení doporučováno spíše do míst s nižší pravděpodobností nákazy. U každého výrobku je zapotřebí zjistit si úroveň ochrany a respektovat aktuální vládní nařízení. Druhou nevýhodou tohoto oblečení je i častější praní. Jelikož se počítá s dýcháním skrze látku, je potřeba tyto kousky prát po každém nošení.

Zdroj: refinery29.com, athleta.gap.com, etsy.com, pnymag.com, rettylittlething.com, amazon.com, nypost.com, hellomagazine.com, vogue.com, Instagramové profily kimkardashian, tribesofkin, tga_leylo, jane_garments, samanthastylish, ayewallafashion, madame_mask_, blingteesplus

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop