Auto není jen dopravní prostředek: Budoucnost je nakloněna autokancelářím! Jak si ji vybavit? Znáte všechny vychytávky?
BLØG
Zdroj: iStock
<Path>

Auto není jen dopravní prostředek: Budoucnost je nakloněna autokancelářím! Jak si ji vybavit? Znáte všechny vychytávky?

V autě řada z nás tráví opravdu velké množství času. Do práce, z práce, na meeting, za rodinou, přáteli, na výlet, do obchodu… Jsou tací, kteří se bez svého pojízdného „kamaráda“ neobejdou za žádných okolností, a tak není od věci si (nejen) interiér přizpůsobit svým potřebám. Třeba i těm pracovním.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
11. 2. 2022

„Tohle není kára, to je kancelář,“ opakuje se v textu tracku s přiléhavým názvem „Kancelář“, pod který se v roce 2018 podepsal Ektor a ním Rytmus, Ego a Separ. Od té doby se řada lidí posunula do aut nejen proto, že jde o pohodlný způsob dopravy, ale i kvůli koronakrizi, která velela separaci od cizích lidí, kterých je v MHD opravdu hodně. Možná se kvůli finančním potížím nedostalo řadě lidí možnosti pořídit si zbrusu nový vůz (jejich prodej dokonce klesl), avšak o ojetá auta byl enormní zájem.

Během let se posunuly nejen technologie, ale i rutiny, a tak řada z nás již běžně za volantem telefonuje: ovšem bezpečně. Rozhodně nepiště esemesky, ani nedržte mobil v ruce, když řídíte. Ministerstvo dopravy ve své tiskové zprávě z roku 2018 informuje: „Mobil za volantem může za každou čtrnáctou škodu z povinného ručení.“ A tak, prosím, vždy berte v potaz bezpečnost, a to i když se budete inspirovat našimi tipy.

<Path> Masky jako módní doplněk? Roláky, mikiny, dokonce i sexy šaty už mají „zabudovanou roušku“. Inspirujte se po vzoru slavnýchZdroj: refinery29.com, athleta.gap.com, etsy.com, pnymag.com, rettylittlething.com, amazon.com, nypost.com, hellomagazine.com, vogue.com, Instagramové profily kimkardashian, tribesofkin, tga_leylo, jane_garments, samanthastylish, ayewallafashion, madame_mask_, blingteesplus

Telefonování je skutečně jednou z aktivit, které řada lidí provozuje během řízení. Lze tak vyřídit nejeden (pracovní) hovor. A tak se kancelář i těm, kdo o tom nikdy nepřemýšleli, může pomalu ale jistě přesouvat do vozu. Kromě běžného handsfree a reproduktorů je nyní ale možno komunikovat ještě efektivněji. Na své si přijdou jak zákazníci Applu, tak i ti, kteří dávají přednost Androidu.

Majitelé iPhonů mohou využít Car Play. Jde o chytrý způsob, který nezabraňuje tomu, abyste se soustředili na cestu, a zároveň dovoluje ovládání a užívání si navigace, hudby, telefonování nebo třeba přijímání a posílání zpráv. Stejně jako v jiných zařízeních, i v autě vám bude po ruce Siri, která zařídí, oč jí srozumitelně (a smysluplně) požádáte. Kromě vyhledávání informací nebo třeba zahajování hovorů je tato neživá asistentka schopná i hlídat další program. Připomene, že máte jet na další schůzku, nebo vám otevře garážová vrata.

Android auto nabízí podobné vychytávky. Též si můžete propojit chytrý telefon s vozem a vyrazit na cesty. Na přístrojové desce zvládne vytvořit větší obrazovku a též poslouchá na slovo. Stejně jako v případě Applu můžete kromě přijímání zpráv textovky i diktovat. Než je pošlete, můžete si je i přehrát a zkontrolovat, a to vše, aniž by vás cokoli pokoušelo odhlédnout od vozovky a ztratit vládu na řízením.

Jelikož je možné diktovat zprávy, jistě vás napadlo, zda by šlo diktovat i obsah dokumentů či delších e-mailů. Ano, i to je možné. Ať už přes aplikaci, anebo třeba zapnutý počítač či tablet. Jednoduše a stručně: ovládání hlasem není žádná novinka, avšak udělala opravdu velkou službu těm, kteří se potřebují věnovat něčemu jinému (například právě řízení auta). Dobrým využitím času na cestě je i přehrávání záznamů, například z porad nebo přednášek. Stejně tak si můžete vyslechnout záznamník nebo si pustit podcast podle vlastního výběru.

Car Driving GIF by Zella DayZdroj: Giphy

Zde jsou další tipy pro vykouzlení pohodové autokanceláře:

Pokud si chcete interiér ještě více přizpůsobit, doporučujeme pořízení speciálního laptopového stolku do auta. Budete si jistí, že mikrofon snímá vše, co má, a po zaparkování vozu lze pohodlně pracovat ještě nějakou dobu na místě. Stejně jako laptopový stolek je fajn mít po ruce třeba i jídelní stolek, díky kterému se drobečky v interiéru vozu stanou minulostí.

S laptopem, mobilem a dalšími pomocníky souvisí i napájení. Je dobré ujistit se, že máte svá zařízení kam zapojit. Pokud vaše auto nemá sloty pro nabíjení, pořiďte si powerbanky. Pokud nabíjíte přímo z auta, někteří doporučují silnější autobaterii, abyste po delším nabíjení na místě nezůstali stát navždy.

Jestliže v autě pracujete, rozhodně se hodí internet. Zjistěte si své možnosti připojení. Přinejmenším je možné vytvořit si pro notebook hotspot z mobilu.

Víte, že existují přenosné tiskárny? Ne? Tak teď už ano. Pokud pracujete z auta, jistě by se vám jedna taková rezervní na nečekaný tisk hodila.

Kafe, kafe, kafe! Jste-li z těch, kteří bez kofeinu nejsou schopni pracovat, pak pro vás máme návrh: co takhle ruční presovač do auta? Káva je totiž nejlepší čerstvá, to ví každý!

Když už máte kávu, je libo studená limča? Pak vás možná nadchne minilednička! Ty z vás, kdo se pokusí šetřit a sbalí si jídlo na cesty obalené ledem, musíme varovat. I když se budete snažit sebevíc, voda často vyteče, kam nemá. A to se nevyplatí.

<Path> Když se podívali do kalhot, zděsili se: Některým pánům se prý po covidu smrsknul penis. Má nemoc na velikost mužské chlouby vliv?Zdroj: Insider.com, Menshealth.com, Nypost.com, Abc.net.au, M.ufhealth.org

Jestliže míříte na meeting, rozhodně zvažte zakoupení neuvěřitelně šikovného věšáku. Není nic horšího, než dorazit na důležitou schůzi a vypadat, jako by vás někdo přežvýkal a vyklopil na místě poté, co jste prošli jeho trávicím traktem. Zamezení tomu, aby se šaty zmačkaly, nebo dokonce ušpinily, je tedy rozhodně vítáno.

Bezpečnost je na prvním místě, a tak byste měli být opatrní nejen při řízení, ale i po odstavení vozu a odchodu. Kromě běžnosti, jako je alarm, případně vymyslete, kam ukládat hodnotné vybavení. Dobrý nápad je například sejf.

Nakonec je fajn zpříjemnit si pobyt v místě, kde trávíme hodně času, také díky nějaké vůni. Zkuste si ovonět nabídku v obchodech a vyberte si takovou vůni, kterou dlouhodobě snesete. Například Mercedes nabízí navíc i masáže. Však co je lepší než zasloužený odpočinek po zvládnutí náročného úkolu?

Zdroj: auto-doplnky.com, thrillist.com, amazon.com, support.apple.com, autonapul.cz, handpresso-online.cz, alza.cz, heureka.cz, portovniautodoplnky.cz, autobible.euro.cz, mercedes-benz.cz, mdcr.cz, autoweb.cz, zpravy.aktualne.cz, YouTube kanál Ektor TV

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop