Unisex retro, křiklavé barvy i vzpomínka na lockdown: Které pánské účesy vévodí letošnímu roku?
News
Zdroj: iStock

Unisex retro, křiklavé barvy i vzpomínka na lockdown: Které pánské účesy vévodí letošnímu roku?

Pokud jde o přehledy účesů, které jsou zrovna v kurzu, všude jsou zmínky hlavně o tom, co by si na hlavě měly v novém roce nechat vykouzlit dámy. Zato na doporučení pro muže se tak trochu zapomíná. A to i přesto, že také v tomhle směru mnozí z nich chtějí držet krok s dobou. Jaké pánské účesy tedy letošní rok ovládnou?
Monika Bílková Monika Bílková Autor
8. 2. 2022

Muži si od příchodu nového roku stejně jako ženy slibují nové příležitosti. Spousta z nás (bez ohledu na pohlaví) si ale něco takového nedokáže představit bez změny stylu nebo alespoň účesu. S jakými přáními by pánové měli letos ke svým kadeřníkům zavítat?

<Path> Výběr svatebních šatů i obleku může být zábava! Využijte služeb salonů a zjistěte, proč byste na svatbu měli mít „Bespoke“ košiliZdroj:

1. Genderově neutrální retro 

Například síť kadeřnických a kosmetických studií Bomton sice na svém blogu zmiňuje pro rok 2022 pouze nejžhavější vlasové trendy určené ženám, ale jak se ukazuje, letos hranice mezi dámskými a pánskými účesy nebude až tak ostrá. Z módy totiž ani v tomto roce nevyjdou některé genderově neutrální účesy, na které jsme mohli minimálně u různých celebrit narazit už loni. A vlastně i v dobách dávno minulých…

Jedním z nich jen například novodobá obdoba kontroverzního mulletu, který v Česku proslavil hokejista Jaromír Jágr. Základ tohoto účesu – tedy vlasy vzadu dlouhé a po stranách a na temeni krátké – sice i v roce 2022 zůstane víceméně zachovaný, ale drobné úpravy na míru každému tvaru obličeje nebo typu vlasů jsou povoleny. K vidění tak mullet bude v různých unikátních modifikacích (včetně takzvaného afro mulletu, kde se uplatní další unisex trend – copánky a dredy). 

To samé platí také o dalším genderově neutrálním účesu, jakým je třeba pixie, jenž se s mulletem často propojuje v novinku přezdívanou „mixie“. Vítané jsou také čelenky a šátky, které budou představovat žhavý vlasový doplněk roku 2022. A protože i účesy představují určitou formu sebevyjádření a svobody, letos se nemusíte bát odvázat a trochu zaexperimentovat s výraznými barvami. Popusťte proto uzdu svojí fantazii a zkuste třeba bláznivé odstíny typu tyrkysová nebo růžová.

2. Mužná pohoda

Dospěli jsme do fáze, kdy už o pandemii koronaviru z pochopitelných důvodů nechce nikdo ani slyšet. Dalo se nicméně očekávat, že její dopad bude velký. A to dokonce tak moc, že se promítne i do vlasových trendů. Co se ale týče pánských účesů, tak ty covid nikterak ve zlém nepoznamená – naopak. Pokud vás zajímá, co se nosí, ale s účesem si nechcete přidělávat moc práce, pak je pro vás „karanténní“ look tím pravým ořechovým. Vzhledem k tomu, že se letos všechno vrací do normálu jen velmi pozvolna, můžete si pořád dovolit ledabylost, která připomíná pohodlí domova. V roce 2022 proto frčí všechno delší – vousy, ale i vlasy, které budí dojem přerostlého účesu ve stylu herce Bradleyho Coopera nebo zpěváka The Weeknda.

Letos se taky vyplatí vsadit na přirozenost. Ale pozor – neznamená to, že byste měli zanevřít na kvalitní péči! Své kštici dopřejte prémiové produkty, které ji budou chránit. Jestli vám ale příroda nadělila třeba nepoddajné kudrnaté vlasy, které vás za normálních okolností štvou, můžete si být jistí, že s nimi letos zazáříte. 

3. Rok plný kontrastů

I tak nějak by se dal letošek vystihnout. V případě, že vás předchozí vlasový trend moc neoslovil, totiž rozhodně nemusíte zoufat. Pravdou sice je, že ležérnost a uvolněnost v roce 2022 zažívají boom, ale na své si přijdou i ti, kdo preferují pořádek a uhlazenost. Vedle totiž nešlápnete ani s polodlouhými účesy ve stylu 50. let, protože svůj comeback slaví mimo jiné i nestárnoucí klasika jménem „pompadour“. Velkým hitem jsou nadále také účesy ve stylu 90. let (vzpomeňte na mládí Leonarda DiCapria) včetně těch opravdu nakrátko střižených („buzz cut“, který znali už staří Egypťané). 

<Path> Olympijské kolekce jednotlivých států! Kdo si uřízl ostudu a který stát je nejvíc IN?Zdroj:

4. Mládí vpřed

Dnes už asi nikoho nepřekvapí, že spousta trendů vzniká na sociálních sítích. Mezi platformy, které udávají i trendy vlasové, se řadí třeba TikTok. A jelikož je v módě rok 2022 věnovaný generaci Z, je celkem logické, že svůj vliv bude mít také na podobu účesů. Mezi mladými TikTokery, kteří si vlasy buď upravují sami (nejčastěji pomocí spreje na vlasy s mořskou solí), nebo si na pomoc zvou svoje drahé polovičky, jsou populární jak kudrnaté verze „pompadourů“, tak pěšinky a ofiny (oblíbený je pořád i „French crop“) na všechny způsoby. I když se zdá, že influenceři žijí jen přítomným okamžikem, pravdou je, že i oni se nevědomky svými účesy vrací zpátky v čase.

Občas nás trendy děsí nejen svou pomíjivostí, ale taky nepraktičností. Rok 2022 je ale po stránce účesů rokem symbolického návratu, vzpomínání a především svobody. Přestože nabízí pár tipů, kterými se můžete inspirovat i vy, nejdůležitější je, abyste byli hlavně sami sebou. Účes má vyjadřovat váš přístup k životu, a proto se cení jak bláznivá kreativita, tak elegance a střídmost. Každý jsme přece jedinečný originál. 

Zdroj: Bomtonblog.cz, Maneaddicts.com, Allure.com, Gq-magazine.co.uk, Allthingshair.com, Dmarge.com, Nytimes.com

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
K močení si sedá více než 50 % českých mužů
AKTUALITY

Vsedě močí překvapivé množství mužů, zjistil průzkum vyprovokovaný novinářem. Víme také, co preferují Češi

Autor: Martin Lyko
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop