Nový díl herní série Dragon Age vám vysvětlí, co je pansexualita. S LGBTQ+ osvětou ale není na trhu sám
LGBT+
Zdroj: Adobe Stock

Nový díl herní série Dragon Age vám vysvětlí, co je pansexualita. S LGBTQ+ osvětou ale není na trhu sám

Ve světě videoher jsou vztahy mezi postavami často klíčovým prvkem, který dokáže hráče vtáhnout do děje a přinést jim nezapomenutelné zážitky. Studio Bioware, známé svými tituly jako Baldur's Gate, Mass Effect a Knights of the Old Republic, vždy kladlo důraz na prokreslení charakterů a jejich vzájemnou interakci. Tento trend bude pokračovat i v připravovaném titulu Dragon Age: The Veilguard, který slibuje ještě větší svobodu ve vytváření intimních vztahů mezi hráčovou postavou a jeho společníky.
Michal Černý Autor
18. 6. 2024

Režisérka hry Corinne Busche prozradila, že v chystané fantasy novince Dragon Age: The Veilguard bude možné navázat sexuální vztah s kterýmkoliv členem hrdinské party, a to bez ohledu na jeho pohlaví nebo gender. Zároveň, pokud s žádným z nich nebudete chtít navázat jakýkoliv hlubší vztah, budou si ho hledat vzájemně mezi sebou. 

Tento přístup je dalším krokem v dlouhodobé snaze Bioware o inkluzivitu a podporu LGBTQ+ komunity. Už v roce 2012 řekl Greg Zeschuk, zakladatel Bioware, že zahrnutí queer postav do her je přirozené a mělo by být součástí širšího výběru pro hráče. Ve hře se setkáme se sedmi společníky, kteří budou mít rozmanité osobnosti a preference. Dragon Age série je známá svou otevřeností vůči různým sexuálním orientacím od svého prvního dílu a nový díl, který má vyjít ještě letos, tento trend nejenže zachovává, ale i dále rozvíjí. V této hře se také výrazně operuje s nahotou a sexualitou, což přináší ještě větší realističnost do herních vztahů.

Nelze opomenout ani Mass Effect, další sérii od studia Bioware, která se proslavila svou prací s romantickými a sexuálními vztahy. Hráči mohou ve hře navázat intimní vztahy s různými postavami bez ohledu na pohlaví či rasu (myšleno vesmírné rasy, ne barva kůže, pozn.red.), což dodává příběhu emocionální hloubku a složitost. Mass Effect se často zaměřuje na etická a morální dilemata, které ovlivňují nejen vztahy mezi postavami, ale i samotný vývoj příběhu. Hra je známa svou otevřeností vůči LGBTQ+ komunitě a realistickým zobrazením vztahů. 

Podobný model otevřených vztahů můžeme vidět i v loňském hitu Baldur's Gate 3 od studia Larian. Tato hra získala velké uznání za svou komplexní interakci mezi postavami a možnost navázat romantické vztahy bez ohledu na pohlaví hráčovy postavy. Baldur's Gate 3 se rovněž nebojí ukázat nahotu a sexualitu, čímž podtrhuje intenzitu a autentičnost herních zážitků. Hráči mají možnost prozkoumávat různé aspekty vztahů, včetně emocionálních a fyzických interakcí. Tato flexibilita přispívá k celkové realističnosti a přitažlivosti herního světa.

<Path> FOTO: TOP 10 (polo)nahých celebrit a sportovců roku 2015: kdo nám loni ze slavných, ať už chtěně nebo nechtěně, ukázal holý zadek? A nebo rovnou předek…?Zdroj:

Dalším příkladem hry, která se proslavila prací se sexuální orientací svých postav, je Life is Strange od studia Dontnod Entertainment. Tento episodický titul se zaměřuje na příběh a volby hráče, které ovlivňují vývoj děje a vztahy mezi postavami. Hlavní protagonistka Max Caulfield může navázat romantický vztah se svou nejlepší kamarádkou Chloe Price, což přináší do hry důležitý prvek LGBTQ+ reprezentace.

Tipy redakce

Titul Life is Strange je obecně oceňován za svůj citlivý a autentický přístup k tématům lásky, identity a sebepoznání. Hra se zaměřuje na emocionální hloubku a realistické zobrazení dospívání, což hráčům (a zejména hráčkám) umožňuje prožívat příběh Max a Chloe intenzivně a osobně.

Výše uvedené hry, ale i mnohé další, ukazují, jak důležité je, aby herní průmysl zahrnoval různé sexuální orientace a identity. Možnost navázat romantické a sexuální vztahy s postavami různého pohlaví a orientace nejenže obohacuje herní zážitek, ale také přispívá k širšímu přijetí a pochopení LGBTQ+ komunity ve společnosti. Tato inkluzivita a důraz na autentické vyprávění příběhů činí herní svět bohatším a zajímavějším pro všechny hráče. 

Zdroj: pcgamer.com, gamedeveloper.com, alittlebithuman.com

Populární
články

Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Užívá si, že nemusí nervózně čekat u telefonu, oba preferují aktivní udržování neustálého kontaktu
LIDÉ

„Potřebujeme vidět a slyšet, že nás ten druhý taky chce,“ říká v rozhovoru o lásce muž, který roky bojoval s ghostingem

Autor: Irena Piloušková
Zbiroh je krásné malé městečko vzniklé už ve 13. století. I díky Jamisonovi Youngovi má opět šanci vejít do většího povědomí celé republiky
LIDÉ

Australan spravuje bývalou vlakovou stanici ve Zbirohu. Chce z ní vytvořit velkolepé regionální kulturní centrum

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Těžko říci, zda změnit přátelství v přátelství se sexem, je zrovna výhra
LIDÉ

Je „přátelství s výhodami“ skutečně výhodné? Podle odborníků nejsou nezávazné vztahy pro každého a často končí špatně

Autor: Mirka Dobešová
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Batoh z řady Thule Subterra 2 je stylový a praktický
LUXURY TRAVEL

Nejlepší parťáci na cesty? Jeden je malý, skladný a má čtyři kolečka a druhý se vám „usadí“ na zádech, aniž byste si všimli

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop