Hon na sledující a jeho nebezpečné dopady: Co vám může pravidelné postování přinést? A co naopak vzít?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Hon na sledující a jeho nebezpečné dopady: Co vám může pravidelné postování přinést? A co naopak vzít?

Sociální sítě jsou dnes s námi skoro na každém kroku. Mnozí je již mají za nedílnou součást svého každodenního života. Nemálo lidí přemýšlí: „Jak bychom mohli své profily vylepšit? A jak bychom potenciálně dokázali nalákat více sledujících nebo odběratelů? Jak zaujmout větší publikum?“ A často se jim na tyto otázky dostane jedné odpovědi: „Pravidelné postování!“
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
5. 4. 2024

Co nám může pravidelné postování přinést?

Zvýšené povědomí o značce: Pravidelné zveřejňování zlepšuje viditelnost a zapamatovatelnost vaší značky pro potenciální zákazníky/sledující/odběratele. A značkou může být klidně i jen vaše tvář.

Více příležitostí na vyšší umístění ve výsledcích vyhledávání: Originální obsah, který lidi zajímá, se může snáze kamarádit s algoritmem.

Vyšší konverzní míry: Pravidelné zveřejňování a zvyšování viditelnosti přispívá ke konverzi. Jednoduše řečeno možná váš produkt koupí více lidí.

Podpora loajality ke značce: Sdílení důležitých událostí a milníků posiluje vztahy se zákazníky a podporuje loajalitu k značce.

Zlepšení pochopení zákazníků: Pravidelné zveřejňování poskytuje informace o preferencích a chování zákazníků. Snáze pochopíte, co lidi zajímá, když si všimnete, čemu věnují větší pozornost.

Přesnější metriky: Pravidelné zveřejňování umožňuje lepší sledování výkonnosti a účinnosti strategie, kterou jste si zvolili. Funguje to, jak komunikujete svou zprávu světu?

Zlepšení spokojenosti zákazníků: Aktivní přítomnost na sociálních médiích ukazuje, že jste k dispozici pro komunikaci.

Pokud i vás napadlo, že odteď budete své profily pravidelně krmit obsahem, abyste zvýšili své šance na úspěch, pak určitě není od věci projít si nejen pozitiva, ale i negativa tohoto přístupu. A nemluvíme zde o algoritmu ani o ekonomických výnosech. Pojďme si o tom promluvit jako lidi. Reální lidé, kteří mají životy i mimo elektronický svět.

Jednoduše řečeno být dneska aktivní na sítích má mnoho výhod – ať už chcete být influencerem nebo propagovat nějaký projekt, firmu, značku, nápad… Jistě by se našlo mnoho dalších důvodů, proč na pravidelné bázi otevřít Instagram, Facebook, YouTube a další platformy a dostat do éteru nějaký ten příspěvek. Na jedno se ale často zapomíná. Totiž, že jsme lidi a čas je omezený.

Social Media Manager

O tomto titulu jste možná už něco zaslechli. Jedná se o historicky relativně novou pozici, která je už ale běžně zajetá. To proto, že čas na sítích může být jednoduše neuvěřitelně zatěžující, pokud se o ně staráte sami. Navzdory přesvědčení, že jsou sítě snadná sranda, je opak pravdou. Pokud jste si už někdy zkusili pravidelně nahrávat dobrý obsah, nejspíše jste zjistili, o čem je tu řeč. Totiž o opravdu velkém množství času a soustředění. Social Media Manager tuto tíhu přebírá a může se sítím věnovat opravdu na plný úvazek. A věřte nebo ne, ono to zvládne i ten plný úvazek pokrýt. Takže tu vyvstává otázka: Máte opravdu čas na to mít ještě jednu práci?

Pokud máte opravdu dobrý nápad, sen nebo úkol, nezřídka jeho realizace zabere poměrně velké množství času. A pokud si neodpustíme i takový „luxus“ jako je jídlo, spánek, nějaké to denní světlo na čerstvém vzduchu a sociální život, kde má člověk brát nejen prostor, ale i energii na další důležitý úkol?

Sociální sítě rozhodně nejsou jen sranda pro znuděné. Jedná se o mocný marketingový nástroj. A jako takový je potřeba jej brát vážně a uvědomit si, jak moc vysilující může jeho správa být.

Tipy redakce

Psychika a sociální sítě

Kreativita, možnost experimentovat, bavit se, tvořit… Sblížit se s publikem a dosáhnout cílů. To všechno jsou úžasné věci. ALE!

Cítíte se hrozně, že prostě nejste schopni dodržet termíny?

Nesvedete se donutit vytvořit na pravidelné bázi něco smysluplného a štve vás to?

Začínáte být unavení a otrávení?

Už proběhly i nějaké ty hádky s blízkými, protože jste pořád online, a přesto nejste spokojeni?

Tvoříte, můžete se strhat, ale ono se stejně nezdá, že by to fungovalo?

Dobrá zpráva: nejste nenormální! Sociální sítě mohou mít na naši psychiku obrovský vliv.

<Path> „Ke mně vždycky byli ženské i gayové zákeřní,“ říká mladý gay. Na reakci heterosexuálních spolužáků na šikanu vzpomíná dodnesZdroj: Anonymní respondent, redakce

Na co si dát pozor?

Vyčerpání: Toto není jen o sociálních sítích. Jednoduše dny nejsou nafukovací a musíme taky někdy relaxovat a fungovat jako lidi. Správa online profilů může pojmout k dalším nutným aktivitám i ty poslední zbytky vašich sil a vést k vyhoření. Je dobré k sobě být upřímný a přiznat si, co je nad naše lidské možnosti.

Rozhozený režim: Pokud si neuhlídáte své priority, může se snadno stát, že vám nezbyde nic z času na oběd a spánku dáte mnohem méně, než byste měli a potřebovali. Jestliže se topíte v tom, že vás sociální sítě nahánějí jako kořist, je potřeba jim věnovat striktně daný a předem promyšlený čas.

Ztráta pojmu reality: Přestože jsou sítě dnes součástí reality, musíme se na to dívat i optikou světa, který není online. A věřte tomu nebo ne, mnozí z těch, kteří tvrdili, že by nikdy při rodinné večeři nekoukali do mobilu, to teď dělají. Ve jménu povinností, samozřejmě!

Úzkosti a depresivní stavy: Nedostatek odpočinku, pohybu, pravidelné stravy a sociálního kontaktu může snadno vést k psychickým problémům. A sítě, které pohlcují naši mysl, se o to opravdu umějí zasadit.

Útok na sebevědomí: Někdy to prostě nefunguje. Snahy si nikdo nevšimne, profily nerostou, sledující se nezajímají. Ale jiným to jde. Tak proč nám, sakra, ne? Porovnávání se a hodnocení sebe sama na základě výsledků na sociálních sítích je nebezpečná záležitost.

Jistě by se našlo i mnoho dalších rizik. Podstatné je si uvědomit celistvost problému. I ti, kdo dokáží kritizovat děti za jejich fascinaci sítěmi, mohou online kouzlu snadno propadnout. To proto, že je tak snadné říct si, že to přeci nedělám pro zábavu, ale pro svůj růst! Když se do toho zamotá ještě pocit odpovědnosti ke svému projektu a na krásně třeba i dojem, že právě toto je cesta ke stabilizaci rodinných financí, sesypává se na jednu hlavu skutečně obrovský tlak. Nebuďme proto na sebe zlí. Umění ovládat sociální sítě je schopnost, kterou lze plně považovat za profesionální. A pokud vám spíš dělá vrásky než radost, možná je na čase svěřit své profily do odborných rukou nebo najít jiný způsob, jak dosáhnout svého cíle.

Zdroj: wigfieldco.com, resources.workable.com, mcleanhospital.org

Populární
články

Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Podle učitelky žákovské kolektivy odlišnosti zvládají zpracovat
LIDÉ

„Místo výuky dětí o homosexualitě a trans lidech je učme o sexu,“ vyzývá učitelka a přidává i překvapivé zkušenosti s trans žáky

Autor: Mirka Dobešová
Průzkumy opakovaně potvrzují, že manželství je tím nejdůležitějším pro pocit štěstí
LIDÉ

Peníze štěstí nezaručí. Receptem na spokojený život je manželství, potvrzují výzkumy

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Téměř polovina lidí z generace Z uvádí, že se necítí být plně heterosexuální. Co to v budoucnu přinese?
AKTUALITY

Téměř polovina lidí ve věku 18 až 24 let není „zcela heterosexuální“, ukazuje nový průzkum

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop