Co by měl jednoznačně obsahovat váš jarní šatník? Denim, květinové vzory i grafické potisky
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Adobe Stock

Co by měl jednoznačně obsahovat váš jarní šatník? Denim, květinové vzory i grafické potisky

„Najděte krásu v chaosu,“ hlásá název nově představené kolekce od značky C&A pro jaro a léto tohoto roku, jejíž návrháři se inspirovali čtyřmi hlavními trendy: New Iconics, Raw Simplicity, Maximal Abundance a Culture Exchange. Cílem je proměnit naše každodenní činnosti a běžné okamžiky do módních zážitků díky ready-to-wear stylům. Jaké jsou základní kameny této kolekce, které by ve vašem jarním šatníku rozhodně neměly chybět?
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
23. 1. 2024

“Zatímco dříve jsme prozkoumávali naše dědictví a historii, nyní definujeme naši budoucnost. Chceme postavit tento most s jasným cílem navrhnout budoucnost, kde můžeme být všichni sami sebou. Od člověka k člověku – a nejlépe společně! Nacházet krásu v každodenním chaosu, není to snad to, co všichni hledáme? Pokračujeme ve výrobě kvalitní a cenově dostupné módy pro všechny. Děláme vše pro to, aby naši zákazníci dobře vypadali, dobře se cítili a dobře jednali,” říká Mandy Hendriks, vedoucí návrhářka dámského oddělení.

Příroda, nebo město? Máme pro vás kompromis 

Kolekce "Raw Simplicity" vytváří spojení mezi městským životem a přírodou. Vyznačuje se hrubými texturami, praktickými prvky a stylem pracovního oblečení v hlubokém odstínu olivové, jasně zelené nebo žluté. Přesto však nespočívá pouze v tomto, ale přináší i prvky venkovského stylu.

Vyneste různé kultury

Kolekce “Culture Exchange” ukazuje dědictví, řemeslo a folklór z celého světa. Tyto styly jsou zdobeny grafickými potisky, třásněmi a střapci. 

Od dubna 2024 bude navíc v Evropě k dispozici speciální kapsulová kolekce, kterou vytvořily indické ženy v rámci partnerství mezi společností C&A a organizací Rangsutra zaměřenou na podporu genderové rovnosti v Indii. Nejenže tyto vysoce kvalitní ručně vyšívané kousky podporují důležitou sociální iniciativu, ale také přispívají k rozmanitosti vašeho jarního šatníku.

<Path> „Čím víc trashy look, tím lepší,“ vypráví stylista Miroslav Romaniv o mladé módě v JaponskuZdroj: Miroslav Romaniv, c-and-a.com

Romantické jaro

Kolekce "Maximal Abundance" představuje bohatý styl s květinovými a ovocnými motivy, romantickými plisé a jemnými volánky. Jaro je téměř na dosah díky výrazným barvám, kterými jsou ohnivá oranžová, malinově růžová a purpurová.

Denim, denim, denim…

Kolekce “Finding Beauty in Chaos” byla představena vybraným evropským media partnerům a influencerům v továrně na džíny v německém Mönchengladbachu. Proč? 

Jak název napovídá, továrna společnosti C&A Factory for Innovation in Textiles (FIT) je kreativní HUB ke zkoumání nových a vysoce efektivních výrobních metod. Představuje zde prvky digitalizace, automatizace a umělé inteligence, založené na novátorském přístupu a v souladu s udržitelností. Tím byly vytvořeny normy pro výrobu, která se nyní soustředí na jediný produkt, a to jsou džíny, navíc vyrobené v samém srdci Evropy. C&A si klade za cíl nabízet evropskému trhu džíny, které jsou vyrobeny za použití nových digitálních technologií, obnovitelných energií, inovativních technik, jako např. laser, a nebulizace, aby se výrazně snížila voda potřebná k výrobě. Místo doplněné elektrickým světlem, které bylo instalováno na stěnách pro módní přehlídku, navíc dokonale kombinovalo drsný, autentický průmyslový vzhled s transcendentními uměleckými díly.

Tipy redakce

Čím se mohou džíny z továrny C&A FIT pyšnit?

·      Jsou vyrobené v Evropě.

·      Továrna funguje bez uhlíku za použití obnovitelných energií, např. z větrných elektráren a solárních panelů.

·      Šetří vodu ve všech fázích, ve výrobě se používají inovativní zařízení a techniky, jako je ozón nebo laser. To snižuje spotřebu vody ze 70 litrů na průměrných 10/15 litrů.

·      Nepoužívají se nebezpečné chemikálie, kameny ani bělidla, ale naopak alternativní produkty, jako jsou enzymy, mýdla a změkčovadla.

·      Příze se barví pomocí udržitelného barviva pro čistší výrobu džínoviny s pozitivním dopadem na efektivitu zdrojů a snížení spotřeby vody až o 70 %.

Kolekce "New Iconics" od C&A zdůrazňuje kontrast mezi elegancí a ležérností, mužskou a ženskou siluetou, přičemž využívá barvy, jako černou, bílou a džínově modrou. 

Móda vypráví příběhy

Královská akademie výtvarných umění v Antverpách je víc než jen škola. Sama se prezentuje jako mezinárodní laboratoř, kde umělecké tradice a techniky vstupují do dialogu s aktuálními společenskými problémy. Jejího soutěžního projektu se zúčastnili studenti nejen oděvního designu, ale i šperkařství, malby, sochařství a grafického designu.

Díky spolupráci C&A, továrny FIT a Královské akademii výtvarných umění v Antverpách vzniklo deset uměleckých děl studentů této školy, kteří využili džínovinu, kovové součástky i samotné džíny poskytnuté továrnou FIT.

<Path> Chcete získat outfit od LEE? Stačí se zapojit do virální soutěže na Instagramu!Zdroj:

Sybrand Jansen, který se stal vítězem, obdrží grant na podporu své další akademické kariéry. Jeho dílo, nazvané „Polibek času“, je vyrobeno výhradně z recyklovaných džínovin a inspirované Michelangelovými sochami. Sám Sybrand přidává následující poselství: „Udržitelná cesta je cestou změny, jak přijmout život našeho oblečení a vidět krásu ve stopách, které na něm zanechaly příběhy, které jsme zažili. Vyblednutí našich džínů nebo křehkost staré košile vyprávějí příběh svého života, a to je třeba ocenit.“

Zdroj: C&A, Rozálie Růžičková

Populární
články

Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Sexuologické odělení brněnské FN provozuje gynekologickou ambulanci pro trans lidi
AKTUALITY

Gynekologická ambulance pro trans lidi v Brně je první v Česku. Nabízí komfortní prostředí lidem procházejícím tranzicí

Autor: Martin Lyko
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Jako NE rovnosti lásce a práv, tak působí zamítnutí manželství pro všechny páry
LIDÉ

Zklamání: „Politici si myslí, že gayové a lesby jsou horšími lidmi,“ říká Czeslaw Walek k zamítnutému manželství pro všechny páry

Autor: Martin Lyko
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Než budete místo vstávání do práce přepočítávát štosy bankovek v županu, asi to chvíli potrvá. Pasivní přijmy jsou běh na delší trať
BUSINESS

Jak pracovat bez práce? Pasivní příjem, tedy nepracovat a získávat peníze, chce každý. Jak ale na to?

Autor: Martin Lyko
Bezpečný sex by mohl mít brzy zcela nové parametry
TĚLO & MYSL

Sexuální svoboda a bezpečný sex bez ochrany na obzoru. Pilulka „den poté“ riziko nákazy pohlavně přenosnými nemocemi výrazně snižuje

Autor: Mirka Dobešová
Svatba a manželství? Zapomeňte, gayové a lesby
AKTUALITY

Jak jsme opět na plné čáře „projeli“ šanci na rovnost a lesbám a gayům plivli do tváře (a ještě za to čekáme ovace)

Autor: Mirka Dobešová
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková

E-Shop