Jak si pořídit fotku, kterou stojí za to zveřejnit na sociálních sítích? Inspirujte se modely, influencery i novými technologiemi!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Samsung, se svolením

Jak si pořídit fotku, kterou stojí za to zveřejnit na sociálních sítích? Inspirujte se modely, influencery i novými technologiemi!

Máte sociální sítě? A mohu je vidět? V parafrázi na oblíbenou hlášku z filmu se mnoho lidí vlastně necítí dobře, i když se zasmějí. Ne všichni máme talent na to vytvořit za pomocí kalkulačky okouzlující foto o kvalitě uměleckého díla, a tak neuškodí se naučit nějaké ty tipy a triky, jak si pomoci.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
23. 10. 2023

Technologie vs. talent

Říká se, že umělec dokáže i z ničeho vytvořit okouzlující dílo. Focení je fascinujícím uměním spojujícím technologii a talent, přičemž obě stránky mají klíčovou roli při vytváření kvalitních fotografií. Nezdá se to, ale i obyčejné selfíčko, které si lidé běžně pořizují někde mezi obědem a dobíháním tramvaje, vyžaduje nějaké to know-how.

Talentovaný fotograf dokáže přeměnit obyčejné scény v nádherné příběhy a emocionálně působivé obrazy. A ať už cítíte, že v sobě ono pomyslné „oko“ pro vizuál máte, či ne, správný aparát umí být skvělým pomocníkem, který vám ulehčí mnoho práce. Třeba Samsung Galaxy Z Flip5 má fotoaparát velice kvalitní, a to je pro moderního člověka často jedním ze základních rozhodujících prvků při výběru nového telefonu. Logicky. Žijeme přeci v době Instagramu, TikToku a dalších sítí. A kvalitní obsah je jednoduše král.

Světlo je základ

Světlo je základním prvkem ve světě fotografie a jeho důležitost bychom neměli podcenit. Je jakýmsi stavebním kamenem, který tvoří každý snímek. Správné osvětlení může zdůraznit detaily, vytvořit atmosféru a dodat fotografii hloubku. Různé typy světla, jako je přirozené denní světlo, umělé světlo a odlesky, mohou radikálně ovlivnit náladu a kompozici snímku. Fotograf musí rozumět, jak světlo interaguje se scénou a jak ho řídit, aby dosáhl požadovaného efektu. Bez vhodného osvětlení by byly fotografie pouze temnými stíny. Světlo je tedy klíčem k vytváření živých, poutavých a emotivních obrazů, a je nezbytným prvkem pro každého fotografa, který se snaží vyjádřit svou kreativitu a sdělit svůj příběh.

Že máte nyní pocit, že jste v tom ztraceni a nemáte dostatek zkušeností ani schopností na to, abyste si vystavěli hotový ateliér? Samozřejmě! Pokud nejste profík, ani to nedává smysl. Chceme si krásné fotky pořizovat za běžného fungování. A tak není od věci podívat se po přístroji, který nám s tím pomůže. Galaxy Z Flip5 má režim Nightography. Jak název napovídá, jedná se o schopnost tvořit kvalitní fotografie i při nedostatku světla – v noci. Přijít o sluneční světlo tak díky Samsungu neznamená přijít o kvalitu snímku!

<Path> Tomáš a Martin: „Focení bereme jako možnost vyzkoušet něco jiného“Zdroj: LUI x ZALANDO

Pochopení správného zachycení horizontu

Že máte slovo horizont spojené jen s horskými panoramaty? Ale to je škoda! Horizont je něco, co byste měli mít na paměti i pokud jen fotíte svou kočku v pelíšku. Správné zarovnání horizontu je základním prvkem kompozice ve fotografii. Když je horizont nakloněný nebo příliš skloněný, může to způsobit nepříjemný vizuální efekt a vyvolat dojem, že snímek není stabilní nebo vyvážený. Důležité je udržovat horizont vodorovně, což lze prověřit pomocí vodorovného hledáčku na fotoaparátu nebo mřížky na displeji. Samozřejmě pokud není vyosený horizont vaším uměleckým záměrem. Pak hurá do toho!

Že se vám to s telefonem v ruce moc nedaří? A zkoušeli jste ho položit na rovnou plochu? Že to nejde? No jistě, většinou to nejde, ale Galaxy Z Flip5 tento problém velmi elegantně řeší. Díky tomu, že se jedná o moderní verzi dříve oblíbeného véčka, lze celý přístroj jednoduše ohnout v půlce a posadit na místo, odkud chcete fotku vyfotit. A jedno je jasné – na vodorovném rovném podkladu už se vám horizont nerozhodí!

Tipy redakce

Jednodušší selfies

Fotíte sami sebe a je to spíš tortura než potěšení? Jak to ti lidé dělají, že jim to na vlastních portrétovkách tak sluší?! Možná vám vadí nekoordinovanost kvůli nedostatečné kontrole fotoaparátu. S Galaxy Z Flip5 můžete:

-        Sledovat, co fotíte, i na vnější straně telefonu. Ano. Tento přístroj má totiž displej i zvenčí a není potřeba telefon kvůli fotce otevírat.

-        Fotit bez nutnosti držet telefon v ruce. Právě díky ohybu je možné i fotky sebe sama tvořit ve větším pohodlí. Prostě telefon umístíte, kam je potřeba, a za pomocí vzdálené spouště v hodinkách Galaxy Watch6 se cvaknete!

-        Využít FlexCam, což znamená propojení (doslova) flexibilního telefonu a uskupení snímačů. Odzvonilo nekvalitním předním kamerám a rozmazaným autoportrétům!

Originalita a zábava!

Nejlepší vzpomínky stojí za to si uchovat. Taky máte někde schovaných pár fotografií, které vás vždycky vrátí tam, kde jste je pořizovali? Právě pro milovníky těchto důkazů skvělých dní je tu dobrá zpráva. Vyřešil se problém s tím, jak nacpat do snímku celou partu! Už žádný chudák za spouští, který bude na obrázku chybět. Ani jedna obří hlava v popředí skupinové fotografie ve formě zvláštního selfie. Díky FlexCam Galaxy Z Flip5 můžete telefon pohodlně položit na místo, všichni se naštelujete do správných pozic a… cvak! A ne, nemám na mysli otravnou, omezující a stresující samospoušť. I na takové focení se velmi hodí spoušť v digitálních hodinkách Galaxy Watch6.

Díky flexibilnímu pohybu je možné také experimentovat s úhly, aniž byste si museli vykroutit ruku. Vznikne tak mnohem více zábavných a neotřelých fotek, které jsou jako dělané pro velké publikum sociálních sítí!

Jak se fotí profíci?

K technologiím a podmínkám jsme si tedy už něco málo řekli. Ale není nad inspiraci od profesionálů – modelů a influencerů, kteří jsou před čočkou fotoaparátu jako doma. Ostatně na příklady toho, jak si známé tváře poradily s našimi radami, se můžete podívat výš. Všimli jste si, jak James Charles myslel na horizont? Nebo jak Charli D’Amelio zvládla nedostatečné světlo a vytvořila krásný jemný snímek? A co okouzlující Bella Hadid a její selfie, které by klidně mohlo rovnou skončit na obálce časopisu?

A jakou fotografii si jako další pořídíte vy?

Zdroj: samsung.com, IG: @charlidamelio, @jamescharles, @bellahadid, linkedin.com, wired.com

Populární
články

Vyčerpání, neschopnost čehokoliv, kompletní závislost na pomoci druhých, i tak mohou vypadat projevy long covidu
LIDÉ

„Vyčerpá mě mluvení i cesta na toaletu. Byl jsem akční chlap, teď potřebuju péči jako malé dítě,“ popisuje Jan. A doufá v zázrak

Autor: Mirka Dobešová
Jaký je rozdíl mezi gayem, buzerantem a buznou? Někteří v tom mají zcela „jasno“
OČIMA HETERÁKA

„Jsou gayové, buzny a buzeranti. A ty buzny, to jsou ti v plavkách,“ vysvětluje gay influencer Martin Hranáč

Autor: Michal Černý
Nová díl Výměny manželek ukazuje život studentů v polyamorním vztahu a ukazuje, že i když se na první pohled zdá všechno růžové, realita je často jinde
LIDÉ

Žijí v polyamorním vztahu, aby se měl kdo starat o zvířata. Nový díl Výměny manželek je zajímavou sondou do života moderní mládeže

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Cestovat jen s batohem se vyplatí
SUMMER VIBES

„Nejlepší věci na cestách jsou ty, které jsou zadarmo,“ říká autorka blogu Cestuji za kačku. Zkusíte její tipy na levné cestování?

Autor: Michal Černý
Penis slouží jako detektor zdraví
TĚLO & MYSL

Varovné signály o zdravotním stavu, které vysílá penis. Jaká onemocnění může mužská chlouba prozradit?

Autor: Mirka Dobešová
Batoh z řady Thule Subterra 2 je stylový a praktický
LUXURY TRAVEL

Nejlepší parťáci na cesty? Jeden je malý, skladný a má čtyři kolečka a druhý se vám „usadí“ na zádech, aniž byste si všimli

Autor: Mirka Dobešová
Ochrana před sluníčkem je třeba nejen u moře
TĚLO & MYSL

Co sledovat na etiketě opalovacího krému a kdy se mazat? Aneb jak krém vybrat a užít, aby chránil pleť před stárnutím i rakovinou

Autor: Mirka Dobešová
Odborníci nemají pro potvrzení trendu ve světě biohackingu dost dat
TĚLO & MYSL

Odhodit plavky a opalovat varlata. Je trend ve světě biohackingu hazardem, nebo zázračným zdrojem testosteronu?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop