Jak si pořídit fotku, kterou stojí za to zveřejnit na sociálních sítích? Inspirujte se modely, influencery i novými technologiemi!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Samsung, se svolením

Jak si pořídit fotku, kterou stojí za to zveřejnit na sociálních sítích? Inspirujte se modely, influencery i novými technologiemi!

Máte sociální sítě? A mohu je vidět? V parafrázi na oblíbenou hlášku z filmu se mnoho lidí vlastně necítí dobře, i když se zasmějí. Ne všichni máme talent na to vytvořit za pomocí kalkulačky okouzlující foto o kvalitě uměleckého díla, a tak neuškodí se naučit nějaké ty tipy a triky, jak si pomoci.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
23. 10. 2023

Technologie vs. talent

Říká se, že umělec dokáže i z ničeho vytvořit okouzlující dílo. Focení je fascinujícím uměním spojujícím technologii a talent, přičemž obě stránky mají klíčovou roli při vytváření kvalitních fotografií. Nezdá se to, ale i obyčejné selfíčko, které si lidé běžně pořizují někde mezi obědem a dobíháním tramvaje, vyžaduje nějaké to know-how.

Talentovaný fotograf dokáže přeměnit obyčejné scény v nádherné příběhy a emocionálně působivé obrazy. A ať už cítíte, že v sobě ono pomyslné „oko“ pro vizuál máte, či ne, správný aparát umí být skvělým pomocníkem, který vám ulehčí mnoho práce. Třeba Samsung Galaxy Z Flip5 má fotoaparát velice kvalitní, a to je pro moderního člověka často jedním ze základních rozhodujících prvků při výběru nového telefonu. Logicky. Žijeme přeci v době Instagramu, TikToku a dalších sítí. A kvalitní obsah je jednoduše král.

Světlo je základ

Světlo je základním prvkem ve světě fotografie a jeho důležitost bychom neměli podcenit. Je jakýmsi stavebním kamenem, který tvoří každý snímek. Správné osvětlení může zdůraznit detaily, vytvořit atmosféru a dodat fotografii hloubku. Různé typy světla, jako je přirozené denní světlo, umělé světlo a odlesky, mohou radikálně ovlivnit náladu a kompozici snímku. Fotograf musí rozumět, jak světlo interaguje se scénou a jak ho řídit, aby dosáhl požadovaného efektu. Bez vhodného osvětlení by byly fotografie pouze temnými stíny. Světlo je tedy klíčem k vytváření živých, poutavých a emotivních obrazů, a je nezbytným prvkem pro každého fotografa, který se snaží vyjádřit svou kreativitu a sdělit svůj příběh.

Že máte nyní pocit, že jste v tom ztraceni a nemáte dostatek zkušeností ani schopností na to, abyste si vystavěli hotový ateliér? Samozřejmě! Pokud nejste profík, ani to nedává smysl. Chceme si krásné fotky pořizovat za běžného fungování. A tak není od věci podívat se po přístroji, který nám s tím pomůže. Galaxy Z Flip5 má režim Nightography. Jak název napovídá, jedná se o schopnost tvořit kvalitní fotografie i při nedostatku světla – v noci. Přijít o sluneční světlo tak díky Samsungu neznamená přijít o kvalitu snímku!

<Path> Je mladý, sexy, umí tančit, zahradničí, peče a nemá frajera! Pánové, představujeme vám modela Štefana KarchňákaZdroj:

Pochopení správného zachycení horizontu

Že máte slovo horizont spojené jen s horskými panoramaty? Ale to je škoda! Horizont je něco, co byste měli mít na paměti i pokud jen fotíte svou kočku v pelíšku. Správné zarovnání horizontu je základním prvkem kompozice ve fotografii. Když je horizont nakloněný nebo příliš skloněný, může to způsobit nepříjemný vizuální efekt a vyvolat dojem, že snímek není stabilní nebo vyvážený. Důležité je udržovat horizont vodorovně, což lze prověřit pomocí vodorovného hledáčku na fotoaparátu nebo mřížky na displeji. Samozřejmě pokud není vyosený horizont vaším uměleckým záměrem. Pak hurá do toho!

Že se vám to s telefonem v ruce moc nedaří? A zkoušeli jste ho položit na rovnou plochu? Že to nejde? No jistě, většinou to nejde, ale Galaxy Z Flip5 tento problém velmi elegantně řeší. Díky tomu, že se jedná o moderní verzi dříve oblíbeného véčka, lze celý přístroj jednoduše ohnout v půlce a posadit na místo, odkud chcete fotku vyfotit. A jedno je jasné – na vodorovném rovném podkladu už se vám horizont nerozhodí!

Tipy redakce

Jednodušší selfies

Fotíte sami sebe a je to spíš tortura než potěšení? Jak to ti lidé dělají, že jim to na vlastních portrétovkách tak sluší?! Možná vám vadí nekoordinovanost kvůli nedostatečné kontrole fotoaparátu. S Galaxy Z Flip5 můžete:

-        Sledovat, co fotíte, i na vnější straně telefonu. Ano. Tento přístroj má totiž displej i zvenčí a není potřeba telefon kvůli fotce otevírat.

-        Fotit bez nutnosti držet telefon v ruce. Právě díky ohybu je možné i fotky sebe sama tvořit ve větším pohodlí. Prostě telefon umístíte, kam je potřeba, a za pomocí vzdálené spouště v hodinkách Galaxy Watch6 se cvaknete!

-        Využít FlexCam, což znamená propojení (doslova) flexibilního telefonu a uskupení snímačů. Odzvonilo nekvalitním předním kamerám a rozmazaným autoportrétům!

Originalita a zábava!

Nejlepší vzpomínky stojí za to si uchovat. Taky máte někde schovaných pár fotografií, které vás vždycky vrátí tam, kde jste je pořizovali? Právě pro milovníky těchto důkazů skvělých dní je tu dobrá zpráva. Vyřešil se problém s tím, jak nacpat do snímku celou partu! Už žádný chudák za spouští, který bude na obrázku chybět. Ani jedna obří hlava v popředí skupinové fotografie ve formě zvláštního selfie. Díky FlexCam Galaxy Z Flip5 můžete telefon pohodlně položit na místo, všichni se naštelujete do správných pozic a… cvak! A ne, nemám na mysli otravnou, omezující a stresující samospoušť. I na takové focení se velmi hodí spoušť v digitálních hodinkách Galaxy Watch6.

Díky flexibilnímu pohybu je možné také experimentovat s úhly, aniž byste si museli vykroutit ruku. Vznikne tak mnohem více zábavných a neotřelých fotek, které jsou jako dělané pro velké publikum sociálních sítí!

Jak se fotí profíci?

K technologiím a podmínkám jsme si tedy už něco málo řekli. Ale není nad inspiraci od profesionálů – modelů a influencerů, kteří jsou před čočkou fotoaparátu jako doma. Ostatně na příklady toho, jak si známé tváře poradily s našimi radami, se můžete podívat výš. Všimli jste si, jak James Charles myslel na horizont? Nebo jak Charli D’Amelio zvládla nedostatečné světlo a vytvořila krásný jemný snímek? A co okouzlující Bella Hadid a její selfie, které by klidně mohlo rovnou skončit na obálce časopisu?

A jakou fotografii si jako další pořídíte vy?

Zdroj: samsung.com, IG: @charlidamelio, @jamescharles, @bellahadid, linkedin.com, wired.com

Populární
články

Do pračky, nebo stačí otočit? Tři čtvrtiny opakovaných nosičů spodního prádla volí nejdřív druhou možnost
AKTUALITY

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Autor: Martin Lyko
„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Za Davidem visí obrazy, které sám vytvořil
Living 2/23

Davidův byt s pečlivě vybranými doplňky: "Nedokážu jen tak něco někam položit. Musí to sedět!"

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?
TĚLO & MYSL

„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?

Autor: Irena Piloušková
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Pokud máte potřebu posílat cizím lidem explicitní fotky bez jejich předchozího souhlasu, měli byste se zamyslet, proč tomu tak je
LIDÉ

Dick pic v první zprávě? „Jsem ču*ák,“ říkáte příjemci. Když si nedáte pozor, porušíte navíc zákon

Autor: Martin Lyko
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko

E-Shop