Tohle na Instagramu nedělejte: 6 druhů instagramového chování, které jsou faleš sama a sledujícím lezou krkem i ušima
Komentář
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Tohle na Instagramu nedělejte: 6 druhů instagramového chování, které jsou faleš sama a sledujícím lezou krkem i ušima

Kdo pravidelně používá Instagram, ten už dávno musel vypozorovat, jaké druhy profilů ho baví. A naopak: jakým typům lidí se tam stoprocentně vyhnout. Pokud se někdo snaží stát se hvězdou Instáče a neví ještě přesně, jak na to, asi by měl nejdřív vědět, jak na to naopak rozhodně nikdy nejít. A čemu se vyhnout jako čert kříži?
Albert Prokop Albert Prokop Autor
31. 5. 2023

Určité rysy chování na Instagramu prostě nepůsobí hezky. A někteří z těch, kdo je vykazují, dokonce moc dobře vědí, že je to špatně, že to celé působí jako fejk, falešně, ale nehodlají v tom přestat. O co například jde?

Ken a Barbie z Instáče

Neříkejte, že takové párečky z fotkové a video sociální sítě Instagram neznáte. Na první pohled pan a paní Dokonalí, samý úsměv, pusinka, pozornosti, užíváníčko si života, láska nebeská a tak cukrovatá, že se nedoporučuje očima konzumovat před strávením posledního jídla.

Ale něco na nich nesedí, jen co to tak asi je…

Sám jsem měl několikrát v Praze příležitost vidět dvojičku, jak se přešťastně fotí pod nějakou rozkvetlou třešní nebo jabloní, u jídla a podobně, jen co byla ale série snímků hotová, jako by ti dva od sebe pomalu odskočili a začali rentgenovat své iPhony.

A dokud nepřišli na další cool ideu, která by mohla uspět u jejich followerů, prakticky se spolu vůbec ani nebavili.

A zažil jsem dokonce i chvíli, kdy kluk udělal nějaké něžné gesto, vzal její ruku do své a hladil ji, jenže slečna Instagramová ho seřvala na tři doby, že nechápe, na co si to hraje, když přece moc dobře ví, že zrovna vyťukává ten emotivní status o jejich „skvělym vztahu, tak teď neotravuj!“

A přesně u těchto typů párů později, kdy jeden druhého už nesnese, pravidelně vídáme, že po rozchodu na sebe vylijí takové kýble hnoje, že by to bylo i na lidi zvyklé z JZD příliš.

Jak je poznat? Dost napoví extrémní počet zamilovaných statusů, jeden moudrý citát k dokonale naaranžovaným fotkám a taky dojem, jako by taková dvojička dokumentovala snad úplně všechno, jen pro pěknou fotku a lajčíčky. Jako by si nenechali nic do soukromí.

Jiné kočky a jiní kocouři své drahé polovičky taky sem tam ukážou, ale jejich love story není ústřední linkou jejich Instáče, což je už trochu znamení, že ani vztah, ani řeči kolem něj nejsou jen kašírované pozlátko pro „sledě“. A na rozdíl od těch výše jmenovaných v něm může být opravdovost a cit, kteří ti neupřímní neznají: říká se mu láska.

Hetero borci navnadí gay borce a pak se diví

Jako by třetinu Instagramu tvořily plavkové krásky. Druhou třetinu napumpovaní osvalenci a tu poslední normálové se zajímavými koníčky a obsahem, které stojí za to sledovat.

Chci se věnovat těm druhým. Chlapci a muži řady věkových kategorií vystavují svá vysekaná těla pomalu jak ve výloze obchodu s masem s příběhem, a v mokrých boxerkách naznačí, čím se mohou chlubit.

Kromě svalů všude po těle nezapomínají ani své věrné gay „odběratele“ navnazovat častými fotkami či videi zadků, se spodním prádlem tak nízko, aby bylo vidět ochlupení ohanbí. A tito borci se pak nakonec diví, že jim přicházejí až úchylné nabídky od řady movitých pánů. Vždyť přece nejsou prodejné vy víte co!

Proč se tak ale chovají? Je spousta kluků, kteří ukazují zdraví, fitness, pochlubí se taky postavou, nesklouzávají ale k primitivním lascivnostem, nepodbízejí se pomalu jako „herci“ se speciálním profilem na webu „jen pro fandy“.

Jde to prostě jinak a člověk se nemusí chovat jako to, čím se čistí záchodová mísa.

<Path> Jak ušetřit, a přitom ohromit aneb první rande „pro chudý“. Inspirujte se třemi tipy na skvělou schůzku, která nestojí ani haléř!Zdroj: Redakce

Překrouceniny

Vizuální sociální síť společnosti Meta samozřejmě používá i spousta gayů. A řada z nich má čím zaujmout, co přinést lidem, kteří si dají jejich sledování. Ale máme tu taky jeden dost rozšířený nešvar: za účelem co nejvyššího dosahu, komentování, případně lajků (i když v tomhle případě spíš ne) někteří sklouzávají k extrémním projevům.

Že je někdo svůj, proč ne. Spousta takových kluků, co jsou na kluky, jako by se ovšem pustila do nesmyslného boje s tou části lidí, kteří jsou na přehnané projevy sexuality hákliví.

Proto se schválně kroutí, špulí na ně rtíky, polykají banány, vystrkují sedínky, předvádějí kopulace, zkrátka i nevidomý by pomalu musel spatřit, že jsou na kluky, že jsou „gééééééééééééééj, b*tch!“

Každá třetí věta začíná tím, s kým spí, každý pátý příspěvek tím, co mají rádi v posteli, a podobně.

A když jim pak někdo sprostě vynadá do zpráv, tak se neskutečně pohoršují nad agresivní homofobií.

Neobhajuju pisatele takových hejtů, jenže tihle kluci to přece vyvolávají záměrně. Nikdo z gayů se přece takhle ve skutečnosti nechová. Nebo snad ano? A není to viktimizace oběti jako u holek, které když jdou v minisukni přes park a někdo je znásilní, a pak uslyší, že si o to „pomalu říkaly“.

Tihle kluci jsou prostě jen pokrytci. Něco spustí a pak koukají jako tele na nový vrata. Dělají to proto, aby zažili nějaký úspěch, pofiderní slávu. Aby měli reakci, našli smysl své existence. Nezajímá je, jestli je má někdo rád, chtějí hlavně šokovat a něco si dokázat.

Jde to i jinak, ukázat, že gayové jsou normální lidi. Ne exoti, co každé tři vteřiny myslí na penis.

Tipy redakce

Umělosti řekněte ne

Jakákoli nepřirozenost, neopravdovost, umělost, faleš nakonec působí tak divně a fejkově, že spíš než aby zaujala, maximálně krátce šokuje, ale do budoucna odradí.

Co je naopak super? Třeba řadě žen, i starších i sexbomb, už skvěle zafungovalo ukázat se, jak vypadají po ránu, než si „udělají obličej“. Ale opravdu jak vypadají, ne jak to milosrdně upraví filtr.

Tohle je ten opravdový a ve skutečnosti nádherný reál a není důvod si z Instagramu vytvářet pohádku s prefabrikovaně nádhernými obyvateli, jejichž reálná já pak ale na ulici nikdo nepozná.

Žádné opičení se

Někdo nemá fištrón, někdo zase vrozenou schopnost atraktivně se sebeprezentovat. To ale nevadí, chybami se člověk učí a byl by v tom čert, kdyby každý nakonec nenašel svou vlastní cestu.

Nemusíme mít všichni statisíce sledujících, stačí jich pár a klidně jim tam foťme kytičky nebo západy slunce, chceme-li.

Rozhodně lepší než se dívat na kurzy, jak se fotit na Instagram, a jet pak otrocky jen příspěvky přesně podle nich. Nebo když někdo hodně slavný udělá nějakou pózu a za dva dny se po něm opičí půlka planety.

Instagram není reál život

Se spoustou tipů výš souvisí i tento poslední.

Když se i docela rozumnému dospělému člověku rozjede jakási pofidérní popularita, stává se, že najednou začne mít pocit, bůhvíjak není významný, vlivný a populární. A může mít tendenci zahodit celý svůj dosavadní život, zkazit si vztahy s blízkými a vše filtrovat už jen přes potřeby obsahu na Instagramu.

Tohle nikdy nedopusťte. Reálný svět stejně zůstane vždy nejlepší. Pocit, že vás obdivuje nějaká noname komunita, která vám nepřijde ve tři ráno pomoct v nějaké absolutní životní krizovce (naopak si do vás ještě s gustem kopne), je prázdný a nijak vám nezlepší život. Pokud vám už profil vydělává, využijte ho ve svůj prospěch.

Jinak je mnohem lepší i hezčí žít a nejen „přeinstagramovávat“…

Zdroj: IG: @tatianakucharova, redakce

Populární
články

Do pračky, nebo stačí otočit? Tři čtvrtiny opakovaných nosičů spodního prádla volí nejdřív druhou možnost
AKTUALITY

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Autor: Martin Lyko
„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Za Davidem visí obrazy, které sám vytvořil
Living 2/23

Davidův byt s pečlivě vybranými doplňky: "Nedokážu jen tak něco někam položit. Musí to sedět!"

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?
TĚLO & MYSL

„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?

Autor: Irena Piloušková
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Pokud máte potřebu posílat cizím lidem explicitní fotky bez jejich předchozího souhlasu, měli byste se zamyslet, proč tomu tak je
LIDÉ

Dick pic v první zprávě? „Jsem ču*ák,“ říkáte příjemci. Když si nedáte pozor, porušíte navíc zákon

Autor: Martin Lyko
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko

E-Shop