Tohle na Instagramu nedělejte: 6 druhů instagramového chování, které jsou faleš sama a sledujícím lezou krkem i ušima
Komentář
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Tohle na Instagramu nedělejte: 6 druhů instagramového chování, které jsou faleš sama a sledujícím lezou krkem i ušima

Kdo pravidelně používá Instagram, ten už dávno musel vypozorovat, jaké druhy profilů ho baví. A naopak: jakým typům lidí se tam stoprocentně vyhnout. Pokud se někdo snaží stát se hvězdou Instáče a neví ještě přesně, jak na to, asi by měl nejdřív vědět, jak na to naopak rozhodně nikdy nejít. A čemu se vyhnout jako čert kříži?
Albert Prokop Albert Prokop Autor
31. 5. 2023

Určité rysy chování na Instagramu prostě nepůsobí hezky. A někteří z těch, kdo je vykazují, dokonce moc dobře vědí, že je to špatně, že to celé působí jako fejk, falešně, ale nehodlají v tom přestat. O co například jde?

Ken a Barbie z Instáče

Neříkejte, že takové párečky z fotkové a video sociální sítě Instagram neznáte. Na první pohled pan a paní Dokonalí, samý úsměv, pusinka, pozornosti, užíváníčko si života, láska nebeská a tak cukrovatá, že se nedoporučuje očima konzumovat před strávením posledního jídla.

Ale něco na nich nesedí, jen co to tak asi je…

Sám jsem měl několikrát v Praze příležitost vidět dvojičku, jak se přešťastně fotí pod nějakou rozkvetlou třešní nebo jabloní, u jídla a podobně, jen co byla ale série snímků hotová, jako by ti dva od sebe pomalu odskočili a začali rentgenovat své iPhony.

A dokud nepřišli na další cool ideu, která by mohla uspět u jejich followerů, prakticky se spolu vůbec ani nebavili.

A zažil jsem dokonce i chvíli, kdy kluk udělal nějaké něžné gesto, vzal její ruku do své a hladil ji, jenže slečna Instagramová ho seřvala na tři doby, že nechápe, na co si to hraje, když přece moc dobře ví, že zrovna vyťukává ten emotivní status o jejich „skvělym vztahu, tak teď neotravuj!“

A přesně u těchto typů párů později, kdy jeden druhého už nesnese, pravidelně vídáme, že po rozchodu na sebe vylijí takové kýble hnoje, že by to bylo i na lidi zvyklé z JZD příliš.

Jak je poznat? Dost napoví extrémní počet zamilovaných statusů, jeden moudrý citát k dokonale naaranžovaným fotkám a taky dojem, jako by taková dvojička dokumentovala snad úplně všechno, jen pro pěknou fotku a lajčíčky. Jako by si nenechali nic do soukromí.

Jiné kočky a jiní kocouři své drahé polovičky taky sem tam ukážou, ale jejich love story není ústřední linkou jejich Instáče, což je už trochu znamení, že ani vztah, ani řeči kolem něj nejsou jen kašírované pozlátko pro „sledě“. A na rozdíl od těch výše jmenovaných v něm může být opravdovost a cit, kteří ti neupřímní neznají: říká se mu láska.

Hetero borci navnadí gay borce a pak se diví

Jako by třetinu Instagramu tvořily plavkové krásky. Druhou třetinu napumpovaní osvalenci a tu poslední normálové se zajímavými koníčky a obsahem, které stojí za to sledovat.

Chci se věnovat těm druhým. Chlapci a muži řady věkových kategorií vystavují svá vysekaná těla pomalu jak ve výloze obchodu s masem s příběhem, a v mokrých boxerkách naznačí, čím se mohou chlubit.

Kromě svalů všude po těle nezapomínají ani své věrné gay „odběratele“ navnazovat častými fotkami či videi zadků, se spodním prádlem tak nízko, aby bylo vidět ochlupení ohanbí. A tito borci se pak nakonec diví, že jim přicházejí až úchylné nabídky od řady movitých pánů. Vždyť přece nejsou prodejné vy víte co!

Proč se tak ale chovají? Je spousta kluků, kteří ukazují zdraví, fitness, pochlubí se taky postavou, nesklouzávají ale k primitivním lascivnostem, nepodbízejí se pomalu jako „herci“ se speciálním profilem na webu „jen pro fandy“.

Jde to prostě jinak a člověk se nemusí chovat jako to, čím se čistí záchodová mísa.

<Path> Fotograf aktů Martin Burger o tom, jak se fotí nahota a proč přestal fotit muže oblečené: „Baví mě, jak jsou mužská těla tabu. Když se svlíkne chlap, tak pobuřuje“Zdroj: Martin Burger

Překrouceniny

Vizuální sociální síť společnosti Meta samozřejmě používá i spousta gayů. A řada z nich má čím zaujmout, co přinést lidem, kteří si dají jejich sledování. Ale máme tu taky jeden dost rozšířený nešvar: za účelem co nejvyššího dosahu, komentování, případně lajků (i když v tomhle případě spíš ne) někteří sklouzávají k extrémním projevům.

Že je někdo svůj, proč ne. Spousta takových kluků, co jsou na kluky, jako by se ovšem pustila do nesmyslného boje s tou části lidí, kteří jsou na přehnané projevy sexuality hákliví.

Proto se schválně kroutí, špulí na ně rtíky, polykají banány, vystrkují sedínky, předvádějí kopulace, zkrátka i nevidomý by pomalu musel spatřit, že jsou na kluky, že jsou „gééééééééééééééj, b*tch!“

Každá třetí věta začíná tím, s kým spí, každý pátý příspěvek tím, co mají rádi v posteli, a podobně.

A když jim pak někdo sprostě vynadá do zpráv, tak se neskutečně pohoršují nad agresivní homofobií.

Neobhajuju pisatele takových hejtů, jenže tihle kluci to přece vyvolávají záměrně. Nikdo z gayů se přece takhle ve skutečnosti nechová. Nebo snad ano? A není to viktimizace oběti jako u holek, které když jdou v minisukni přes park a někdo je znásilní, a pak uslyší, že si o to „pomalu říkaly“.

Tihle kluci jsou prostě jen pokrytci. Něco spustí a pak koukají jako tele na nový vrata. Dělají to proto, aby zažili nějaký úspěch, pofiderní slávu. Aby měli reakci, našli smysl své existence. Nezajímá je, jestli je má někdo rád, chtějí hlavně šokovat a něco si dokázat.

Jde to i jinak, ukázat, že gayové jsou normální lidi. Ne exoti, co každé tři vteřiny myslí na penis.

Tipy redakce

Umělosti řekněte ne

Jakákoli nepřirozenost, neopravdovost, umělost, faleš nakonec působí tak divně a fejkově, že spíš než aby zaujala, maximálně krátce šokuje, ale do budoucna odradí.

Co je naopak super? Třeba řadě žen, i starších i sexbomb, už skvěle zafungovalo ukázat se, jak vypadají po ránu, než si „udělají obličej“. Ale opravdu jak vypadají, ne jak to milosrdně upraví filtr.

Tohle je ten opravdový a ve skutečnosti nádherný reál a není důvod si z Instagramu vytvářet pohádku s prefabrikovaně nádhernými obyvateli, jejichž reálná já pak ale na ulici nikdo nepozná.

Žádné opičení se

Někdo nemá fištrón, někdo zase vrozenou schopnost atraktivně se sebeprezentovat. To ale nevadí, chybami se člověk učí a byl by v tom čert, kdyby každý nakonec nenašel svou vlastní cestu.

Nemusíme mít všichni statisíce sledujících, stačí jich pár a klidně jim tam foťme kytičky nebo západy slunce, chceme-li.

Rozhodně lepší než se dívat na kurzy, jak se fotit na Instagram, a jet pak otrocky jen příspěvky přesně podle nich. Nebo když někdo hodně slavný udělá nějakou pózu a za dva dny se po něm opičí půlka planety.

Instagram není reál život

Se spoustou tipů výš souvisí i tento poslední.

Když se i docela rozumnému dospělému člověku rozjede jakási pofidérní popularita, stává se, že najednou začne mít pocit, bůhvíjak není významný, vlivný a populární. A může mít tendenci zahodit celý svůj dosavadní život, zkazit si vztahy s blízkými a vše filtrovat už jen přes potřeby obsahu na Instagramu.

Tohle nikdy nedopusťte. Reálný svět stejně zůstane vždy nejlepší. Pocit, že vás obdivuje nějaká noname komunita, která vám nepřijde ve tři ráno pomoct v nějaké absolutní životní krizovce (naopak si do vás ještě s gustem kopne), je prázdný a nijak vám nezlepší život. Pokud vám už profil vydělává, využijte ho ve svůj prospěch.

Jinak je mnohem lepší i hezčí žít a nejen „přeinstagramovávat“…

Zdroj: IG: @tatianakucharova, redakce

Populární
články

Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Zásnuby jsou sice romantická záležitost, na sociální sítě ale informace o vašem vztahu nepatří
STYL

Proč nepatří milostný status na sociální sítě aneb 8 věcí, které byste podle expertů neměli sdílet online

Autor: Martin Lyko
Budou roušky opět „v kurzu“?
LIDÉ

Jak bude vypadat příští pandemie? Přijít může dřív, než si myslíme, varují vědci

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Udělat si sem tam nějaký rituál nebo meditaci ničemu neškodí, pozor byste si měli dát ale na to, když vás někdo přesvědčuje o vaší důležitosti pro celý svět
TĚLO & MYSL

Esoterika je jako droga. Při výjimečném použití vás nakopne, dlouhodobé „užívání“ vám ale může zničit život

Autor: Michal Černý
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop