TikTok degeneruje nejen Česko. Menstruační krev jako maska, Shopaholicadel a další trendy, které nás posouvají k zániku lidstva
BLØG
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

TikTok degeneruje nejen Česko. Menstruační krev jako maska, Shopaholicadel a další trendy, které nás posouvají k zániku lidstva

Sociální sítě jsou dnes tak přeplněné lidmi a tvůrci, že pokud chce být člověk úspěšný a začít na tom něco rýžovat, musí být v něčem originální. Jenže některé trendy především na TikToku nic kromě pocitu znechucení a zvrácenosti dnešní doby nepřinesou. A ač jsem založením spíš liberál, opravdu bych prosil, aby se některé trendy prostě „nechaly zmizet, až by byly zmizelý“.
Albert Prokop Albert Prokop Autor
5. 5. 2023

Toxický TikTok: Čínská metla lidstva

V určitých kruzích panuje přesvědčení, že TikTok čínská vláda vytvořila proto, aby zdegenerovala následující pokolení zkažených západních států. Občas to vypadá, že to není jen hoax nebo potvrzená spekulace, ale čistá pravda.

Už samotná existence psychicky neodolné Shopaholicadel, která otěhotní dva týdny po začátku vztahu a dokonce prý cítí maličké už kopat, byť by mělo teprve pár milimetrů, je toho jasným důkazem. Tato platforma ji stvořila a neznám moc lidí, kteří by něco s touto mimořádně bizarní influencerkou neznali. I když tuhle síť nepoužívají. Je to nová „celebrita“.

Mívá hysterické záchvaty, sprostě uráží, několikrát za týden u ní proběhne kolečko hroucení se z haterů, nadávání jim, jejich přemlouvání a nakonec děkovačka, že i díky nim je úspěšná (a stále to samé dokola). S logikou si také netyká, takže moc často nechápe, co se jí vytýká, nenávidí homosexuály (její kluk posílá dokonce lidi do plynu a lituje, že už není Hitler, který by si s nimi poradil), neustále dokola vypráví takové absurdnosti, že by to nevymyslel ani scenárista s nejbujnější fantazií. Proto přitahuje diváky.

Tady jsme sice v oblasti, kdy je otázkou, zda si děvče uvědomuje, že potřebuje spíš promluvit si s odborníky místo získávání pozornosti na „sockách“ a prohlubování svého trápení, ale to by bylo na dlouhou debatu a je přece potřeba se posunout dál.

Jen jedna podpoznámka: stejně toxic jako její chování jsou některé účty, které ji pravidelně rozebírají, hodnotí a získávají na Adéle sledovanost. Pomáhají šířit to, co by měli svou ignorací spíš zastavit. A moc často se od ní ani neliší. Dělají trend z něčeho (někoho), co by (kdo by) trendem nikdy být neměl.

Tipy redakce

Menstruační maska

Představa toho, že by na mě někdo nanesl menstruační masku, je pro mě stejně nechutná, jako kdyby mě kamarádka jen tak z legrace postříkala mateřským mlékem přímo od zdroje. Oboje je nesmysl, tohle by nikdo neudělal, že?

Jenže jo.

Většina dívek přijme svou menstruaci někdy poté, co se u nich začne projevovat. Osmadvacetiletá žena ze Spojených států k tomu ale potřebovala jednak asi patnáct let navíc a ještě navíc namatlat si následky „toho“ na obličej a k tomu to vydávat to za pleťovou masku.

Smůla je, že nejde jen o samotnou Ginu Frances, jak se ona opožděná přijímačka vlastních měsíčků jmenuje, bohužel se z toho stal trend a jen na TikToku videa s hashtagem periodfacemask získala přes šest miliard zhlédnutí. Tak ještě, že se nepotřebuje psychicky vypořádat se svou defekací…

A mimochodem: protože československá scéna je krutě neoriginální, tak i zde máme jeden menstruační exemplář, který kromě masky maloval stejnou krví i obrazy a v každém videu se tato jinak docela pohledná dívka také chlubí chlupatým podpaždí, vyloženě ho vystavuje, dává ho na odiv, aby se pak pohoršovala, že si někdo dovoluje nemít ho rád. Ach jo. Asi jsem už vážně starý.

<Path> "Nejúspěšnější příspěvky jsou ty, které vzniknou náhodou," říká influencer David Pártl o InstagramuZdroj: Archiv David Pártla

Ohrožení dětí

Možná by si stačilo říct: „ok, jsou cáklé, hoďte na ně síť a nás s tím neotravujte“, jenže průšvih je, že TikTok je hlavní sociální platforma spousty dost malých dětí, třeba od věku osmi let. A pokud se těmto tvorečkům, kteří zdaleka ještě nerozeznají pitomost od dobré věci, někdo dost dlouho bude cpát nesmysly do hlavy, tak se pak nedivme, až to na ně poprvé přijde, že budou taky maskovat. A s Adélou, když se trochu vrátíme, se naučí přijímat nadávání a ponižování druhých jako normu. Prostě „skvělé vzory“ do života.

Samozřejmě je to hodně o péči rodičů, aby hlídali, co jejich děcka sledují. Za sebe bych neváhal je ušetřit celé zkušenosti s TikTokem, ale pokud ne, je to na zodpovědnosti každého dospělého rodiče. A pokud se vám zákaz nepodaří prosadit, dejte je aspoň do Skautu a modlete se, že zážitky z něj z dětství převáží.

Evoluční výhoda

Jako mladí jsme testovali taky spoustu úplných šíleností, ale stejně moc nechápu výzvu se stroužky česneku nacpaných do frňáku. Dětičky vidí, jaký je to nesmysl, influenceři jim to přiznají, a stejně to opakují. My neměli s čím srovnávat, ony ano. A stejně.

Pitomých výzev je ostatně spousta a některé jsou opravdu nebezpečné, jako jedné která má v názvu proražení lebky a děti po ní nejednou skončily ve špitále. Blbnou s elektrickými zásuvkami, krmí se cereáliemi přelitými mlékem z hrdla jiné osoby (kde samozřejmě hrozí zadušení) a podobně.

Nebo děcka smíchávala pěnu na holení, dezinfekční prostředek na ruce, bělidlo a jahodové želé a pak si to dávala do očí. Člověku se na mysl přikrádají dvě otázky: jestli jsme byli tak pitomí jako děti a jestli vážně už není moc velký boomer, když na hranice extrémně testující omladinu reaguje takhle kriticky.

Sem tam média přinesou informace o údajném hojném trendu, který ale ve skutečnosti zkouší jen pár pitomců. Ale i tak zůstává spousta šíleností, které se děti na TikToku skutečně naučí, vyzkouší, čemu podlehnou. Možná je to z evolučního hlediska dobře. Pokud přežijí dospívání s nenormálními nápady na takových sociálních sítích, přežijí už všechno…

Zdroj: TikTok, YouTube, redakce

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko

E-Shop