Balení je umění! Sbalit svou lásku na originálně zabalený dárek můžete i vy. Stačí pár vteřin navíc a dílo je hotové. Jak na to?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Balení je umění! Sbalit svou lásku na originálně zabalený dárek můžete i vy. Stačí pár vteřin navíc a dílo je hotové. Jak na to?

Vánoce jsou tady! A s nimi i všechno to, co v naší kultuře k Vánocům patří. Kromě kapra, světýlek, lavoru bramborového salátu, setkání s pratetou a vánoční mše i pro ty, kdo jinak kostel vidí jedině na fotkách, se s tímto svátkem neodmyslitelně pojí i dárky. A ne jen tak ledajaké! Vánoční dárky mají své specifické kouzlo. A to hlavně díky způsobu předání a specifické atmosféře. Tu můžete krásným balením jedině umocnit a dodat celému tomu kouzelnému procesu punc. Jak jednoduše, avšak kreativně zabalit svým milovaným letos dárečky, na to jsme se podívali za vás a ty tipy, které v porovnání úsilí-efekt obstály nejlépe, vám přinášíme i s přepisem návodu.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
23. 12. 2022

Jak říká klasik: Nesuď knihu podle obalu, důležité je, co je uvnitř. Jasně, to je pravda a platí to i u dárku, ale není náhodou milá atmosféra obdarovávání polovina úspěchu?

Na Vánoce se toho od nás čeká mnoho. Přestože jde o svátky klidu, míru, blízkých a pohody, spousta z nás je spíš unavená, vystresovaná, přepracovaná a ráda, že stihla všechno připravit. Do těchto příprav se samozřejmě musí řadit i vánoční dárky a přiznejme si to, pokud čtete tento text, možná jste den před Vánocemi ještě stále nezabalili ani tu nejmenší radost a hledáte způsob, jak se z toho vymotat co nejlépe a nejefektivněji.

<Path> Moje dítě není hetero! Jak reagovat na coming out svého potomka a čemu se vyvarovat?Zdroj: gq-magazine.co.uk, euroschola.cz,

Pokud máte v ruce izolepu a jste odhodláni vytvořit slepenou kouli, je to první možnost, která vás jistě z mizérie nezabalené kupy dárků dostane, avšak ne zrovna ta nejestetičtější. Podívejte se na tipy a triky, které jsme pro vás vybrali z nepřeberného internetového skladiště nápadů!

Kapsičky na přáníčko

Stačí jednoduchý trik a z dárku se stane elegantně zabalený kousek, který navíc oplývá i možností uložit přímo do složeného papíru přáníčko, kousek větvičky pro efekt nebo třeba los pro štěstí.

Stačí vám kus papíru a pozornosti. Podívejte se na začátek videa, které jsme pro vás vybrali. Podle prvních vteřin správně zvolte velikost papíru a pak se elegantně přesuňte na stopáž 1:05.

Papír pevně přehněte do poloviny dárku. Poté po stranách odstátý papír pouze smáčkněte ke stranám dárku a výsledný cíp přehněte. Tím vytvoříte první kapsičku. Totéž zopakujte na druhé straně.

Všimli jste si, že na stole zůstal ještě jeden cíp? Ohněte jej také! A voilà! Kapsičky jsou najednou ve dvou řadách. Pak už stačí papír jen upevnit oboustrannou lepenkou a na spodní straně „dobalit“, jak jste zvyklí.

Hrátky s harmonikou

Cítíte se na něco složitějšího? Pak se pusťte do zdobení pomocí klasického triku, který jsme se učili na základce. Papír jednoduše poskládejte „cikcak“ jako harmoniku. S takovým kouskem papíru lze udělat hodně parády. Harmoniku můžete v polovině přehnout a vytvarovat tak vějířek, který prostě jen nalepíte na vrchol dárku a je hotovo! Pro ty, kdo mají odvahu na něco ještě o něco pokročilejšího, jsme vybrali toto video:

Prvních deset vteřin vám pomůže zvolit ideální velikost papíru. Pak můžete začít s harmonikou: Jednou papír ohněte jen maličko a pětkrát hodně. Ne však cikcak, ale jednoduše jako byste váleli sudy. Když budete mít hotovo, papír opět rozbalte. Vzniklo vám několik ohnutých „řádků“? Pak to snad máte správně. A jdeme dál!

Podél jednotlivých linií papír na jednom konci ohněte tak, aby směřoval šikmo a linie vytvořily krásný vějíř. Jakmile máte hotovo, opět papír rozložte. Už máte před sebou moc hezký 3D efekt, ale ještě nekončíme. Na druhé straně ustřihněte roh v přibližně pětačtyřicetistupňovém úhlu a vraťte svou skládanku do „složené“ podoby.

Že to zní složitě? Není! Podívejte se na stopáž od 0:37. Za pár vteřin vytvoříte umělecké dílo. Již ohnuté části vás budou neomylně navigovat.

Jakmile je harmonika na světě, už se stačí k dárku chovat jako jindy – jen s tím rozdílem, že jeden okraj papíru má na sobě rovnou i ozdobu. Zabalte svou krabičku, jak jste zvyklí a buďte na sebe pyšní, máte to parádní!

V jednoduchosti je krása a také… právě ta jednoduchost!

Že se vám i přes návod nepodařilo dárky zabalit tak hezky, jak jste doufali? Prostě jsou vám návody na videu nepříjemné, připadají vám nepřehledné a jestli něco není vaší silnou stránkou, tak je to kreativní drobná práce? Pak nevěšte hlavu. Verzí, jak vylepšit svoje „balící“ schopnosti, je mnoho. A není třeba stahovat Tinder ani Grindr.

Když se vrátíme zpátky k dárkům, napadlo vás někdy, že ten strakatý papír, který držíte v ruce, vám možná vůbec nepomáhá? Naopak může přinášet spíše medvědí službu. Všeho moc škodí, a tak se může snadno stát, že je takový dárek přeplácaný a ať se snažíte sebevíc, vypadá, jako by ho balil žáček první třídy. Letos tak možná odložte svůj zaběhnutý vkus a vyberte ten nejjednodušší papír, který potkáte. Jednobarevný. Může být ve vánočních barvách: zelený, červený, zlatý, stříbrný… nebo taky v barvě letošní výzdoby, kterou jste si zvolili.

<Path> Zásadní otázka: oblek a tenisky – trendy, nebo trapas? Jak se vyhnout módní katastrofě a zvolit perfektní kombinaci?Zdroj: apetogentleman.com, gq.com, isuit.it, csfd.cz, YouTube kanál Guardian News

Krásně, levně a efektně

Současně není na škodu ani úplně obyčejný, hnědý papír na balíky. Že vám to přijde jako příliš „levná“ sranda? Nemusí to tak vypadat!

Z běžného hnědého papíru, do kterého byste za normálních okolností maximálně zabalili bednu, kterou ponesete na poštu, se může stát váš nejlepší vánoční kámoš-pomocníček. Právě ty nejjednodušší věci totiž dávají šanci vyznít ozdobám. Raději tedy letos kupte hezkou širokou mašli, vystřihněte si z barevného papíru vločku, a tu na dárek nalepte anebo barvami vymalujte na tři bílé koule tři černé puntíky, oranžovou mrkev a lesklá očička a podlouhlý dáreček se během chvilky začne tvářit jako sněhulák!

Zdroj: YouTube kanály 아름드리 선물포장 a Gift Wrapping Love, redakce

Populární
články

Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen
AKTUALITY

Zdravý rozum zvítězil: Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen

Autor: Albert Prokop
Někteří gayové skutečně touží po tom, aby byli hetero
LIDÉ

„Rozhodl jsem se, že budu hetero,“ tvrdí gay, podle nějž je jeho orientace prokletí, které mu znemožňuje žít tak, jak chce

Autor: Mirka Dobešová
The Ugly Duchess
AKTUALITY

Renesanční dílo „Ošklivá vévodkyně“ vůbec nezachycuje ženu. Odborníci míní, že na obraze visícím v Národní galerii je muž-transvestita

Autor: Mirka Dobešová
Dodnes trpí tím, že v krásných šatech prý stále vypadá jen jako chlap v sukni
LIDÉ

„Závidím všem ženám. Své kamarádky nenávidím,“ přiznává žena, která cítí, že ji na cestě za vysněným vzhledem limitují lékaři

Autor: Irena Piloušková
Pro dokonalé fotky kdekoliv
AKTUALITY

Fujifilm představuje kapesní fotoaparát Instax Mini 12, který vás okouzlí na první pohled!

Autor: Michal Černý
Marcel Gecov
Living 2023

„Lůžkoviny a ložní prádlo Lejaan vnáší do ložnic hotelový komfort,“ popisuje unikátnost české značky jeden z jejích zakladatelů

Autor: Mirka Dobešová
Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu
WELLBEING

Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu

Autor: Redakce
Miroslav Hradil je jedním ze zakladatelů zaměstnanecké pro-LGBT skupiny ve ŠKODA AUTO
LIDÉ

„Na předsudky a stereotypy narážejí LGBT lidé i v práci, podpůrné skupiny jim ukazují, že i na nich záleží,“ říká spoluzakladatel jedné z nich

Autor: Mirka Dobešová
Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve štědrých prostorách Top Hotelu v Praze
Living 2023

Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve stylu nejen Prahy, ale i Osla nebo Berlína!

Autor: Irena Piloušková
Living 2023

Zámek v Osečanech Matěje Stropnického a Daniela Krejčíka se postupně proměňuje v netradiční bydlení. S LUI můžete nahlédnout dovnitř

Autor: Jan Witek Witek

E-Shop