Balení je umění! Sbalit svou lásku na originálně zabalený dárek můžete i vy. Stačí pár vteřin navíc a dílo je hotové. Jak na to?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Balení je umění! Sbalit svou lásku na originálně zabalený dárek můžete i vy. Stačí pár vteřin navíc a dílo je hotové. Jak na to?

Vánoce jsou tady! A s nimi i všechno to, co v naší kultuře k Vánocům patří. Kromě kapra, světýlek, lavoru bramborového salátu, setkání s pratetou a vánoční mše i pro ty, kdo jinak kostel vidí jedině na fotkách, se s tímto svátkem neodmyslitelně pojí i dárky. A ne jen tak ledajaké! Vánoční dárky mají své specifické kouzlo. A to hlavně díky způsobu předání a specifické atmosféře. Tu můžete krásným balením jedině umocnit a dodat celému tomu kouzelnému procesu punc. Jak jednoduše, avšak kreativně zabalit svým milovaným letos dárečky, na to jsme se podívali za vás a ty tipy, které v porovnání úsilí-efekt obstály nejlépe, vám přinášíme i s přepisem návodu.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
23. 12. 2022

Jak říká klasik: Nesuď knihu podle obalu, důležité je, co je uvnitř. Jasně, to je pravda a platí to i u dárku, ale není náhodou milá atmosféra obdarovávání polovina úspěchu?

Na Vánoce se toho od nás čeká mnoho. Přestože jde o svátky klidu, míru, blízkých a pohody, spousta z nás je spíš unavená, vystresovaná, přepracovaná a ráda, že stihla všechno připravit. Do těchto příprav se samozřejmě musí řadit i vánoční dárky a přiznejme si to, pokud čtete tento text, možná jste den před Vánocemi ještě stále nezabalili ani tu nejmenší radost a hledáte způsob, jak se z toho vymotat co nejlépe a nejefektivněji.

„Tlouštíci“ přitahují ženy mnohem více než svalovci. Prý se jedná o výsledek evoluce. Jaké je tajemství sex-appealu mužů s pár kily navíc?3. 1. 2023

Pokud máte v ruce izolepu a jste odhodláni vytvořit slepenou kouli, je to první možnost, která vás jistě z mizérie nezabalené kupy dárků dostane, avšak ne zrovna ta nejestetičtější. Podívejte se na tipy a triky, které jsme pro vás vybrali z nepřeberného internetového skladiště nápadů!

Kapsičky na přáníčko

Stačí jednoduchý trik a z dárku se stane elegantně zabalený kousek, který navíc oplývá i možností uložit přímo do složeného papíru přáníčko, kousek větvičky pro efekt nebo třeba los pro štěstí.

Stačí vám kus papíru a pozornosti. Podívejte se na začátek videa, které jsme pro vás vybrali. Podle prvních vteřin správně zvolte velikost papíru a pak se elegantně přesuňte na stopáž 1:05.

Papír pevně přehněte do poloviny dárku. Poté po stranách odstátý papír pouze smáčkněte ke stranám dárku a výsledný cíp přehněte. Tím vytvoříte první kapsičku. Totéž zopakujte na druhé straně.

Všimli jste si, že na stole zůstal ještě jeden cíp? Ohněte jej také! A voilà! Kapsičky jsou najednou ve dvou řadách. Pak už stačí papír jen upevnit oboustrannou lepenkou a na spodní straně „dobalit“, jak jste zvyklí.

Hrátky s harmonikou

Cítíte se na něco složitějšího? Pak se pusťte do zdobení pomocí klasického triku, který jsme se učili na základce. Papír jednoduše poskládejte „cikcak“ jako harmoniku. S takovým kouskem papíru lze udělat hodně parády. Harmoniku můžete v polovině přehnout a vytvarovat tak vějířek, který prostě jen nalepíte na vrchol dárku a je hotovo! Pro ty, kdo mají odvahu na něco ještě o něco pokročilejšího, jsme vybrali toto video:

Prvních deset vteřin vám pomůže zvolit ideální velikost papíru. Pak můžete začít s harmonikou: Jednou papír ohněte jen maličko a pětkrát hodně. Ne však cikcak, ale jednoduše jako byste váleli sudy. Když budete mít hotovo, papír opět rozbalte. Vzniklo vám několik ohnutých „řádků“? Pak to snad máte správně. A jdeme dál!

Podél jednotlivých linií papír na jednom konci ohněte tak, aby směřoval šikmo a linie vytvořily krásný vějíř. Jakmile máte hotovo, opět papír rozložte. Už máte před sebou moc hezký 3D efekt, ale ještě nekončíme. Na druhé straně ustřihněte roh v přibližně pětačtyřicetistupňovém úhlu a vraťte svou skládanku do „složené“ podoby.

Že to zní složitě? Není! Podívejte se na stopáž od 0:37. Za pár vteřin vytvoříte umělecké dílo. Již ohnuté části vás budou neomylně navigovat.

Jakmile je harmonika na světě, už se stačí k dárku chovat jako jindy – jen s tím rozdílem, že jeden okraj papíru má na sobě rovnou i ozdobu. Zabalte svou krabičku, jak jste zvyklí a buďte na sebe pyšní, máte to parádní!

V jednoduchosti je krása a také… právě ta jednoduchost!

Že se vám i přes návod nepodařilo dárky zabalit tak hezky, jak jste doufali? Prostě jsou vám návody na videu nepříjemné, připadají vám nepřehledné a jestli něco není vaší silnou stránkou, tak je to kreativní drobná práce? Pak nevěšte hlavu. Verzí, jak vylepšit svoje „balící“ schopnosti, je mnoho. A není třeba stahovat Tinder ani Grindr.

Když se vrátíme zpátky k dárkům, napadlo vás někdy, že ten strakatý papír, který držíte v ruce, vám možná vůbec nepomáhá? Naopak může přinášet spíše medvědí službu. Všeho moc škodí, a tak se může snadno stát, že je takový dárek přeplácaný a ať se snažíte sebevíc, vypadá, jako by ho balil žáček první třídy. Letos tak možná odložte svůj zaběhnutý vkus a vyberte ten nejjednodušší papír, který potkáte. Jednobarevný. Může být ve vánočních barvách: zelený, červený, zlatý, stříbrný… nebo taky v barvě letošní výzdoby, kterou jste si zvolili.

Jak správně pečovat o svou pleť? Objevte s námi základy péče o pokožku.10. 1. 2023

Krásně, levně a efektně

Současně není na škodu ani úplně obyčejný, hnědý papír na balíky. Že vám to přijde jako příliš „levná“ sranda? Nemusí to tak vypadat!

Z běžného hnědého papíru, do kterého byste za normálních okolností maximálně zabalili bednu, kterou ponesete na poštu, se může stát váš nejlepší vánoční kámoš-pomocníček. Právě ty nejjednodušší věci totiž dávají šanci vyznít ozdobám. Raději tedy letos kupte hezkou širokou mašli, vystřihněte si z barevného papíru vločku, a tu na dárek nalepte anebo barvami vymalujte na tři bílé koule tři černé puntíky, oranžovou mrkev a lesklá očička a podlouhlý dáreček se během chvilky začne tvářit jako sněhulák!

Zdroj: YouTube kanály 아름드리 선물포장 a Gift Wrapping Love, redakce

Populární
články

Více jak 11 let spolu - a v posledních letech bez sexu? Proč ne?
LIDÉ

„Můj vztah s partnerem je homo verze manželství po 30 letech,“ popisuje gay, který s přítelem nemá vůbec sex. Jak jejich soužití funguje?

Autor: Mirka Dobešová
Na velikosti vždy záleží
HOT!

Na velikosti (penisu) vždy záleží. Ale komu víc – hetero mužům, ženám, nebo gayům? A proč je v případě gayů špatně „malý“, ale i „velký“?

Autor: Mirka Dobešová
To, že je vaše váha ok, neznamená, že tomu odpovídá i váš metabolismus
WELLBEING

Štíhlí tlouštíci – na první pohled neviditelný problém, který postihuje stále více lidí. Proč být "skinny fat" není žádná výhra?

Autor: Mirka Dobešová
Mladý František Bloudek
HOT!

„V Praze jsem chodíval do veřejných lázní, kde se ale scházeli především ženatí muži, kterým šlo jen o sex.“ Jak se žilo gayům za socialismu? Vypovídá dnes 74letý František

Autor: Jakub Starý
Miss Petty je první česká drag queen, která drag spojila s vlastní hudební produkcí
AKTUALITY

Česká drag queen vedle Sama Smithe. „Ten song je vzkaz pro mé dětské já,“ říká Miss Petty o písničce, která se dostala do nového playlistu Spotify

Autor: Martin Lyko
Prezident má vetovací právo, proto bude rozhodovat o tom, jaké zákony týkající se LGBT+ lidí budou nakonec v ČR platit
LIDÉ

Pavel vs. Babiš a LGBT+ práva: Co si myslí o adopci dětí gay/les páry, manželství pro všechny a 50 pohlavích?

Autor: Martin Lyko
Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období
LIDÉ

Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období

Autor: Irena Piloušková
Lékař a expert ze společnosti ViiV Healthcare Andrew Clark se na léčbu HIV zaměřuje již od 80. let minulého století.
WELLBEING

„Léčba HIV prošla velkým pokrokem. Oblastí, v níž se zatím nepodařilo pro lidi s HIV moc udělat, je stigmatizace,“ říká Andrew Clark z ViiV Healthcare

Autor: Redakce
Soutěžící Vašek
AKTUALITY

V Survivoru zasahoval lékař i zlomyslnost osudu a soutěž má první oběť. Na ostrov ale dorazily i nové (sexy) tváře a intriky se rozjíždějí naplno

Autor: Martin Lyko
Zničená budoucnost: Muž přišel o snoubenku kvůli své minulosti
LIDÉ

Zničená budoucnost: Muž přišel o snoubenku kvůli své minulosti. Na střední škole zažil více než mnoho lidí za celý život

Autor: Irena Piloušková

E-Shop