Borůvková, oříšková nebo třeba kořeněná? Soutěžte s námi o inovativní kávovar, který odhalí i nejjemnější nuance chutí a vůní kávy
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: BSH domácí spotřebiče, se svolením

Borůvková, oříšková nebo třeba kořeněná? Soutěžte s námi o inovativní kávovar, který odhalí i nejjemnější nuance chutí a vůní kávy

Jste kávoví nadšenci? Milujete vůni a chuť kávy? Tak právě teď zpozorněte! Popusťte uzdu své fantazii a prozkoumejte všechny odstíny kávových vůní s inovativním kávovarem od Siemens. Jeho nové funkce umožňují vyladit každý aspekt přípravy kávy. Díky tomu docílíte chuti, po které toužíte. Soutěžte s námi o tuto žhavou novinku, o kávovar EQ900!
Redakce Redakce Autor
27. 10. 2022

Odlišnost kávových zrn

Kávovníků existuje kolem 120 druhů, ale k přípravě kávy se používá Arabica nebo Robusta. Oba druhy se liší podle způsobu pěstování, tvaru zrna, chuti i obsahu kofeinu. Arabica má ve srovnání s Robustou vyšší kyselost a bohatší chuť. Nabízí více ovocných tónů chuti přes čokoládové až po kořeněné. Robusta má v sobě zase třikrát více kofeinu a je více hořká, až dřevitá. Chuť samozřejmě ovlivňuje i oblast, kde se kávovník pěstuje, půda a způsob pražení. A pro dosažení maximální chuti vámi preferovaného zrna potřebujete ten správný kávovar. 

<Path> Naše země žije nejen hokejem, ale i Eurovizí! Podruhé v historii postoupil do finále ČechZdroj: Reuters

Nové kávovary Siemens EQ900 umožňují individuální nastavení kávy podle vaší chuti. Je to díky kombinaci inovativních funkcí, které má. Například technologie beanldent umožňuje nastavení parametrů spařování pro zrnkovou kávu podle volby uživatele. Díky baristaMode režimu lze dodatečně upravit i všechny paramenty přípravy a velký dotykový displej a uživatelské rozhraní umožní jednoduché ovládání.

Kombinace všech inovativních funkcí kávovaru Siemens EQ900 dokáže odhalit i ty nejjemnější chuťové rozdíly. Víte, že dobrá kávová zrna mohou chutnat třeba po oříškách, karamelu, vanilce či borůvkách? Staňte se expertem na kávu a objevte chutě, o kterých jste doposud u kávy ani nevěděli. Díky technologiím dokáže kávovar vyladit i ty nejnepatrnější nuance kávového zrna.

Přepínejte mezi příchutěmi

Se systémem dualBean můžete díky dvěma samostatným nádobám, z nichž každá má svůj mlýnek, přepínat mezi příchutěmi. A to aniž byste je museli míchat nebo doplňovat. Ať už se jedná o světlé nebo tmavé pražení či již zmíněnou Arabicu či Robustu, výběr je vždy jen na vás.

A jaký je rozdíl mezi světlým a tmavým pražením? Jedná se bezesporu o jeden z nejvýznamnějších momentů, kterým kávové zrno projde. Jedině správné upražení dodá zrnům skutečnou a jedinečnou chuť, kterou pak ve své připravené kávě ucítíte. Víte, které pražení vyhovuje vám? A jaká chuť je vám bližší? Světleji upražená káva dá více vyniknout ovocným až karamelovým tónům. Tmavěji upražená káva je více do hořka a oproti světlejším zrnům není tak kyselá. Díky dualBean můžete vyzkoušet obě varianty a porovnat, která z chutí sedí právě vám.

Technická dokonalost

Dokonalost je i v jedinečném systému iAroma. Vysoce výkonný keramický mlýnek rozmělní kávová zrna rovnoměrně na prášek, který dokáže plně rozvinout aroma. Díky inteligentnímu čerpadlu je zajištěna ideální rovnováha tlaku a průtoku. Inteligentní ohřívání zajistí ideální teplotu vody. Vše se poté propojí v profesionální spárovací jednotce.

Příprava oblíbené kávy s kávovarem Siemens EQ900 je neuvěřitelně jednoduchá. Plně dotykový 6,8“ s vysokým rozlišením umožňuje procházet rozsáhlou nabídkou. Můžete si tak bez problému a naprosto jednoduše nastavit kávu podle vlastního přání pouhým přejetím prstu na displeji.

A co je funkce baristaMode? Díky ní můžete prozkoumat všechny odstíny kávových vůní a vzrušující kombinace chutí. Tato technologie vyladí každý aspekt, jako je například nastavení stupně mletí, množství kávy či mléka, tlak vody, doby a teploty spaření. Jednoduše si můžete vytvořit svůj vlastní a originální kávový nápoj.

<Path> Vyhrajte lístky na baletní představení "Nižinskij - Boh tanca" a ubytování pro dva v bratislavském hotelu Radisson Blu CarltonZdroj: SND, Radisson Blu Carlton

Soutěžte s námi o novinku od Siemens!

Siemens je jednou z nejvýznamnějších německých značek pro domácí spotřebiče, která funguje již od roku 1967. Nabízí svým zákazníkům svět plný možností bez omezení: špičkový sortiment z oblasti vaření, péče o prádlo, chlazení, mrazení, mytí nádobí, ale právě i kávovarů. A právě dnes má na trhu novinku, a tou je kávovar EQ900, o nějž vyhlašujeme soutěž!

Že to zní lákavě?

Soutěžní otázka zní:

K čemu je barista mode?

Správnou odpověď na otázku zašlete na emailovou adresu redakce@lui.cz do 30.11.2022. Neznáte správnou odpověď? Pro nápovědu klikněte zde.

Zdroj: BSH domácí spotřebiče, Youtube kanál: SIEMENShomeCZSK

Populární
články

O životě pod zemí svědčí jen hromady vykutané hlíny...
CESTOVÁNÍ

Klima se mění, nahlédněte do australského podzemního města budoucnosti, kam lidé unikají před horkem

Autor: Mirka Dobešová
Anální hrátky ocení i heteroxesuální muži
HOT!

Návod pro heteráky: Jak se připravit na anální hrátky. Je to jednodušší, než si myslíte, ale chce to myslet dopředu

Autor: Martin Lyko
Sarah Ashton-Cirillo
AKTUALITY

Transgender mluvčí ukrajinské armády se ohradila proti americkému senátorovi: „Spekulace kolem mé osoby jsou zklamáním“

Autor: Martin Lyko
Kde se pivo vaří, tam se dobře daří
Travel Trends 2023

Pivovar Rožmberk: Výlet pro milovníky skvělého jídla, luxusního piva a panenské přírody

Autor: Redakce
Oranžová ve spojení s nikotinovým sáčkem může znamenat radost na první pohled
TĚLO & MYSL

Sníte o společnosti bez tabáku a kouření? I díky Švédům se to může podařit!

Autor: Michal Černý
Elegán za každých podmínek
CESTOVÁNÍ

Budiž motor! Aneb jaké to je být králem automobilového průmyslu už více než 100 let

Autor: Michal Černý
Ve starověkém Egyptě bylo líčení samozřejmostí
LIDÉ

Jak naši předci ovlivnili stávající rituály krásy? Od egyptských antibakteriálních linek na oči až po římskou posedlost ochlupením

Autor: Mirka Dobešová
Ing. Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny a ščlenk KDU-ČSL
AKTUALITY

Poslanec Jan Bartošek z KDU-ČSL odmítá adopce dětí stejnopohlavními páry, ale situaci možná sám nerozumí. Ukázal to v rozhovoru v pořadu Rozstřel

Autor: Martin Lyko
Do postele „na Adama“? Ano, jásají odborníci
TĚLO & MYSL

Do postele jedině nazí: Spánek bez oblečení prospívá zdraví penisu, varlat i celého těla

Autor: Martin Lyko
Zatímco heterosexualita je samozřejmá, uvědomění si odlišnosti může trvat
LIDÉ

Sexuální orientace (ne)padá z nebe: Jak si gayové a lesby uvědomují, že s jejich sexualitou to bude „jinak“ než v případě většiny?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop