Letos vzdejte hold všem aktivistům – minulým současným i budoucím. Pomůže vám s tím nová Levi’s® kolekce Pride 2022

Měsíc červen je v různých zemích ve světě označován za měsíc queer hrdosti. Některé značky ale červen využívají čistě obchodně a proto na své produkty „plácnou“ duhové logo a doufají, že tak navýší své zisky. To však není případ Levi’s®, kde berou pride month velmi zodpovědně. Již několik let značka pravidelně nejen představuje úžasné kolekce, ale také finančně podporuje iniciativu OutRightAction International bojující za práva LGBTQ+ komunity v celém světě. Letošní kolekce Pride 2022 navíc vzdává hold všem aktivistům bojujícím za queer lidská práva!

Pro letošní Pride 2022 se Levi’s® rozhodl vrátit do dob počátků boje za rovnoprávnost a oslavit tím aktivisty a pionýry tohoto hnutí, kteří odstartovali jak veřejnou diskusi, tak zviditelnili problémy, se kterými se LGBTQ+ svět potýkal a často stále potýká. Inspirace pro kolekci vychází ze sloganů a plakátů symbolizujících tuto éru. Levi’s® tak chce předat budoucím aktivistům poselství, že boj za rovnost nikdy nevyjde z módy!

Součástí kolekce je řada oblečení a doplňků připomínajících LGBTQ+ aktivismus. Každý kousek je navržen tak, aby byl tzv. genderless, může ho nosit každý bez ohledu na pohlaví. Většinou se za genderless oděvy považují ty s typicky pánskými střihy. Tato kolekce ale pracuje s překrucováním i typicky femininních střihů. Na velikosti také nezáleží – většinu modelů najdete ve škále od XXS do XXXL. Kolekce doslova pro každého!

Polovina populace si denně nemění spodní prádlo. Hygienu více neřeší muži. Je ale čisté prádlo každý den vůbec nutné?18. 11. 2022

Kromě již tradiční pride džísky s barevnou výšivkou na zádech najdete v kolekci tričko s výčtem LGBTQ+ milníků, denimový korzet se šněrovacími zády nebo genderless denimovou sukni. Mezi doplňky nechybí nášivky, šátky, perlové korálky nebo klíčenky. Současně s vytvořením letošní Pride 2022 kolekce věnuje Levi’s® 100 000 dolarů iniciativě OutRightAction International, mezinárodní organizaci, která bojuje za lidská práva LGBTQ+ komunity na celém světě.

Zdroj: Levi’s®