Inspirujte se v „hvězdném stylu“ od těch nejpovolanějších. Jaké hodinky zdobí zápěstí moderátora Josefa Mádle?

Pod označením „šperky“ si obvykle si každý představí prsteny, řetízky či náramky – to vše nezřídka v souvislosti se ženami. Ovšem není šperk jako šperk. V případě mužů totiž může image podtrhnout i správná volba hodinek, které v pánském šatníku vlastně roli „šperku“ nezřídka sehrávají. A když je řeč o „správné volbě“, svůj hledáček pozornosti by moderní muži měli zaměřit např. na švýcarskou značku Maurice Lacroix…

Švýcarsko a hodinky, to je mnoha lety ověřené spojení, které jednoduše funguje. Jelikož švýcarští mistři hodináři dosáhli celosvětového věhlasu, každý, kdo hledá hodinky špičkové kvality, by se měl zaměřit právě na produkci země helvétského kříže. Nutně se přitom nemusí jednat o značky se staletou tradicí. I ty, které vznikly před pár desítkami let, totiž rozhodně mají co nabídnout. Důkazem toho jsou i hodinky značky Maurice Lacroix – jejich první modely sice vznikly „až“ v sedmdesátých letech minulého století, ovšem od té doby si společnost vybudovala vynikající reputaci stavící nejen na kvalitě, ale také řadě zajímavých inovací a využití moderních a velmi praktických technologií od retrográdních displejů přes chronografy až po indikaci měsíčních fází. Vedle toho Maurice Lacroix již v roce 2008 jako první představil mechanické hodinky s funkcí paměti. Dalo by se tak říci, že společnost do puntíku naplňuje svůj cíl – spojit tradici švýcarského hodinářství s vlastními zdokonaleními, moderním vzhledem a exkluzivními materiály. Výsledkem pak jsou doslova pozoruhodné hodinky, což nepochybně platí i pro celou modelovou řadu Aikon.

Staňte se mistrem v kuchyni! S tím správným nožem a krájecími technikami okouzlíte každého8. 11. 2022

Když Maurice Lacroix v roce 1980 uváděl na trh hodinky Calypso, pravděpodobně nikdo nepředpokládal, jak ikonickým se tento model stane. A jelikož poslední roky přejí modernizovaným návratům, není divu, že na pulty v roce 2016 zamířily hodinky Aikon Automatic, které byly inovovanou reinterpretací původního modelu Calypso – samozřejmě přizpůsobenou současné době. Byla tedy zachována DNA Calypso, ale díky precizním vylepšením vznikly hodinky se skvělým poměrem kvality a ceny, které velmi rychle zaznamenaly obrovský zájem ze strany zákazníků. Aby ne – modelová řada zohledňuje moderní trendy, pracuje se špičkovými materiály a její součástí jsou hodinky jak v quartzu, tak i automatu, pro ženy i muže, s nespočtem skvělých funkcí, ale také v mnoha designových provedeních.

Ti, kdo si na kvalitu skutečně potrpí, zároveň jistě ocení, že i hodinkami mohou tuto „zprávu“ vysílat do světa – na zápěstí jsou totiž hodinky z řady Aikon velmi snadno rozpoznatelné, vedle toho navíc na řemínku neschází ani symbol značky, tedy písmeno M. Čím dalším ale mohou tyto hodinky zaujmout? Nepochybně tzv. Easy-Change systémem na řemínku, což v praxi znamená, že každý si sám a v pohodlí domova dle vlastní chuti a vkusu může u hodinek měnit pásky či náramky. A že je proces výměny opravdu snadný, potvrzuje také Josef Mádle, jehož profesionální image hodinky Aikon nepochybně adekvátně podtrhly. Zatímco na televizní obrazovku, na níž působí, se pak skvěle hodí verze s elegantním náramkem, např. pro volnočasové aktivity, ale třeba i méně formální události, může možnost výměny náramku za kožený či kaučukový pásek rozhodně přijít vhod. Kromě toho je možné pásky i dokupovat, takže na své si přijde v podstatě každý.

Prvkem, který v případě Aikon Automatic zaujme na první pohled, je také barevnost – v modré barvě vyvedený číselník totiž na zápěstí doslova září, což ostatně ukazují i snímky Josefa Mádle. Pro více konzervativní nositele je pak provedení v černé či bílé, naopak ti, kteří se nebojí trošky extravagance, jistě ocení také číselník v barvách růžové či zelené.

Milovníci barev se ale doslova najdou především v nejnovější kolekci Aikon #tide. Ta cílí zejména na generace, pro které je důležitá také udržitelnost. Kromě originálního zpracování v zářivých barvách totiž Maurice Lacroix v tomto případě k výrobě využívá plast vylovený z oceánů (a aby si každý mohl udělat konkrétní představu, tak k výrobě jedněch hodinek je využito 17 plastových lahví), a tak ulehčuje životnímu prostředí. Neznamená to ale, že by společnost rezignovala na kvalitativní atributy, jež jsou pro ni příznačné, využívaný uprecyklovaný plast je tedy kombinován se skleněným vláknem, díky čemuž je výsledný materiál dvakrát tvrdší a pětkrát odolnější než standardní plast. A samozřejmě má také výrazně menší uhlíkovou stopu než výroba původního PET. A kromě využití unikátního #tide ocean materiálu pomáhá Maurice Lacroix také finančně a věnuje 20 % z ceny hodinek na další čištění oceánu.

Ve škole se báli jít na WC, domů chodili v botách s rozstřiženými tkaničkami a došlo i na zlomený zub. To vše kvůli gay pomluvě7. 10. 2022

Kolekce Aikon je skutečně pestrá, aktivní muže nepochybně potěší sportovně laděné hodinky Venturer, za pozornost pak jistě stojí také limitované edice provedené v bronzu, černém PVD nebo dokonce Camouflage stylu. Kolekci pak završují nádherné Skeletony a unikátní Aikon Mercury s padajícími ručkami. Nabídka je tedy nepřeberná, stačí si jen vybrat – a inspirací pak může být tak trošku „hvězdný“ styl Josefa Mádle. Na modrý číselník Aikon Automatic se totiž jen těžko zapomíná…

Zdroj: NEST/Spolupráce