Pánové, zapomeňte na barvu roku: Místo odstínu Very Peri zařaďte do šatníku univerzální, ale neotřelou čokoládově hnědou!
Straight friendly
Zdroj: iStock

Pánové, zapomeňte na barvu roku: Místo odstínu Very Peri zařaďte do šatníku univerzální, ale neotřelou čokoládově hnědou!

Odstín Very Peri, který firma Pantone zvolila barvou letošního roku, je bezpochyby zajímavý a nepřehlédnutelný – to se mu určitě upřít nedá. I když je velmi lákavé Very Peri vyzkoušet, zdaleka není jedinou barvou, která teď stojí za pozornost. Rostoucí popularity se totiž v poslední době dočkala i na první pohled nenápadná čokoládově hnědá. Možná se budete divit, ale do jednotvárnosti má tenhle odstín opravdu hodně daleko – přesvědčí vás o tom tenhle článek. Co všechno se tedy dá s čokoládově hnědou vymyslet?
Monika Bílková Monika Bílková Autor
14. 2. 2022

Neutrální, ale rozhodně ne nudná. Přesně taková je čokoládově hnědá. Ačkoliv se barvou tohoto roku stal modrý odstín s červenofialovým podtónem zvaný Very Peri, právě čokoládově hnědá mu dost výrazně šlape na paty. Proč byste jí měli podlehnout i vy?

<Path> GALERIE: Pánové, konec srandy! Víte, jak nosit kšandy?Zdroj:

Mezi milovníky módy je zemitá hnědá obecně velmi oblíbenou barvou, a to především díky svojí univerzálnosti a také uklidňujícím vlastnostem. Existuje však i nespočet možností, jak pojmout i její donedávna ještě dost opomíjený čokoládový odstín. Pokud neradi experimentujete a preferujete nadčasovou eleganci, můžete se do něj zabalit od hlavy až k patě. Velkou výhodou čokoládově hnědé je ale také to, že se dobře a snadno kombinuje s jinými barvami – a to jak s dalšími odstíny hnědé či béžové, tak třeba jasnějšími, odvážnějšími a veselejšími „pastelkami“.

Skvělým základem každého stylového outfitu do chladnějších dnů, které tu s námi ještě nějakou chvíli budou, je bezesporu čokoládově hnědý kabát. Uzdu svojí fantazii pak naopak můžete popustit při výběru doplňků – nemusíte se bát sáhnout po křiklavějších barvách. Nic se ale nedá zkazit ani čokoládově hnědou koženkovou nebo lehčí bundou, pod které zase můžete nápaditě vrstvit.

Dobrou investicí do vašeho šatníku ale budou i kvalitní čokoládově hnědé boty, pásky, kravaty nebo peněženky, které vám podobně jako kabát v tomto odstínu dodají šmrnc. Punc luxusu na jedničku zajistí také čokoládově hnědý svetr. I tady máte na výběr z mnoha variant, které jsou připraveny pro každou příležitost. Například přiléhavý rolák se bude rafinovaně vyjímat v saku, zatímco když se budete chystat vyrazit třeba na hory, ideálním společníkem vám bude hrubší pletenina.

V čokoládově hnědé barvě navíc najdete jak celé obleky, tak samostatně nositelné kalhoty – hitem jsou třeba ty manšestrové. Čokoládově hnědé odstíny ale nepatří jen na formální akce, nebo na venkovní procházku. Vzdávat se jich totiž nemusíte ani v pohodlí domova nebo při sportu. V takových případech můžete sáhnout například podle vašich preferencí po nenuceném tričku s potiskem i bez, ale také měkké mikiněteplácích

Jestli máte z kombinování jednotlivých barevných odstínů pořád trochu vítr, protože nejde o vaši nejsilnější stránku, nezoufejte. I v čokoládově hnědé jsou k dostání chytré módní kousky, které tuhle nelehkou práci dopředu odvedou za vás. Svým designem vám dávají jasnou nápovědu, díky níž si už další dlouhé hodiny lámat hlavu nad barevnými kombinacemi nemusíte. Šlápnout vedle proto nemůžete třeba s kostkovaným sakem.

<Path> INSPIRACE: Pánské šperky nemusí být nuda! Odvažte se a vyšperkujte se!Zdroj:

Ať už si tedy s módou rádi vyhráváte, nebo dáváte přednost ledabylosti a nenucenosti, čokoládově hnědá barva se hodí jednoduše pro každého. Odstín Very Peri, který institut Pantone vybral jako barvu letošního roku, je sice lákavý, ale čokoládově hnědá mu je velkou konkurencí. Její neutrálnost je totiž nadčasová, ale zároveň ne fádní nebo předvídatelná, ba naopak – s čokoládově hnědou můžete vykouzlit nekonečně mnoho variací. Záleží jen na vás a vaší kreativitě a aktuální náladě. 

Zdroj: Refinery29.com, Zalando.cz, Fashionbeans.com, Vermont.cz

Populární
články

E-Shop