Kytice růží je ještě krásnější, když k ní přidáte osobní vzkaz. Květinářství Florea.cz vám s jeho sepsáním pomůže

Obdarovat někoho květinami je sázka na jistotu, protože krásně vyvázaná kytice doplněná osobním vzkazem potěší zkrátka každého, kdo má srdce. Darované květy mají především vyjádřit city. Teprve na druhém místě jsou zavedená pravidla, která se týkají volby barvy květů, jejich počtu nebo příležitostí, pro které se kytice hodí. Online květinářství Florea.cz vám poradí se vším, včetně textu na lísteček, který do kytice ukryjete.

Lichý počet květů je mýtus. Darujte jich 100 a bude mít radost

Asi všichni jsme se setkali s tvrzením, že sudý počet květin se hodí jen na hrob. Jeden květ pro zemřelého a druhý pro boha, proto sudý počet. Zajímavé je, že se toto omezující a trochu děsivé pravidlo traduje hlavně ve střední Evropě. Z hlediska etikety nemá vůbec žádné opodstatnění.

Jiný kraj, jiný mrav. Například ve Spojených státech se květiny počítají na tucty. Dvanáct květů říká: „Miluju tě 12 měsíců v roce”, dva tucty pak: „Miluju tě 24 hodin denně”. Expert na společenskou etiketu Ladislav Špaček květinářství Florea.cz potvrdil, že kytice rozhodně nemusí obsahovat lichý počet květů. Pokud chcete udělat dojem při narozeninách, oslavenci nebo oslavenkyni jich musíte dát přesně tolik, kolik let slaví. Pokud byste na čtyřicáté narozeniny poslali z obav ze sudého čísla kytici s 39 květy, vypadalo by to, že jste se spletli (nebo že chcete ušetřit). Pokud pošlete citlivému člověku na čtyřicátiny kytici 41 květů, bude to vnímat jako kritiku, že vypadá starší!

Stejný přístup radí Ladislav Špaček zvolit i při výročí. Ať už své lásce dáváte květiny po pár měsících vztahu, nebo chcete vyjádřit cit, který trvá léta, rozhodně buďte přesní. Za každý měsíc nebo rok patří jeden květ. Takže klidně dvacet, žádný problém. Navíc internetové květinářství Florea.cz má největší online sortiment růží v Česku, takže žádný počet není příliš velký.

V kyticích se schovává citlivá symbolika

Ne vždy se rozhodnete dávat počet květů odpovídající rokům. Menší kytice v sobě mohou mít ukrytá nenápadná sdělení. Na první rande stačí jediná růže, která říká: „Líbíš se mi, mám o tebe zájem.“ Tři růže jsou podle květomluvy signálem, že vás ten druhý miluje k zbláznění. Podle floristek z květinářství Florea.cz má každý počet květů od jedné až do sto odlišný význam. Určitě je dobré vědět, že 15 růží znamená: „Žádám tě o odpuštění.“ A třeba kytice s 35 růžemi nenese úplně dobrou zprávu, pokud jste doufali v hluboký cit. Naznačuje totiž: „Jsi mi nejlepším přítelem.“

Asi vás nepřekvapí, že důležitá i barva květů. Rudé růže se hodí k žádosti o ruku, na svatého Valentýna nebo k výročí. Pokud budou mít okvětní plátky světlejší odstín, symbolizují upřímnou lásku. Tmavě rudá je spalující vášeň. Bílé růže jsou ideální pro lidi vyznávající elegantní jednoduchý styl s důrazem na luxus a minimalismus. Skvěle doplní zásnubní i svatební kytice, ale pozor: jedna bílá růže se tradičně nosí na pohřeb jako symbol mladého a brzy vyhaslého života. Růžové růže vyjadřují upřímnou lásku, žluté se hodí spíš jako dar mezi přáteli, oranžové signalizují: „Chci něco víc!“

Radost znásobí osobní vzkaz – Florea má pro vás inspiraci

Květiny toho samy dokážou vyjádřit hodně, ale vždy by je měl doprovázet osobní vzkaz. Květy totiž za nějaký čas uvadnou, ale lísteček s láskyplným sdělením si každý rád schová na památku. Nemusíte být spisovatelé, abyste ke kytici dokázali přiložit pár milých vět. Pište od srdce, nekopírujte univerzální, stokrát omleté básničky z internetu. Napište vzkaz sami, od srdce. Netvořte žádný román, jedna až pět vět bohatě postačí.

Nic vás nenapadá? Začněte milým oslovením, přidejte společnou historku nebo poděkování, napište, jak dlouho se znáte, nebo co na dotyčném člověku máte rádi či co mu přejete do dalších let. Inspiraci můžete najít na blogu květinářství Florea.cz, které nabízí příklady zamilovaných vzkazů a básniček z lásky, k narozeninám, ke Dni matek, ale třeba i omluvné vzkazy. Vzor použijte jako základ, přidejte k němu něco osobního a máte jistotu, že spolu s krásnou kyticí přinese radost a možná i slzy dojetí.

Zdroj: Florea.cz