Dopřejte si v kuchyni ryzí luxus – moderní spotřebiče odvedou množství práce za vás, vaření tak bude čirá radost

V době, kdy se o moderní gastronomii zajímají i lidé, kteří v daném oboru nepracují, je jasné, že je třeba nabídnout jim také odpovídající kuchyňské spotřebiče. Tedy, spotřebiče takové, které disponují nespočtem funkcí, jež každému umožní i v domácích podmínkách vařit téměř jako ve špičkové restauraci. A právě na tento segment se zaměřuje německá značka Gaggenau, v níž se spojuje dlouhá historie, kvalita, funkční estetika a především celá řada inovačních technologií. Toužíte-li tedy po moderní kuchyni, kde vám spotřebiče budou (obrazně řečeno) říkat „ano, šéfe“, pak vám Gaggenau má rozhodně co nabídnout.

Téměř 340 let historie úspěchů

Historie německé značky Gaggenau se začala psát roku 1683, když Ludwig Wilhelm von Baden zřídil ve městě Gaggenau ve Schwarzwaldu první kovodělnou výrobu. Počátek nové éry přinesl značce Gaggenau v roce 1956 Georg von Blanquet, který se pyšnil vášní pro vaření a začal zde realizovat svoji vizi – na míru navržené kuchyně vybavené důmyslnými, ale jednoduše obsluhovatelnými spotřebiči. A právě to byl také první krok k tomu, aby se Gaggenau stala vedoucí značkou na trhu domácích spotřebičů. Za celou svoji historii stála značka u zrodu řady revolučních produktů a objevů, které pomáhaly měnit kuchyňské spotřebiče až do dnešní podoby. Jako první uvedla na trh vestavnou pečicí troubu, sklokeramickou varnou desku nebo kombinovanou parní troubu pro domácí použití.

Nahlédněte do netradičního mezonetového bydlení vítěze českého MasterChefa Romana Staši!22. 4. 2022

„Tajemství“ spotřebičů Gaggenau

Ačkoliv různých kuchyňských spotřebičů je na běžném trhu možné naleznout celou řadu, jen v málokterém případě je možné říci, že by se jednalo o spotřebiče téměř profesionálního charakteru. A právě v tomto momentě se zcela klíčovou stává hlavní deviza značky Gaggenau – vývoj jejích spotřebičů totiž probíhá v úzké spolupráci se špičkovými kuchaři a sommeliéry. Díky tomu se tak prakticky každá kuchyň může z hlediska funkčnosti přiblížit té profesionální. A odpovídat tomu bude i výsledek kuchařského snažení – protože se spotřebiči Gaggenau bude každý moci vařit v podstatě jako v kterékoliv luxusní restauraci.

Například s vakuovací zásuvkou a parní troubou, která může být dokonce připojená na vodu i odpad, připravíte pomocí metody vaření sous-vide dokonale šťavnaté steaky, chutnou zeleninu přesně na skus, nebo perfektně krémová vejce, a to ve vakuu a při nízké teplotě. A není třeba mít obavy ani z čištění – trouba se totiž dokáže vyčistit sama. Šikovná a chytrá, chtělo by se říci. Ovšem rozhodně ne tak, jak chytrá může být díky technologii Home Connect celá vaše domácnost – spotřebiče Gaggenau je totiž možné snadno kontrolovat i ovládat prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu. Kromě toho ale appka uživatelům nabízí také celou řadu užitečných tipů, doporučení a v případě spotřebičů kuchyňských i nespočet receptů.

Gayové proti ruské cenzuře: Vzpoura na obranu světa fantazie byla vyslyšena a gay svatbu je možné si v Rusku alespoň zahrát2. 3. 2022

Nejen funkce, ale i design

Ačkoliv špičkové funkce kuchyňských spotřebičů jsou nepochybně tím, po čem každý/á nadšený/á kuchař/ka touží, opomíjet nelze ani design. A ani v něm Gaggenau rozhodně nezaostává – vše je totiž promyšleno do posledního detailu. Samozřejmostí je výběr špičkových materiálů, které dokáží udržet svou kvalitu i estetickou hodnotu, tedy nerezová ocel, hliník, měď, litina, smalt a sklo. Důraz ale Gaggenau klade i na komplexní vzhled celé místnosti, tedy na to, jak spotřebiče „zapadnou“  do celkového pojetí prostoru. Právě designový aspekt kuchyní, které jsou dnes obvykle propojeny i s obytným prostorem, je v dnešní době důležitější než kdy dřív. Kuchyně se totiž do jisté míry stávají srdcem domácnosti. A se spotřebiči Gaggenau pak nejenže bude toto srdce spolehlivě tlouct, ale (nadšením) se rozbuší i to vaše.

 

Zdroj: BSH/Spolupráce