Svátek mladého vína Beaujolais je sice za námi, vynikající francouzské pokrmy spárované s víny si ale můžete vychutnat kdykoliv

Vkusný interiér, skvělý servis, vynikající víno a moderní francouzská gastronomie – přesně to vystihuje francouzskou restauraci La Gare, kam můžete vyrazit jak na slavnostní večeři, tak i pracovní oběd. A v poslední době rozhodně nebyl vhodnější den k její návštěvě (a vinné degustaci) než 18. 11., tedy svátek mladého vína…

Je již tradicí, a to celosvětového měřítka, že třetí čtvrtek v listopadu se otevírají první lahve mladého červeného vína – Beaujolais, resp. Beaujolais Noveau. A nebylo tedy žádnou náhodou, že právě tento den jsme si s kamarádkou vybraly pro návštěvu francouzské restaurace La Gare, byly jsme totiž na letošní Beaujolais opravdu zvědavé.

Letošní Pride kolekce jsme si nemohli obléknout do duhového průvodu, ale budeme je nadšeně nosit po celý rok7. 10. 2021

I oběd ve všední den může být výjimečný

Hned při příchodu do restaurace nás uvítaly nejen tematické balonky v barvě trikolóry, ale také lahvinka Beaujolais již připravená na našem stole. Právě na něj jsme se tak těšily! A samozřejmě také na jídlo, a to nejen proto, že francouzská kuchyně tvoří s dobrým vínem nerozlučnou dvojici.

Ačkoliv vínům s kamarádkou docela holdujeme, ocenily jsme, že příjemně hovorný číšník Petr nám víno nejen otevřel a nalil, ale především doporučil vhodné párování s nabízenými pokrmy. Jelikož jsme vyrazily na oběd, mohly jsme vybírat z poledního i stálého menu – a jelikož nabídka byla skutečně lákavá, rozhodly jsme se nakonec zkusit výběr z obojího.

Kamarádka zůstala u denní nabídky, vybrala si tedy koule z telecího masa s omáčkou z Normandie s konfitovanou karotkou a jako předkrm zvolila konfitovaný květák s bramborovými chipsy s uzenou majonézou. Já jsem upřednostnila klasiku ze stálé nabídky: cibulačku a kohouta na víně s bramborovým pyré.

Při čekání na předkrmy jsme kromě popíjení skvělého Beaujolais s číšníkem Petrem probrali i historii tradice otevírání mladého vína, jehož výběru v La Gare věnují opravdu důkladnou pozornost. Ostatně, otevírání Beaujolais je událost, která se koná pouze jednou v roce, tak není divu, že restaurace chce hostům nabídnout to nejlepší. Letos v nabídce vyhrálo vinařství Georges Dubceuf a podle mého názoru to byl výběr skutečně skvělý. Z toho, co může být některými vnímáno spíše jako další „komerční svátek“, se v La Gare stal až překvapivě příjemný zážitek. Přestože jsme s kamarádkou vyrazily na oběd ve všední pracovní den, jedna lahev vynikajícího vína nám nestačila! Naštěstí jsou v nabídce vína půllitrová, takže vzhledem k lehkosti této odrůdy se nemusíte bát, že by vám nějaká ta sklenička navíc znemožnila pokračovat v pracovním dnu.

Od předkrmu až k dezertu

A jaké byly předkrmy? Základ cibulačky byl skvělý poctivý vývar. Polévka však byla natolik zahuštěna sýrem a tousty, že sama konzumace byla přeci jen trošku obtížnější (a možná také „neelegantní“). Předkrmem z denního menu byla skvěle prezentovaná růžička křupavého květáku. Chuťově jemná a v kombinaci s uzenou majonézou a bramborovým chipsem příjemně naladila na další chod.

Hlavní chod – kohout na víně – pak od A do Z splnil očekávání. Porce byla poctivá, šťavnatý kohout byl podáván stylově v kastrůlku a přímo u stolu doplněn o jarní cibulky a žampiony. Nescházela ani hustá a chuťově vyvážená omáčka vonící po víně. Bramborové pyré bylo servírováno zvlášť, také v malém rendlíku, takže jsme se s kamarádkou mohly podělit. Možná trochu překvapivě se tento tradiční francouzský pokrm, který jsme zvyklí doplňovat spíše těžšími víny, skvěle snoubil právě s mladým Beaujolais.

Krásné prezentace se ale dočkaly i skvělé telecí koule z denního menu. Omáčka byla v tomto případě příjemně navinulá a vonící po jablíčkách a snoubení s lehkým a hladkým Beaujolais bylo opět bezchybné. Doporučit víno k jídlu v La Gare opravdu umí.  A každý, kdo párování s pokrmy vyzkouší, nepochybně uzná, že teprve to je ten správný gastronomický zážitek.

Škodí porno vztahům? Dle vědců může být jeho sledování pro intimní život prospěšné. Má to ale háček!23. 11. 2021

A jelikož na závěr by neměl scházet ani dezert, i my jsme podlehly bohatému výběru lákavých sladkých delikates. Ochutnaly jsme tedy Pavlovu lehounkou jak vánek a sladkou tak akorát a také mandlovou pralinku s likérem Amaretto – ta navíc vlastně splnila i úlohu digestivu.

Ačkoliv my jsme si vychutnaly „povinně“  Beaujolais, byly jsme opravdu potěšeny, že vínu v La Gare rozumí a každému také ochotně poradí, jak víno co nejlépe spojit i s výběrem pokrmů – a to navíc ať už přijdete v kteroukoliv denní dobu. Jídlo (i pití) v La Gare je jednoduše zážitkem v dokonalém a velice příjemném interiéru a profesionální i mile lidský přístup je tu samozřejmostí.

A mimochodem, speciální menu spojené s Beaujolais Nouveau je v La Gare stále ještě dostupné, ovšem jen do vyprodání zásob, tak raději na nic nečekejte...

Zdroj: Redakce/La Gare - spolupráce