„Triko, které nepropotíte? Hloupost!“ říkal jsem si, než jsem zjistil, že tomu tak opravdu je
Recenze
Zdroj: CityZen

„Triko, které nepropotíte? Hloupost!“ říkal jsem si, než jsem zjistil, že tomu tak opravdu je

Nedávno jsme psali, že sociální sítě obletělo oblečení a spodní prádlo, které se nešpiní a propotíte jej jen stěží. Jak jste se určitě několikrát přesvědčili, ne vždy můžete věřit všemu, co se objeví na internetu, obzvlášť na sociálních sítích, a proto jsem se rozhodl vyzkoušet oblečení české značky CityZen doslova na vlastní kůži. Musím říct, že jsem se nestačil divit.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
23. 11. 2021

Od značky CityZen jsem dostal balíček s tričkem a boxerkami. Trika jsou vyrobena ze 100% prémiové bavlny, díky čemuž jsou pohodlná a prodyšná. Speciální úprava CityZen má navíc zajistit, že na triku za žádných okolností nebude vidět pot. Sci-fi? I mně se tohle slovo vybavilo, když se ke mně tato informace dostala. Ale stejně jako se věci ze sci-fi filmů po jistém čase stávají realitou, tak tomu bylo i v tomto případě. Ale nepředbíhejme…

Také boxerky jsou vyrobeny z prémiové bavlny, ke které výrobce přidal ještě 5 % elastanu, aby prádlo dobře sedělo, příjemně se nosilo a zůstalo prodyšné. Kromě kouzelné úpravy CityZen, díky které není na povrchu vidět vlhkost, mají navíc ještě antibakteriální úpravu. Co si pod tím představit? Prádlo brání v množení bakteriím, které mají na svědomí vznik tělesného pachu. Výsledkem by měl být pocit svěžesti po celý den. Jistě mi dáte za pravdu, že se to opravdu dost hodí.

Jak už jsem zmínil, jedná se o českou značku, která se dokonce stala Startupem roku. Zeptal jsem se přímo jednoho ze zakladatelů, někdejšího studenta textilní fakulty Reného Němečka, jak k takovému nápadu došel, a tohle byla jeho odpověď: „Dlouho jsem si v hlavě pohrával s nápadem udělat triko s vlastnostmi, které běžná trika nemají. Nakonec jsme se s dvěma kamarády rozhodli vyvinout triko, na kterém není vidět pot, odolá špíně a snižuje zápach. Věřili jsme mu a šli jsme s kůží na trh zaplavený kontejnery laciného textilu z Asie. Uspěli jsme. Úspěch triček nám umožnil pustit se do dalších textilních inovací. I když věci někdy nešly podle našich představ, hnalo nás vpřed vědomí, že to, co děláme, reálně zlepšuje lidem život.“

Jdeme se pustit do zkoušení

Ze všeho nejdřív musím dodat, že se dost potím, a možná také to, že kromě psaní se věnuju moderování a DJingu na svatbách a dalších společenských akcích. Takové celodenní působení na svatbě dá opravdu zabrat, a když se pořádně rozjedu spolu s lidmi, propotím jednu košili za druhou, a proto jich s sebou na každou akci vozím několik. Na jednu ze svateb jsem si však pod košili vzal triko CityZen a po dlouhé době jsem si užil opravdu pohodu! Žádné propocené „svatební“ koláče, zápach potu a nepříjemný pocit. Triko bylo suché a cítil jsem maximálně drobný pocit vlhka v podpaždí. Navíc se triko opravdu příjemně nosí, a proto jsem nezůstal jen u svateb, ale nosím jej teď už pravidelně i mimo práci.

<Path> Připravte se na jaro! Šest zásadních kousků, které byste si měli pořídit právě teďZdroj:

Musím značku pochválit, že šije trika v decentních tlumených barvách, které se skvěle hodí právě pod košili. Na výběr jsou dva střihy – klasický s kulatým výstřihem nebo s výstřihem do „véčka“. Nicméně nosit je můžete i zcela samostatně. Moc bych si přál, aby tyto vlastnosti měla všechna trika v mém šatníku, ale zkrátka budu muset rozšířit kolekci triček CityZen.

Podobné pozitivní pocity jsem měl, ale vlastně pořád mám také z boxerek. Žádný nepříjemný pocit vlhka ani po celodenní túře, ale naopak příjemná svěžest po celý den. Jen si říkám, proč jsem něco podobného neobjevil už dříve, kdy jsem ještě vymetal bary a diskotéky. Nicméně díky bohu, protože to by těch úletů na jednu noc asi hrozilo trochu více… #začínámSeČervenat

Suma sumárum se má počáteční skepse proměnila v radost a jsem rád, že zlaté české ručičky mají na kontě další skvělý úspěch. Ačkoliv s Reném Němečkem, Pavlem Hrstkou a Martinem Burkoněm (to jsou ti pánové, kteří za značkou CityZen stojí) nemám nic společného, jsem na ně hrdý a hrdě budu nosit také jejich oblečení, protože to opravdu stojí za to. A když už se blíží ty Vánoce... všichni víme, že z měkkých dárků většina lidí moc radost nemá, ale tenhle je fakt hustej, a když někoho potěšíte dárkem, který opravdu funguje, radost je dvojnásobná. Nevím jak vy, ale já už mám nakoupeno.

 

Zdroj: Jan Witek

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
K močení si sedá více než 50 % českých mužů
AKTUALITY

Vsedě močí překvapivé množství mužů, zjistil průzkum vyprovokovaný novinářem. Víme také, co preferují Češi

Autor: Martin Lyko
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop