Seznamte se s dokonalou přípravou kávy. Navíc můžete vyhrát kávovar Siemens!

Představte si dokonalé ráno – probudí vás teplé sluneční paprsky a vaše první kroky povedou do kuchyně, kde si uvaříte svou dokonalou ranní kávu. Ale nemusíte si ji nejprve namlít, pak dát do moka konvičky nebo frenchpressu, dát vařit vodu, ohřát mléko… Než se šálek lahodné kávy objeví na vašem stole, uteče tolik času, že už se budete muset chystat do práce. Na nějaké poklidné vychutnávání už prostě nezbude ani čas, ani nálada. Co kdyby tu ale přeci jen nějaká cesta byla…

Pokud jste si někdy vyzkoušeli práci na kávovníkové plantáži a otrhávali z keříků třešinky obsahující kávová zrna, nositele onoho lahodného nápoje, bez kterého si mnozí z nás nedokáží představit svůj den, tak víte, že zkazit kávu její nedokonalou přípravou je závažný hřích. A než se zeptáte, tak ano, někteří u nás v redakci tuto práci zkoušelo a ještě dnes si pamatují na ty nepříliš sympatické pavouky ukryté mezi větvičkami obsypanými červenozelenými kuličkami ukrývajícími tolik ceněná zrnka. Káva si tak zaslouží tu nejlepší péči, kterou jí mohou dopřát například kávovary Siemens.

Toxické mužství je prý důvodem, proč muže nezajímá klimatická krize. Opravdu i v ekologii „na pohlaví záleží“?13. 12. 2021

Příprav kávy existuje celá řada a způsobů jejího vychutnání ještě více. Existují sice kávoví puristé, kteří tvrdí, že jediný způsob jak si vychutnat kávu v její dokonalé podobě, je bez cukru a mléka. Majitelka jedné kávovníkové plantáže v Mexiku však tvrdí, že každý by měl pít kávu tak, jak mu chutná, tedy klidně s mlékem, klidně s cukrem, klidně s medem – prostě tak, jak si ji nejvíce vychutnáte vy sami. A že je svět kávy neuvěřitelně rozmanitý a vzrušující si naštěstí v Siemens plně uvědomují. Snaží se proto, abyste si svůj nejoblíbenější nápoj mohli připravit přesně tak, jak vám nejvíce vyhovuje! A to po stisknutí jediného tlačítka!

Chcete-li espresso, americano nebo caffé crema? Pro kávovary Siemens to není problém! Máte rádi silně praženou kávu zatímco váš partner či spolubydlící preferuje blonde roast? Vyberte si kávovar se dvěma zásobníky a dvěma mlýnky, abyste si každý mohli vychutnat kávu přesně podle svého gusta. Odpíráte si kávu s našlehaným mlékem, abyste nemuseli po každém použití svůj kávovar zdlouhavě čistit? Ani to není problém. Kávovary jsou vybaveny systémem autoMilk Clean. Toto plně automatické čištění párou se spouští po přípravě každého nápoje a zajišťuje tak dokonalou hygienu, čímž vás zbaví povinnosti každodenně čistit mléčný systém.

A pokud jsme vás doposud nenalákali na vyzkoušení těchto kávovarů, měli bychom připomenout, že kromě jedenácti standartních druhů nápojů nabízí až 21 dalších regionálních nápojů z celého světa. Mezi nimi například francouzské café au lait, galão z Portugalska, verlängerter z Rakouska nebo cortado ze Španělska. Některé kávovary navíc lze ovládat i přes mobilní aplikaci. Dokonalou ranní kávu tak můžete mít hotovu dříve, než vůbec z postele dojdete do kuchyně. Nyní navíc probíhá i speciální akce cashback. Při zakoupení kávovarů dostanou zákazníci část svých peněz zpět.

S LUI máte také možnost vyhrát plně automatický kávovar Siemens TP503R09 oceněný Známkou kvality dTest. Nabízí pohodlnou a intuitivní obsluhu pomocí barevného displeje, dokonalou chuť díky jedinečné technologii systému iAroma i plně automatické čištění párou.

Co znamená funkce autoMilk Clean?

a)      Funkce připraví dvakrát více mléčné pěny pro velká cappuccina nebo latté

b)     Funkce připraví vybraný nápoj do dvou šálků najednou

c)      Funkce zajišťuje čištění mléčného systému párou po každé přípravě nápoje

 

Své odpovědi posílejte na adresu redakce@lui.cz do neděle 28. listopadu 2021. Nápovědu najdete zde!

Zdroj: BSH domácí spotřebiče