CUPRA Formentor – umělecký kousek, který ohromí svou dynamikou. Už jste jej zaregistrovali?

Značka Cupra se dá stále považovat za jakéhosi nováčka na automobilovém trhu. Samostatná značka totiž byla představena teprve v roce 2018 a zaměřuje se na vysokovýkonná auta s neotřelým designem. Praxi v automobilismu má však již dlouhou řádku let, jedná se totiž o dceřinou společnost značky Seat. Prvním vozem, který stoprocentně patří pod křídla Cupry, je model Formentor, který aktuálně ve velké míře rezonuje světem automobilů, ale i sociálních sítí, protože nenechá snad nikoho chladným.

„Tak nějak se pokoukáváme po novém oři a tento mazlík nevypadá vůbec špatně,“ píše k fotce Cupry Formentor na svém Instagramu Karel Šlajchrt, zatímco mu jeho sledující souhlasně přikyvují. Není divu, když se totiž na Cupru Formentor podíváte, ihned víte, že jde o designově výjimečný automobil, který navíc disponuje širokou škálou nabízených pohonů, které mají jedno společné – pořádný výkon, za který se nebudete muset stydět.

O atraktivnosti vzhledu je přesvědčen také Dan Weiss, který si říká „Wandeiss“: „Řídíte? Já ano. Od minulého týdne dokonce i po Praze, z čehož jsem měl vážně strach! V mém malém autíčku naštěstí vše zvládám a dokonce i někde zaparkuji. Do budoucna bych chtěl ale určitě větší auto, klidně nějaké SUV. Jedním z mých vysněných je Cupra Formentor. Nejen, že jsem unešen z interiéru, ale Cupra se mi vážně moc líbí i navenek. Jedná se o opravdu povedený vůz,“ píše k fotkám Formentora.

Design vozu není zajímavý jen pro oko laika, ale doslova nevídané tvary Cupry Formentor nadchly i designové odborníky a model tak letos získal proslulou cenu Red Dot Award za produktový design. Krásu, ale tak trochu divočinu potvrzuje i jeho název, který byl vybrán podle mysu Formentor na španělském ostrově Mallorca. Krása a nespoutaná energie je doslova jeho podstatou.

Svého Formentora by rád v garáži viděl také Karel Musil: „Ještě pár pracovních směn a budu si moci tohoto sršně pořídit.“ Možná si říkáte, proč zrovna sršeň, ale ve finále se tohle přirovnání k Formentoru opravdu dobře hodí. Dynamika, emoce a výkon, takhle se dá ve zkratce Cupra Formentor charakterizovat. Jediné, co Cupra Formentor postrádá, je „sršní otravnost“, kterou rozhodně netrpí.

Nejen lidé na sociálních sítích, na úspěch Formentora sází také samotní zástupci značky: „Cupra Formentor rozšiřuje mezinárodní zastoupení vysoce výkonné značky a zdvojnásobí její objem prodeje. Crossover integruje nejpokročilejší technologie pohonných jednotek, díky čemuž poskytuje zážitek jako žádný jiný vůz. Dvě plug-in hybridní verze jsou důkazem, že elektrifikace a výkon je perfektní kombinace, zatímco varianta VZ5 poskytuje maximální vyjádření spalovacího výkonu,“ říká k novému modelu Wayne Griffiths, prezident značek Cupra a Seat.

Cupra Formentor je očividně vůz, který si zaslouží pozornost. Nevíme, jak vás, ale nás tohle inovativní SUV kupé opravdu zaujalo. Na webu LUI.cz se proto v příštích týdnech objeví podrobná recenze tohoto vozu, který dle našeho názoru aktuálně patří k tomu nejzajímavějšímu, co si lze v segmentu SUV crossoverů vybrat. Co k tomu dodat? Bude to jízda!

Zdroj: Jan Witek, Cupra