Moderátorka a influencerka Nikol Trojanová představuje svůj útulný byt v nově vznikající pražské čtvrti
Rozhovor
Zdroj: Foto: se souhlasem Juana Calderóna

Moderátorka a influencerka Nikol Trojanová představuje svůj útulný byt v nově vznikající pražské čtvrti

Nikol je česká moderátorka, modelka a blogerka, která se zapsala lidem do paměti díky účasti v reality show Hotel Paradise a VyVolení. My jsme navštívili její designové pražské bydlení plné inspirace, které vybudovala společně se svým partnerem Lukášem.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
15. 10. 2021

Nacházíme se nedaleko stanice metra Kolbenova, kde vzniká úplně nová čtvrť. Jak se vám tady zatím líbí?

Zatím je to moc super. Jediné, co nám tady teď chybí, je nějaký obchůdek. Nicméně jakmile se dostaví další domy, což by mělo být co nevidět, měly by zde vzniknout i nějaké komerční prostory. Přímo v bytě nám pak chybí jeden pokoj, kdyby se rodina případně rozrostla. Proto to zatím nebereme úplně jako finální bydlení, ačkoliv to tady milujeme. Zatím bych to nazvala jako takové mladistvé bydlení, které je pro nás dva plně dostačující.

Jak vznikl koncept tohoto bytu? Musím říct, že tady do sebe vše hezky zapadá a ladí…

Myslím si, že každý z nás si představu o bydlení tak nějak dlouhodobě formuje. Celý život vidíme obrázky v časopisech a vnímáme, jak bydlí ostatní lidé. S Lukym jsme proto už měli docela jasnou představu a docela jsme se sešli, pokud jde o styl. Shodli jsme se na tom, že by tady měly být přírodní tóny, přírodní materiály a hodně dřeva. Lukymu se zároveň hodně líbí industriální styl, který já zase tolik nemusím, ale shodli jsme se na kompromisu, že přidáme i pár kovových prvků, a musím říct, že to v kombinaci s tmavým dřevem funguje a líbí se mi to. Všechno to doplnila zelená v podobě kytek a nejrůznějších dekorací.

Dá se říct, že jsme se odpíchli od naší kuchyně. S jejím návrhem přišel přítel, protože ten v naší domácnosti vaří víc. Luky se vařením dokonce živil, takže to umí opravdu dobře. Proto si celou kuchyň navrhl tak, jak potřebuje a jak mu to v každodenním používání vyhovuje. Vím, že si tenkrát našel nějaký podobný obrázek kuchyně a podle něj jsme si nechali sestavit tu naši.

Musím říct, že ačkoliv je kuchyň hlavní dominantou, vůbec nepůsobí nijak rušivě, protože je designově čistá a jakoby schovaná…

To pro nás bylo důležité. Tím, že je kuchyň spojena s obývákem a jídelnou, je skvělé, že nepůsobí jako pěst na oko, ale vypadá spíše jako nějaká skříň. Jak už jsem říkala, od kuchyně jsme se odpíchli a ze stejného materiálu a odstínu jsme si od truhláře nechali vyrobit i veškerý další nábytek. Všechno tudíž máme na míru. Jsem ráda, že jsme našli tak šikovného truhláře, protože když vezmu v potaz poměr ceny a kvality, vyšlo to nádherně. Navíc jsme si s tím truhlářem strašně rozuměli, takže i on se do našeho bytu trochu promítl, protože přišel s nějakými užitečnými nápady a radami.

Útulný obývací pokoj, který zdobí vkusné dekorace
Foto: se souhlasem Juana Calderóna

A jak říkáte, inspirace ve vybavení byla tak nějak dlouhodobá a už předem jste měli představu, jak to u vás doma bude vypadat?

Přesně jak říkáte. Za ty roky jsme si už vybudovali určitou představu, ale samozřejmě jsme se inspirovali nějakými obrázky a řešili jsme, jak by se nám to zhruba líbilo a do jakého stylu přesně půjdeme. Co se týče nějakých doplňků, který náš byt rozjasnily ze všeho nejvíc, na ty jsem se teda Lukyho neptala. (smích) Byla jsem v práci a dostala jsem takovou tu nákupní horečku, kdy už jsem chtěla mít celý byt hotový, takže jsem šla na webové stránky obchodů typu Bonami, Westwing a Butlers, a cokoliv se mi líbilo, ani jsem to Lukymu neposílala a prostě jsem to koupila. Kdybych měla něco vypíchnout, líbí se mi věci značky Bloomingville, které lze najít v několika designových obchodech. Ale většinu věcí jsem kupovala podle typu, to znamená, že když jsem například chtěla kovovou mísu, dala jsem si do vyhledávače kovovou mísu. Nekupovala jsem tedy věci hromadně v jednom obchodě, ale podle designu, který se mi nejvíc líbil.

Luky měl představu o nábytku, ten jsme vybírali spolu, ale zbytek jsem vymyslela já. Šli jsme se podívat do různých obchodů a každý z nich jsme prošli několikrát. Věci, které se nám líbily, nám zůstaly v paměti, postupně jsme se pro ně vraceli a takhle jsme časem vybavili celý byt. Ale nebylo to jednoduché. Byt jsme dostali loni v dubnu, takže je to přesně rok, ale v té době byl zrovna lockdown, takže to s nákupem bylo trochu složitější a dva až tři měsíce jsme měli byt nezařízený. Neměli jsme ani postel, na kterou jsme čekali dva nebo tři měsíce, spali jsme na nafukovací matraci. Ale možná i díky tomu jsme měli čas zformovat si představu, jak bude náš byt vypadat.

Rodinné drama: „Rodiče nazývají mého partnera spolubydlícím nebo kamarádem. Vnouče s jeho geny odmítají.“6. 1. 2023

Vidím tady knihovnu, která je plná cestovních knížek. I z vašich sociálních sítí lze vyčíst, že hodně a rádi cestujete, je to tak?

Cestování je naše vášeň a největší koníček. Pro mě asi není nic lepšího než objevování nových míst. Od té doby, co jsme s Lukym spolu, jsme byli na Kubě, v Brazílii, ve Vietnamu, v Keni, Irsku, Švédsku, Norsku i jinde. Snažíme se cestovat opravdu hodně. Loňský rok byl sice trochu slabší a museli jsme některé cesty zrušit, ale i tak se nám podařilo vycestovat obytňákem do Švédska a byli jsme i v Itálii. Není to vyloženě o tom, že bychom letěli s kufrem do hotelu, takhle moc necestujeme, protože máme raději zážitky, chceme vždy co nejvíc objevit a poznat každou destinaci do hloubky. Často míváme každý den ubytování na jiném místě a rádi cestujeme obytným vozem.

Kromě cestovatelských knížek tak doma máme i spoustu suvenýrů z cest. Například Krista z Rio de Janeira, klobouky z Vietnamu a v únoru jsme byli v Keni, kde pán na pláži prodával hezké předměty z ebenového dřeva, které tady taktéž můžete vidět.

Která část bytu je pro vás nejhlavnější a nejvíce využívaná?

Je to asi obývací prostor spojený s kuchyní. Tím, že je to takhle spojeno a že Luky rád vaří, jsme nejčastěji tady. Občas trávíme čas také na balkoně, který byl z celého bytu hotový jako první. Ale i když se vždy hrozně těším na horké počasí, abych mohla na balkon, pak tam v tom horku nedokážu být, takže tam vylezu až v šest nebo v sedm večer. (smích) No a v lockdownu bylo asi nejoblíbenější místo gauč u televize, kdy člověk může cestovat a poznávat jiné lidi alespoň v rámci nějakého seriálu. (smích)

Díky citlivému designu je byt velmi útulný
Foto: se souhlasem Juana Calderóna

Co považujete za největší srdcovku a věc, která váš byt dělá opravdu domovem?

Je to určitě polička se suvenýry z cest. Ale nechtěla bych opomenout také naši ložnici, kterou miluju. Díky tomu, že je v ní použito světlejší dřevo, je taková vzdušnější a působí velmi čistým dojmem. Když k tomu přidám tapetu lesa, která je na zdi za postelí, je to pro mě ideální relaxační místo, kde můžu rozjímat.

Říkala jste, že tento byt není vzhledem k dispozici finální. Jaký máte sen a co byste si chtěli pořídit do budoucna?

Je pravda, že priority se během života mění. Tohle je s přítelem naše první společná domácnost, ve které jsme zařizovali všechno spolu. Předtím jsme spolu dva roky žili v bytě mojí mámy. Celou dobu jsme mysleli, že budeme stavět dům, ale já jsem na podzim minulého roku koupila chatičku, která je kousek od Ústí nad Labem, a když vyjedeme na dálnici, jsme tam za 45 minut. Máme představu, že ji trochu zvětšíme a uděláme přístavbu v takovém tom kontejnerovém stylu v kombinaci se sklem a dřevem. Proto už nemáme tendenci koukat po baráčku a do budoucna bychom si sehnali nějaký větší byt s teráskou.

Chatičku jsme zatím stihli pouze vyklidit a vybílit, protože tam bylo spousta harampádí po starých lidech, od kterých jsme ji kupovali. Je tam sice voda, ale bohužel suchý záchod, takže tohle všechno chceme zprovoznit a opravit, abychom na chatě měli veškeré zázemí. Později bychom chtěli fungovat napůl v Praze a napůl na chatě.

Zdroj: Jan Witek, Nikol Trojanová, Juan Calderón

Populární
články

Více jak 11 let spolu - a v posledních letech bez sexu? Proč ne?
LIDÉ

„Můj vztah s partnerem je homo verze manželství po 30 letech,“ popisuje gay, který s přítelem nemá vůbec sex. Jak jejich soužití funguje?

Autor: Mirka Dobešová
Na velikosti vždy záleží
HOT!

Na velikosti (penisu) vždy záleží. Ale komu víc – hetero mužům, ženám, nebo gayům? A proč je v případě gayů špatně „malý“, ale i „velký“?

Autor: Mirka Dobešová
To, že je vaše váha ok, neznamená, že tomu odpovídá i váš metabolismus
WELLBEING

Štíhlí tlouštíci – na první pohled neviditelný problém, který postihuje stále více lidí. Proč být "skinny fat" není žádná výhra?

Autor: Mirka Dobešová
Mladý František Bloudek
HOT!

„V Praze jsem chodíval do veřejných lázní, kde se ale scházeli především ženatí muži, kterým šlo jen o sex.“ Jak se žilo gayům za socialismu? Vypovídá dnes 74letý František

Autor: Jakub Starý
Miss Petty je první česká drag queen, která drag spojila s vlastní hudební produkcí
AKTUALITY

Česká drag queen vedle Sama Smithe. „Ten song je vzkaz pro mé dětské já,“ říká Miss Petty o písničce, která se dostala do nového playlistu Spotify

Autor: Martin Lyko
Prezident má vetovací právo, proto bude rozhodovat o tom, jaké zákony týkající se LGBT+ lidí budou nakonec v ČR platit
LIDÉ

Pavel vs. Babiš a LGBT+ práva: Co si myslí o adopci dětí gay/les páry, manželství pro všechny a 50 pohlavích?

Autor: Martin Lyko
Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období
LIDÉ

Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období

Autor: Irena Piloušková
Lékař a expert ze společnosti ViiV Healthcare Andrew Clark se na léčbu HIV zaměřuje již od 80. let minulého století.
WELLBEING

„Léčba HIV prošla velkým pokrokem. Oblastí, v níž se zatím nepodařilo pro lidi s HIV moc udělat, je stigmatizace,“ říká Andrew Clark z ViiV Healthcare

Autor: Redakce
Soutěžící Vašek
AKTUALITY

V Survivoru zasahoval lékař i zlomyslnost osudu a soutěž má první oběť. Na ostrov ale dorazily i nové (sexy) tváře a intriky se rozjíždějí naplno

Autor: Martin Lyko
Zničená budoucnost: Muž přišel o snoubenku kvůli své minulosti
LIDÉ

Zničená budoucnost: Muž přišel o snoubenku kvůli své minulosti. Na střední škole zažil více než mnoho lidí za celý život

Autor: Irena Piloušková

E-Shop