Nečekaná spolupráce: Justin Bieber je v dojemném klipu vnukem stylové Diane Keaton

Někteří umělci při tvorbě klipů preferují jednoduchost a přímočarost, jiní zase holdují pompéznosti. Zpěvák Justin Bieber se v novém videoklipu ke svému singlu Ghost rozhodl vydat zlatou střední cestou a vsadil na srdceryvný příběh. V klipu, který měl premiéru 8. října, můžeme Biebera vidět nejen zpívat, ale také hrát. A nutno podotknout, že ve videu není sám – po svém boku má zpěvák uznávanou a za všech okolností elegantní herečku Diane Keaton.

Tvorba původem kanadského zpěváka Justina Biebera se během jeho bezmála 15leté kariéry velmi proměnila. Z poněkud drzého a problémového kluka zpěvák dospěl ve vyrovnaného a přemýšlivého muže, který se nebojí zabrousit do citlivých témat. Důkazem jeho lidské i umělecké vyzrálosti je mimo jiné také aktuální videoklip k novému singlu Ghost. 

Jarní look můžete podpořit i hravými doplňky. Stane se jedním z nich i nové glo™ hyper+ UNIQ?11. 4. 2022

Píseň pojednává o ztrátě milovaného člověka. Justin Bieber ve videoklipu ztvárňuje fiktivního mladíka, kterému zemřel dědeček. Se smrtí blízké osoby se ale každý vyrovnává trochu jinak a právě na to klip klade asi největší důraz. Časová linie příběhu postupuje chronologicky, takže po pohřbu dědečka, kterým videoklip začíná, se posouváme o dva roky dopředu. Říká se, že člověk potřebuje čas, protože právě ten by měl zahojit všechny rány. Pro ovdovělou babičku, kterou hraje Diane Keaton, to ale neplatí. Svého zesnulého manžela oplakává dál a zdá se, jako by její obrovský smutek už nedokázalo zmírnit snad vůbec nic. 

Do hry ale právě v tomto okamžiku vstupuje Justin Bieber coby starostlivý vnuk, který se svojí babičce snaží dokázat, že pořád je pro co žít. Náladu si zlepšují stylovými outfity, ve kterých jdou do společnosti. Žal, který je spojuje a zároveň také dost rozděluje, společně úspěšně zahání konverzací v luxusní restauraci i tanečkem v příjemném baru. Radost je ale prchlivá a atmosféra zase trochu zhoustne ve chvíli, kdy dvojici při západu slunce vidíme kráčet po pláži se zlatou urnou. 

Jenže chvíle, která je pro oba příbuzné bolestivá, je také nevyhnutelná. To, že opravdu potřebuje definitivní uzavření jedné zásadní životní kapitoly, si nakonec uvědomí i babička. Rozptýlení dědečkova popela do vod nekonečného oceánu je skutečně symbolickým aktem posledního rozloučení v tom pravém slova smyslu, po kterém přichází viditelná úleva. A nejspíš i nový začátek – vnuk totiž svojí babičce domluvil rande, protože krásné vzpomínky člověku sice zůstanou navždy, ale není dobré nechat se minulostí paralyzovat. Možná, že si při pohledu na fotku smějícího se dědečka mladík myslel právě tohle. Při opravdové lásce totiž jedna polovička té druhé vždycky žehná to nejlepší.

Téma smrti je samo o sobě velmi silné. V Bieberově songu ale zásadní roli hraje také střet dvou odlišných generací. Kdyby se v klipu místo Diane Keaton objevila třeba Bieberova manželka Hailey, i o takovém počinu by se bezpochyby hojně mluvilo. Je ale jasné, že právě dynamika, která vznikla díky přítomnosti Keaton, je zcela jedinečná a poukazuje na další problémy. Navíc i pro tak ostřílenou herečku, jakou Diane Keaton je, byla spolupráce s Justinem Bieberem něčím novým. „Justin mě oslovil a já jednoduše souhlasila. Ta písnička mi přišla prostě nádherná. A pokud jde o natáčení klipu, tak to byla čirá zábava. Celý život jsem byla herečkou, která se musela řídit striktními replikami. Jen málokdy jsem se od nich mohla trochu odpoutat. Tady mi ale nikdo neříkal, co mám dělat,“ popsala Dieane Keaton svou zkušenost s Justinem Bieberem. 

I hotel se může stát destinací. Hotel Faro je skutečným rájem na zemi19. 7. 2022

Videoklip dojemnost příběhu zachyceného v textu písně ještě víc umocňuje. I přesto ale ani klip, ani song nepůsobí depresivně. Svůj podíl na tom pravděpodobně mají i rafinovaně zvolené modely. Pro někoho je oblečení čistě povrchní záležitostí. Na jednu stranu právě tohle může být tím, co závažnost tématu vyvážilo a odlehčilo. Na druhou stranu má ale móda – především v umění – často hlubší podtext. Diane Keaton, která je všeobecně považována za osobitou módní ikonu, dostala při výběru oblečení do videoklipu volnou ruku. Dá se tedy s nadsázkou říct, že i díky módě se vše vydařilo tak, jak si všichni zúčastnění představovali. Až nevšední autentičnost a uvolněnost je zejména na Diane Keaton opravdu patrná. „Outfity, které mám v klipu na sobě, vypovídají o mém vlastním stylu. Některé kousky totiž pochází z mojí skříně,“ uvedla herečka. Ačkoliv většina z nás může luxusní šatník Diane Keaton a koneckonců i Justina Biebera asi jen tiše obdivovat, s příběhem, který píseň a videoklip zachycují, se nás dokáže ztotožnit zřejmě o něco víc. Pro ty, kteří tápou kudy kam, je i praktickým průvodcem. 

Zdroj: vogue.com