Magazín Playboy bourá tabu, na titulní stranu poprvé umístil veřejně známého gaye

Magazín Playboy letos v říjnu poprvé umístil na titulní stranu gaye, který se ke své orientaci veřejně hlásí. Je jím Bretman Rock, youtuber a na sociálních sítích známý beauty influencer.

O tom, že Playboy poprvé na obálku vybral vyoutovaného gaye, informují mnohá světová média, například NBC nebo Gay Times. Na fotce je Bretman Rock stylizován jako známý zajíček Playboy, k tomu má vysoké podpatky, korzet a stojí ve velkém černém kovovém rámu. „Je to obří věc pro LGBT komunitu, je to úplně neskutečné. Nemohu tomu uvěřit, opravdu se to děje?“ řekl třiadvacetiletý Bretman Rock. Magazín se kvůli tomu setkal s kritikou, za obálkou si ale stojí. Umístěním gaye na titulní stranu Playboy bourá tabu. 

„Respektuji, ale takové dítě bych doma mít nechtěl/a.“ Takto se staví lidé v Seville k LGBT+ občanům, říká španělská drag queen Skoria15. 4. 2022

Brzy po zveřejnění obálky se začaly ozývat hlasy lidí kritizujících výběr tváře říjnového vydání a to z důvodu, že doposud bylo zvykem na obálce takto stylizovat ženy. Před ním už se v převleku za ikonického zajíčka na obálce objevily například hvězdy jako Kate Moss, Dolly Parton nebo Kylie Jenner.

Haters gonna hate

"Minulý týden jsme zveřejnili naši první titulku s otevřeně gay modelem, Bretmanem Rockem. Od té doby jsme dostali mnoho skvělých reakcí, ale také mnoho negativních," píše Playboy.

Magazín si ale své rozhodnutí umístit na obálku právě známého influencera obhájil: "Když se muž, gay, cítí dobře v převleku zajíčka, který je symbolem přitažlivosti, proč by se tak nemohl hrdě fotit?," uvedl časopis na svém Twitteru. "Zastávat roli platformy hlásící se ke svobodě projevu je to, za čím si stojíme," dodává. 

Bretman Rock je známý svými beauty vlogy na YouTube a televize MTV vysílala reality show o jeho životě. Čerstvou obálku sdílel na svých sociálních sítích, kde má 5,7 milionu followerů na Twitteru a 17,7 milionů na Instagramu. Tweet o první stránce známého magazínu hned získal přes 120 tisíc lajků a post na Instagramu dokonce 2,1 milionu.

Rock není prvním mužem na obálce Playboye. Před ním už na se na titulní straně objevili například Steve Martin nebo Burt Reynolds. Martin pózoval v prádle a saku, Reynolds ve smokingu a oba dva společně se ženami. V nedávné minulosti se jako zajíček na cover Playboye vyfotil i herec Ezra Miller, který se považuje za nebinárního, tedy necítí se jako příslušník žádného ze dvou genderů.

 

Zdroj: Gay Times