Světový den paelly se blíží a do souboje o nejlepší paellu se ve Valencii zapojí i kuchař z Česka. Typický španělský pokrm lze ale ochutnat i v Praze

Když se řekne „Španělsko“, jako naprosto typické prvky z oblasti gastronomie pravděpodobně každého napadnou sangria, tedy oblíbený nápoj z červeného vína s ovocem, a také paella. Ačkoliv turisté mají tento pokrm z šafránové rýže připravovaný ve velké pánvi spojený nejčastěji s mořskými plody, pravdou je, že tradiční paella obsahuje kuřecí či králičí maso či fazole. A místem původu paelly je španělský region Valencie, kde se také koná kuchařské klání v rámci Světového dne paelly. Tento souboj o nejlepší paellu je nepochybně skvělou atrakcí, letos však mají Češi ještě o důvod víc, proč mu věnovat pozornost – o pohár World Paella Day totiž bude bojovat i český kuchař Josef Kolařík…

Město Valencie je sice třetím největším městem ve Španělsku, ale rozhodně není třeba mít obavy z ruchu klasického velkoměsta. Právě díky své atmosféře, ale také velmi příznivému klimatu (300 slunečných dní v roce s poměrně vysokou jistotou zaručí doslova „dovolenou bez mráčku“) a všudypřítomné zeleni patří Valencie mezi oblíbené turistické cíle prakticky po celý rok. Na své si tu přijdou jak milovníci historie a architektury, tak i nočního života (bohémská čtvrť Carmen láká na nespočet barů i autentických hospůdek) a samozřejmě také gastronomie. 

Jedna sprcha týdně stačí. Šetří to čas i vodu a dělají to tak i hvězdy v Hollywoodu18. 9. 2021

Ačkoliv ochutnávat skvělé španělské pokrmy lze v jakoukoliv roční dobu, co se paelly týká, vrcholný „paellový svátek“ letos nastane 20. září. Právě tehdy totiž Valencii paella doslova prostoupí, jelikož špičkoví kuchaři z celého světa ji v rámci Světového dne paelly budou připravovat přímo v centru města.

Příprava tradiční paelly – ať už s masem kuřecím, králičím či s fazolemi – je svého druhu uměním, ale vlastně i určitou „alchymií“. Podobně jako v Česku má prakticky každá rodina vlastní recept na přípravu bramborového salátu (a ničím neobvyklým tak nejsou spory o to, zda do něj patří vejce či salám), lze totéž říci o přípravě španělské, resp. valencijské paelly. Také její chuť je tedy předmětem mnoha dohad a místní se nezřídka přou o to, která paella je tou skutečně nejlepší.

I když kuchařské klání, jehož se 20. září zúčastní i Jan Kolařík, jistě tento „spor“ definitivně nerozhodne, minimálně určí, který z „mistrů v zástěře“ získá trofej nejcennější, tedy zmiňovaný pohár World Paella Day.

Ačkoliv by bylo možné předpokládat, že příprava paelly je především doménou kuchařů místních, opak je pravdou – podstatou kuchařského souboje je naopak porovnat „paellový um“ špičkových kuchařů z celého světa. Těch se letos do akce zapojily téměř čtyři desítky, ale pouze deset nejlepších přijede vařit přímo do Valencie, a to včetně zmiňovaného českého specialisty na paellu.

Podporoval aplikaci vyzývající k volbě protiputinovských stran, byl zadržen. Další šokující případ represí v dnešním Rusku30. 8. 2021

Světový den paelly ale navzdory svému názvu znamená rovnou desetidenní (od 18. do 28. září) oslavu tohoto fantastického pokrmu, pokud byste se tedy rozhodli právě v tuto dobu do Valencie vypravit, můžete klidně celý pobyt strávit jen ochutnáváním. Hold paelle bude totiž vzdávat celý valencijský region – a mnohde je také připravena řada souvisejících akcí (např. radnice města Valencie připravuje přímo speciální turistické trasy za paellou). Pokud máte ale chuť na paellu a cesta do Španělska vás neláká, žádný strach – Světový den paelly si totiž připomene i řada pražských restaurací, a to včetně Tapas Bar Miró, jenž se přímo na španělská jídla specializuje. A ochuzeni nemusíte být ani o kuchařské klání – to lze totiž sledovat online přímo zde. Tak příjemnou zábavu a případně i dobrou chuť!

 

Zdroj: Oficina Española de Turismo (OET)