Pětihvězdičkový hotel na kolech? Značka Renault představuje elektrický Hippie Caviar Hotel

Renault opět obnovuje svět obytných vozů. Netradiční koncept kombinuje útěk s pětihvězdičkovým hotelem. Nechybí vybavená střešní terasa, odnímatelná postel zvenčí, doručování dronem atd. Dvoubarevný „happy“ show-car je inspirován hnutím 60. let a odkazuje na styl ikonického obytného vozu Renault Estafette. S Hippie Caviar Hotel komunikuje Renault své ambice rozvíjet nabídku VIP dodávek založenou na službách na míru a příchod elektrické verze modelu Trafic v roce 2022. Odhalení tohoto konceptu naživo proběhne v Dusseldorfu, na salonu Caravan Salon Dusseldorf 2021 od 27. srpna 2021 spolu s obytným vozem Estafette z roku 1977.

Netradiční kombinace útěku ze všedního dne a pětihvězdičkového hotelu

V posledních měsících je touha uniknout bez ubytovacích omezení stále více aktuální. Obytný vůz je svoboda! Flexibilita tohoto způsobu dopravy je spojena i s uplatněním hygienických omezení spojených s koronavirem. Renault Design si vybral nový Renault Trafic jako představu kočovného života s veškerým prostorem, komfortem a modularitou potřebnou pro všechny cesty. Díky rozměrům dodávky je také snadné zaparkovat a žít bez omezení.

Design Hippie Chic

 Hotel Hippie Caviar se vyznačuje novým designem vozu Renault Trafic s mohutnější a výraznější přední částí. Má přední kabinu v třpytivé vodově zelené barvě „Almond Flakes“ a zadní prostor v barvě „Silver Anodised Grey“. Design je inspirován pětihvězdičkovými hotelovými pokoji, je čistý a bohatý na přírodní materiály. Přístrojová deska s efektem rákosu je zvýrazněna koženým páskem.

Použití materiálů, jako je exotické dřevo, přírodní vlákna (len a vlna) a rostlinný mech, odkazuje na přírodu. Japonské barvy s efektem papíru „washi“ přinášejí architektonický a moderní styl. Barvy a materiály odkazují na optimismus a svobodu 60. let 20. století, kdy se cestovalo ve světě svěžích, ale kontrolovaných barev, které povzbuzují a zároveň uvolňují.

Kočovný luxusní pokoj

Hotel Hippie Caviar nabízí lavici, kterou lze přeměnit na velmi pohodlné lůžko (rozměry 145 cm x 195 cm), které lze umístit venku nebo uvnitř vozidla. V poloze pro rozjímání chrání otevřené zadní dveře a jejich záclonky před nepřízní počasí a zvědavými pohledy. V „útulné“ poloze vytváří lavice a rohové křeslo obývací prostor. Střešní terasa s konferenčním stolkem a dvěma odnímatelnými opěradly nabízí další výhled do okolí. Přístup je po výsuvném žebříku.

Výsuvná postel je pokladem
Foto: Renault

 

Prvotřídní zážitek

Hippie Caviar Hotel nabízí „vybraný“ zážitek se službami hodnými pětihvězdičkového hotelu: dodání logistického kontejneru (sprcha, sociální zařízení, elektrické dobíjecí místo atd.) na místo, které si zákazník vybere, jakékoliv služby, které si lze objednat online s doručením dronem na střechu nebo na lavičku v poloze „rozjímání“. Nezapomínáme ani na doplňkové služby, jako je poskytování jízdních kol. Vše bylo promyšleno tak, aby nabízelo pětihvězdičkový svět obytných vozů v době, kdy poptávka po nich prudce roste.

Zdroj: Jan Witek, Jitka Skaličková