Dokonalá káva na cesty aneb Vychutnejte si kávu jako z kavárny i na odlehlých místech

Také máte rádi toulání nespoutanou přírodou daleko od civilizace a relaxovat uprostřed třeba i naší české divočiny? Ale co když dostanete chuť na osvěžující kávu? K nejbližší kavárně nebo alespoň stánku s občerstvením je to několik kilometrů, ale vy ji potřebujete zrovna teď hned…

Naštěstí existuje řešení. Stačí si s sebou přibalit „pytlíčky poslední záchrany“ – Jacobs Iced Cappuccino s příchutí slaný karamel. Pak už stačí jenom studená voda, klidně z místní studánky, míchat a míchat a dostanete opravdu dokonalou letní kávu s pěnou jako z kavárny. Nejenom že osvěží, ale také dodá energii na další dobrodružství. Tuhle, kdyby měl Robinson... Je to jedna z věcí, kterou si nesmíte zapomenout vzít sebou na opuštěný ostrov.

A pokud máte raději horkou kávu, Jacobs nabízí také čtyři teplé varianty kapučína – Original, ale i oblíbené příchutě čokolády Milka, karamelu či vanilky. I s těmi můžete snadno cestovat. Pár sáčků se vejde do každého kufru či batohu a lahodná káva k snídani nebo jako povzbuzení během dne je zaručena. Tady můžete Jacobs Cappuccino ochutnat alespoň očima.

Příprava je opravdu rychlá a jednoduchá, stačí zalít horkou vodou, zamíchat a káva s hustou krémovou pěnou jako z kavárny je hotová. Že opravdu chutnají, potvrzuje titul Nejlepší novinka 2020 v anketě Volba spotřebitelů. Vyrábějí se ve Valašském Meziříčí. Balení obsahuje 8 porcí a stojí 59,90 Kč.

Kromě ledového kapučína jsou na výběr i horké varianty
Foto: Jacobs

Historie kapučína

Znáte vůbec historii kapučína, jednoho z nejoblíbenějších kávových nápojů? Podle legendy inspiroval jeho vznik italský kapucín Marek z Aviana. Po bitvě u Vídně v roce 1683 našli císařští vojáci stovky pytlů kávy s mnoha dalšími poklady, které po sobě zanechala poražená osmanská armáda. Káva byla v té době v Evropě zcela neznámá a její hořkost vojákům nechutnala, proto jim prý kapucín Marek doporučil, aby si ji zjemnili trochou mléka.

Lahodný nápoj měl podobnou barvu jako mnichův plášť, proto byl na počest objevitele nazván kapuziner a rychle se rozšířil po Vídni i zbytku Svaté říše římské. Cappuccino bylo do 90. let minulého století známo jen v Evropě a některých kosmopolitních centrech Severní Ameriky. S postupující globalizací si začal tento typ nápoje získávat oblibu i v dalších částech světa. Také vám tak chutná?

Zdroj: Jacobs