Novým trendem v péči o pokožku jsou „ampulky krásy“, které vám zachrání ráno po náročném večírku. V redakci jsme novinku vyzkoušeli a výsledek nás příjemně překvapil
Recenze
Zdroj: BABOR

Novým trendem v péči o pokožku jsou „ampulky krásy“, které vám zachrání ráno po náročném večírku. V redakci jsme novinku vyzkoušeli a výsledek nás příjemně překvapil

Zázračné krémy, které rozzáří vaši pleť? Tento marketingový obrat jste možná slyšeli nesčetněkrát, nicméně stejně často jste zřejmě narazili jen na plané sliby. Ačkoliv existují kosmetické výrobky, jejichž dopad na zdraví a kvalitu pleti je neoddiskutovatelný, žádný z nich se nevyrovná koncentrovaným směsím nejrůznějších účinných látek, které se ukrývají ve skleněných ampulkách. Ty vyrábí například značka BABOR, jejíž produkty jsme na vlastní kůži vyzkoušeli.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
14. 7. 2021

Naše tvář je dennodenně vystavena nejrůznějším nepříznivým vlivům. V teplých měsících je to například sluneční záření, které nepříznivě působí na stárnutí pleti, v těch chladných zase zima, suchý vzduch v interiérech a časté výkyvy teplot. Nemalou mírou má na naši pleť vliv také životospráva, psychický stav, ale v poslední době i roušky a respirátory, kvůli kterým pleť čelí nejrůznějším problematickým výzvám, od akné až po vyrážku. V případě stále rozšířeného nošení roušek mohou problémy potkat i ty, jejichž pokožka obvykle nereaguje na změny okolních podmínek podrážděním.

Léto je krásné, ale…

Jedním z nejoblíbenějších ročních období je léto, aktuálně v plném proudu, nicméně ve víru dlouhých slunečných dní, letních parties a slunění u vody můžeme velmi rychle zapomenout na péči o pleť. Sluníčko, horko, klimatizace, chlór a sůl – všechny tyto faktory jsou pro pokožku zatěžkávací zkouškou, kterou je možné zvládnout pouze jejím pravidelným hydratováním a dodáváním tolik potřebných vitaminů a dalších výživných látek.

Ampulky s kouzelným koncentrátem

V redakci jsme k testování obdrželi dva druhy ampulek značky BABOR, která nabízí mužům i ženám širokou paletu produktů určených pro hýčkání pleti. Na vyzkoušení jsme získali jak ampule vyvinuté speciálně pro specifické požadavky mužské pleti BABOR MEN Instant Energy Ampoules, tak také Hydra Plus ampule vhodné pro ženy i pro muže. První ze jmenovaných produktů podle popisu na obalu produktu slibuje okamžitý příval energie a rozzáření i velmi unavenou pánskou pleť (což je v našem případě potřeba poměrně často). To má na svědomí výkonný komplex TAUREC s taurinem a kofeinem, který pleti dodá maximální energii, komplex vitaminu C a provitaminu B5, které zanechávají pokožku svěží a zdravě vypadající, ale i silná trojmocná kyselina hyaluronová, jež zajistí intenzivní a dlouhotrvající vlhkost. Výsledek po aplikaci? Jedním slovem překvapivý. Již po prvním použití séra byla moje pleť téměř okamžitě zářivější a napjatější, a ačkoliv jsem k sobě hodně sebekritický, musím říct, že vypadala velmi dobře.

BABOR MEN Instant Energy Ampoules
Foto: Jan Witek

Druhý koncentrát (Hydra Plus) se zaměřuje na hloubkovou hydrataci, se kterou má moje pleť také menší problém. Koncentrát vyrovnává obsah vlhkosti speciálním komplexem účinných látek a kyselinou hyaluronovou, a díky tomu vykouzlí vyhlazenou a svěže vypadající pleť, což oceníte zejména po náročném večeru nebo naopak před důležitou schůzkou. Kyselina hyaluronová je pro pokožku prospěšná hned z několika důvodů. Nejenže intenzivně hydratuje pleť, ale stimuluje i růst kožních buněk a podporuje tvorbu kolagenových a elastinových vláken, která zajišťují pleti pevnost, pružnost a jemnost. Během testování jsem pravidelně používal i tento koncentrát a výsledkem byla pleť příjemně hydratovaná a svěží, a to nejen pocitově, ale i na pohled.

BABOR Hydra Plus
Foto: Jan Witek

Kromě psaní se věnuju moderování a hraní na nejrůznějších společenských akcích, kde jsem dost často středem pozornosti. Mnohdy jsem nervózní z toho, jak unaveně vypadám, když mám za sebou několik akcí. Vzhledem k tomu, že nepoužívám make-up, má pleť dosud nevypadala vždy tak svěže, jak bych si přál. Několik akcí mě potkalo i během testování obou koncentrátů značky BABOR a v mnoha okamžicích mi příval energie a hydratace opravdu pomohl. Například když jsem na jednom večírku končil asi ve tři ráno, poté mě čekala čtyřhodinová cesta do Prahy, čtyři hodiny spánku a přesun na další akci. Po probuzení jsem na svou zděšenou tvář aplikoval koncentrát MEN Instant Energy a má pleť jako by zapomněla, co vše se za posledních pár hodin událo.

<Path> Trápí vás akné a problémy s pletí? Poradíme, co zařadit do jídelníčku a čemu se naopak vyhnout, aby vaše tvář byla jako z titulní strany časopisu!Zdroj:

Příjemné balení a jednoduché použití

Oba produkty jsou k dispozici v balení po sedmi skleněných ampulkách, z nichž každá obsahuje 2 ml koncentrátu. Balení sedmi ampulek MEN Instant Energy vychází na 804 Kč, zatímco balení Hydra Plus na 560 Kč. Stejně jako já nemusíte ampule používat denně a nechat si je pouze pro případy nejvyšší nouze ;) Ze začátku jsem koncentrát na pleť nanášel intenzivněji, ale nyní k tomu přistupuji pouze v době, kdy je má pleť v horším stavu, případně mě čeká důležitá akce, schůzka či letní párty, na které se chci blýsknout. Přiznám se, že si ampulky už získaly v mé koupelně pevné místo, a jejich používání pro mě testováním rozhodně neskončilo.

Největší výhodu jsem viděl v možnosti kdykoliv si vybrat, co by pleti zrovna mohlo pomoct. Pak už stačí pouze rozlomit ampulku, k čemuž je v balení k dispozici i speciální „otvírák“, a jemným poklepáváním nanést koncentrát na očištěný obličej, krk a horní část hrudníku. Pár minut po aplikaci se můžete těšit na první výsledky. Mimochodem, sortiment BABOR ampulí těmito dvěma sety nekončí – k dostání jsou i ampule na problematickou pleť, matující, rozjasňující s glow pigmenty, multivitaminové nebo kolagenové. 

Zdroj: Jan Witek

Populární
články

E-Shop