Reálným modelkám a modelům odzvonilo, na řadě jsou jejich virtuální kolegové
News
Zdroj: Lexus

Reálným modelkám a modelům odzvonilo, na řadě jsou jejich virtuální kolegové

Automobilka Lexus představila své odvážné plány do budoucna, které ztělesňuje futuristický model LF-Z Electrified. Součástí projektu jsou i velmi výjimečné interiéry, které pro tento vůz navrhli světoví umělci. Zdá se tedy naprosto přirozené, že jeden z těchto virtuálních interiérů prezentuje první virtuální modelka světa Shudu, známá ze spolupráce se značkami Ferragamo či Christian Louboutin.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
1. 6. 2021

Minulý měsíc Lexus uvedl sérii virtuálních interiérů ve spolupráci se třemi významnými návrháři s cílem ukázat nové představy o interiéru koncepčního vozidla LF-Z Electrified, ukazujícího budoucnost celé značky. Nyní jde Lexus v rámci této série ještě o krok dál – interiér digitálního umělce Ondreje Zunky totiž prezentuje první virtuální modelka na světě Shudu.

Digitální umělec Ondrej Zunka usoudil, že s ohledem na svůj hyper-futuristický návrh interiéru zmíněného vozu bude virtuální modelka ideálním řešením na pomezí skutečnosti a digitálního umění. Zunkův návrh je plný mechanismů kosmického věku, sci-fi materiálů a odkazů na umělou inteligenci, avšak s kořeny v lidských zkušenostech. Modelka Shudu, elegantně si hovící v sedadle řidiče Zunkova nově pojatého koncepčního modelu LF-Z Electrified Concept, dodává virtuálnímu návrhu přívětivost a lidský dotek.

Koncepční vůz Ondreje Zunky se zříká tradičních představ o designu vozidel a posouvá Lexus LF-Z Electrified ještě více do budoucnosti. Chlubí se mechanismy kosmického věku, sci-fi materiály a vícerozměrnými tóny, které přesahují hranice času i prostoru.

„Tento design interiéru je čistě teoretickou úvahou, takže jsem dal prostor volným asociacím, čistým představám a kreativitě. Chtěl jsem, aby interiér vzbuzoval pocit, že jej nevytvořil člověk, ale navrhla jej například rafinovaná umělá inteligence. Chtěl jsem jít za hranice všech známých jazyků a principů designu a zapomenout na vše, co se při návrhu automobilových interiérů zpravidla používá,“ říká Zunka.

Měli by si užívat, přesto mají sexu minimum. Dnešní třicátníci o sexuální život ztrácejí zájem, mají prý na práci zajímavější věci17. 1. 2023

Průkopnice virtuální módy

Shudu coby průkopnice odvětví virtuální módy se projektu spolupráce v reálném světě neúčastní poprvé. Vystupovala již v reklamních kampaních pro značky Salvatore Ferragamo a Christian Louboutin, objevila se ale i v módních editorialech magazínů Vogue Australia, Glamour Brasil a Harper’s Bazaar Arabia.

Jde již o druhou spolupráci Shudu se značkou Lexus v návaznosti na loňský projekt „Freedom to Mov“ (Svoboda pohybu), v němž prezentovala roušky od nigerijské architektky Tosin Oshinowové a britské designérky Chrissy Amuahové.

Populární
články

Mladý František Bloudek
HOT!

„V Praze jsem chodíval do veřejných lázní, kde se ale scházeli především ženatí muži, kterým šlo jen o sex.“ Jak se žilo gayům za socialismu? Vypovídá dnes 74letý František

Autor: Jakub Starý
Lékař a expert ze společnosti ViiV Healthcare Andrew Clark se na léčbu HIV zaměřuje již od 80. let minulého století.
WELLBEING

„Léčba HIV prošla velkým pokrokem. Oblastí, v níž se zatím nepodařilo pro lidi s HIV moc udělat, je stigmatizace,“ říká Andrew Clark z ViiV Healthcare

Autor: Redakce
Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období
LIDÉ

Gay na moravské vesnici? „Takovou reakci sousedů jsme opravdu nečekali,“ shrnula maminka dospívajícího syna těžké rodinné období

Autor: Irena Piloušková
Prezident má vetovací právo, proto bude rozhodovat o tom, jaké zákony týkající se LGBT+ lidí budou nakonec v ČR platit
LIDÉ

Pavel vs. Babiš a LGBT+ práva: Co si myslí o adopci dětí gay/les páry, manželství pro všechny a 50 pohlavích?

Autor: Martin Lyko
Miss Petty je první česká drag queen, která drag spojila s vlastní hudební produkcí
AKTUALITY

Česká drag queen vedle Sama Smithe. „Ten song je vzkaz pro mé dětské já,“ říká Miss Petty o písničce, která se dostala do nového playlistu Spotify

Autor: Martin Lyko
Víte, co je charakteristické pro sobí muže?
HOT!

Genitální anatomický typ určuje, jak se muži sexuálně projevují a co je uspokojí. Jak poznat sobího, beraního či medvědího muže?

Autor: Mirka Dobešová
LIDÉ

„Máme obrovskou postel, do které se vejdeme všichni," popisuje muž, který žije v partnerství ve třech. Jak takový vztah funguje?

Autor: Jan Witek Witek
Ikony

Oblíbený pražský kadeřník Tomáš Arsov

Autor: Petra Járková
To, že je vaše váha ok, neznamená, že tomu odpovídá i váš metabolismus
WELLBEING

Štíhlí tlouštíci – na první pohled neviditelný problém, který postihuje stále více lidí. Proč být "skinny fat" není žádná výhra?

Autor: Mirka Dobešová
Chippendales změnili pánský striptýz z gay zábavy na kratochvíli pro ženy
KULTURA

Chippendales: Jak se ze sexy zábavy jen pro gaye stala ženská kratochvíle a proč ani nový seriál nenechává stát gaye stranou?

Autor: Mirka Dobešová

LUI
Tipy

E-Shop