Vína z malých rodinných vinařství jsou unikátní a pokaždé jiná. Poradíme vám, jak se k těmto klenotům dostat

Mezi zvlněnými vinohrady se na jižní Moravě ukrývá několik tisíc malých rodinných vinařství. Jejich produkce je ve srovnání s velkými vinařskými podniky v mnoha ohledech odlišná. Staví na tradičních metodách a respektu k přírodě, vínu věnují delší čas a kus svého srdce. Malí vinaři vyprodukují maximálně 20 tisíc lahví za rok, v menším počtu od každého druhu vína. Nenajdete je na regálech supermarketů, ale stojí za to dát si tu práci a poohlédnout se po nich.

Malá vinařství ctí tradici a ruční práci

Malá rodinná vinařství se od velkých firem neliší jen objemem produkce. Rozdíl je především v přístupu. Řemeslo a respekt k přírodě se v rodině obvykle předává z generace na generaci. Malí vinaři nevlastní nejmodernější technologie a víno zpracovávají podle tradice ručně. To jim dává výhodu, že mají více prostoru si s vínem skutečně „pohrát“ a vymazlit ho do nejmenšího detailu. Právě proto si často vinařství udržují jenom jako koníček, i když mají větší poptávku – nechtějí množství vyprodukovaného vína navyšovat, protože to už by byla práce, a ne zábava. 

Paleta vín z malých vinařství je proto pestřejší a zajímavější, i když si pak člověk musí daleko více vybírat. Když však narazíte na ty správné kousky, rozhodně to stojí za to.

Nečekejte standardizovanou chuť, ale překvapení

U velkých vinařství se naopak můžete spolehnout, že vždy dostanete tu stejnou chuť a kvalitu, na jakou jste zvyklí. Obvykle totiž jedou podle zažitého „receptu“, aby zákazník dostal vždy to, co zná již z minulých let. Navíc by při vysoké produkci nebyl na nějaké experimenty ani čas.

U menších vinařů se naopak musíte připravit na to, že každý rok nemají „stejná“ vína. Za to vás ale vždy čekají nová překvapení. U malých produkcí se do vína mnohem citelněji propisují lokální podmínky pěstování, tzv. terroir, ročník a přístup daného vinaře. Zjednodušeně lze říct, že víno od rodinného vinaře má filozofii a duši. 

Sommelieři z Naše degu: V bedýnkách s víny od rodinných vinařství poznáte celou jižní Moravu a najdete si, co vám chutná18. 3. 2021

Malí vinaři pěstují vztah se zákazníkem

Malá vinařství vždy spoléhala na přímý prodej. Budování osobního vztahu se zákazníkem je pro tyto vinaře téměř stejně důležitý jako samotná kvalita vína. Proto jste je před pandemií mohli potkat na trzích, vinařských festivalech nebo od nich nakoupit při návštěvě sklípku. Projít si vinařskou obec a načerpat její atmosféru bylo významnou součástí nákupu vína. Tyto možnosti skončily s příchodem opatření proti koronaviru.

Malí vinaři se proto snaží nacházet jiné cesty ke svým zákazníkům, a to obvykle prostřednictvím online prodeje. Do něj se ovšem vrhly i velké vinařské firmy, které přišly o dodávky do restaurací a hotelů. Milovník vína tedy dnes na internetu vidí spousty reklam na sety vín za zvýhodněnou cenu. V široké nabídce je těžké se zorientovat, natož si správně vybrat. Obvykle se navíc jedná o sety, v nichž všechna vína pocházejí od jednoho vinaře.

Sommelierské bedýnky vám představí celou Moravu

S výběrem těch nejlepších vín z malých rodinných vinařství umí pomoct společnost Naše degu. Každý měsíc sestavuje Sommelierskou bedýnku, která obsahuje čtyři pečlivě vybraná vína od malých vinařů ze čtyř různých vinařských podoblastí – Znojemské, Slovácké, Mikulovské a Velkopavlovické. Lahve v bedýnce záměrně pocházejí z navzájem vzdálených vinic, protože geografický původ se odráží v chuti. Máte tedy jistotu, že každá bedýnka vám představí velmi rozmanité chuti.

Smyslem Sommelierských bedýnek je pomoci milovníkům vína ochutnat celou jižní Moravu a ujasnit si své favority. Víno vždy přichází i s příběhem – kromě základního popisu doprovází každou lahev i video, v němž sám vinař popisuje odrůdu, lokalitu, kde vyrostly hrozny, i svůj způsob své práce. Prostřednictvím „degustace na dálku“ malí vinaři navazují vztah se svými zákazníky, které snad již brzy rádi přivítají i osobně ve svých sklípcích.   

Zdroj: Bohdana Rambousková