Pražský týden módy je za dveřmi. Díky Zalandu můžete být v centru dění a přitom neopustit pohodlí svého domova

Každý, kdo se byť jen trošku zajímá o módu, má jak podzimní, tak i jarní období nepochybně spojené s konáním tzv. týdnů módy (fashion weeků, chcete-li). Ačkoliv ten, který propukne již za pár dní v Praze, se bude v mnohém od svých předchozích ročníků odlišovat, neznamená to, že nebude mít co nabídnout. Vlastně možná nabídne mnohem více než kdy dříve – jednotlivé show ale i množství bonusových materiálů totiž bude možné sledovat v reálném čase z vlastního gauče…

Stejně jako protiepidemická opatření změnila naše běžné životy, proměnila také svět módy. Jen málokdo by si totiž ještě před nedávnem dokázal představit, že velkolepé módní show, tzv. fashion weeky, se změní v události, jichž bude možné účastnit se pouze online. Jak ale již naznačila i zahraniční praxe, vše je možné. Označením „vše“ pak odkazujeme např. k módní show Burberry, která byla v rámci London Fashion Weeku streamovaná z lesa, ale také k prezentaci modelů na týdnu módy v Miláně. Značka Moschino totiž namísto běžných modelek (rozumějte, z masa a kostí) využila loutky. Je tedy jasné, že i nadcházející Mercedes-Benz Prague Fashion Week (30. 4. – 6. 5. 2021) bude jiný. I když zrovna loutkové módní divadlo se konat nebude, rozhodně je na co se těšit, a to i díky Zalando Digital Stage.

Hledáte ideální místo pro svou dovolenou? Hotel Lopesan Costa Meloneras otevírá brány už 1. září!30. 8. 2021

Autokino a módní online streaming

Jelikož vzhledem ke stále platným omezením shromažďování není možné realizovat klasické módní přehlídky za účasti publika (což platí také pro obvyklý doprovodný program včetně after parties), museli se i organizátoři MBPFW vydat zbrusu novými cestami. V prostorách parkoviště holešovické tržnice tak např. ve dnech 1.-3. května vznikne autokino, kde budou v reálném čase na dvou velkoplošných obrazovkách promítány právě probíhající přehlídky. Pokud ale upřednostňujete klid vlastního obýváku, jistě oceníte také ryze digitální projekt pod taktovkou Zalando, tedy Zalando Digital Stage.

Společnost Zalando se právě s ohledem na stávající nutné změny v organizaci akce rozhodla flexibilně zareagovat a připravila pro všechny fanoušky módy třídenní streaming rozhovorů, videí a samozřejmě také online přenosů přehlídek přímo z centra dění MBPFW. Díky tomu se letos pražský Fashion Week otevře i těm, kteří se jej pravidelně neúčastní. A program rozhodně bude stát za to!

Po streamovaných přehlídkách budou následovat rozhovory s tvůrci. Scházet nebudou ani komentáře stylisty a fashion designera Miro Romaniva (ten minimálně v poslední době jistě dohlíží i na šatník svého partnera Karla „Kovyho“ Kováře) a moderátorky Ivany Veselkové známé např. z Radia Wave či podcastu Buchty. Všechny avizované materiály pak budou online přenášeny ze Zalando studia umístněného v prostorách MBPFW.

Lidskoprávní organizace vyzývají uzbecký režim, aby přestal s mučením lidí „podezřelých z homosexuality“12. 8. 2021

Těšit se lze ale také na různé příspěvky zaměřené na udržitelnost v módní branži, což je nepochybně téma, které se stává čím dál více diskutovaným. I proto Zalando vytvořilo dokonce vlastní exkluzivní videomateriály, v nichž vystoupí např. Adéla Šponerová, zástupci magazínu o pomalé módě a udržitelnosti Slow Femme či Martina Cowboy, která působí mj. jako stylistika a je také vyznavačkou minimalismu.  

Program Zalando Digital Stage bude zahájen v sobotu 1. května před polednem a bude pokračovat až do pondělí. Sledovat jej lze prostřednictvím Facebooku zde.