Udržitelnost hýbe světem. K planetě šetrnými výrobky můžete vybavit i vaši kuchyň

Za posledních několik let jsme naší planetě dali poměrně zabrat. Mnoho velkých firem se proto všemožnými způsoby snaží zmírnit environmentální problémy, odbourat produkty a výrobní postupy nešetrné k životnímu prostředí a přizpůsobit se tak novému světu a nové realitě ve formě zodpovědného podnikání. Tzv. udržitelnému designu se věnuje i světově známá finská značka Fiskars.

Fiskars je nejstarší společností ve Finsku – v letošním roce oslavuje 372. výročí svého založení. Historie společnosti začíná v sedmnáctém století (1649), kdy ve Finsku vznikla řada železáren a dnes se pyšní titulem jednoho z nejstarších podniků v západním světě.

Jak dosáhnout udržitelnosti?

Cest, jak dosáhnout větší udržitelnosti výrobků existuje několik. Kvalitní a pevná konstrukce výrobků zajistí jejich dlouhou výdrž. Stále více oblíbené je i použití recyklovaných materiálů, které svědčí o tom, že se při výrobě tolik neplýtvalo. Významnou roli pak hraje i recyklovatelnost samotného výrobku, která zajistí, že se z výrobku po čase nestane jen další nevyužitelný odpad.

Nedílnou součástí všech výrobků jsou taktéž jejich obaly. Čím dál tím víc se objevuje tzv. „bezobalový trend“, ale když to úplně bez obalu nejde, výrobci se v rámci udržitelnosti snaží alespoň používat obaly z recyklovaných a recyklovatelných materiálů, kterým může být například papírové vlákno. Právě to u svých výrobků používá značka Fiskars.

Tipy na udržitelné produkty do vaší domácnosti

Udržitelnými výrobky si můžete vybavit i vaši domácnost a díky tomu vás na srdci může zahřát, že jste alespoň malým dílem pomohli naší planetě. Unikátní minimalistický design s kořeny ve funkcionalismu, špičková kvalita, dokonalá ergonomie, inovativní technologie a materiály či respekt k životnímu prostředí – to vše vystihuje výrobky firmy Fiskars. V současné době má Fiskars v nabídce několik tisíc výrobků v segmentech kuchyně, dílna, tvoření, zahrada a zavlažování. Níže najdete ukázku toho, jak toto jedinečné spojení designu, funkcionality a ochrany životního prostředí funguje v praxi.

Recyklované nůžky Fiskars

Tyto nůžky jsou vytvořené s ohledem na udržitelnost. Díky tomu přináší šetrné řešení pro životní prostředí. Všechny recyklované nůžky – stejně jako jakýkoli jiný výrobek společnosti Fiskars – jsou vyrobeny tak, aby dlouho vydržely. Nůžky jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů (celkem 80 %) a celulózového vlákna (celkem 13 %) a jsou 100% recyklovatelné. Mají ergonomická držadla, která se postarají o dokonalé pohodlí, a odolné čepele z nerezové oceli, díky kterým vydrží ostré velmi dlouho. Vyrábějí se a ručně testují ve Finsku, díky čemuž je zaručena optimální kvalita a mimořádná funkčnost. Taktéž obal těchto nůžek je vyroben ze 100% recyklovaného papírového vlákna.

Recyklované nůžky Fiskars
Foto: Fiskars

Nože Norr – navrženo pro dlouhou výdrž

Propojíte-li nadčasový skandinávský design a materiály špičkové kvality, dostanete nože Norr. Tento báječný sortiment nožů se dokonale hodí pro většinu krájení či loupání. Pečlivě nanesená povrchová úprava čepelí Norr z ekologicky ohleduplných materiálů zaručuje stylové krájení. Nože se velmi pohodlně drží a jsou perfektně vyvážené a odolné. Rukojeť z javorového dřeva je impregnována za využití nejmodernějších technologií, zvýrazňujících unikátní charakteristiku dřeva – je odolnější, téměř bezúdržbové a o 40 % tvrdší než dřevo teakové.

Nože Norr
Foto: Fiskars

Sada bambusových prkének na krájení Fiskars Functional Form

Sada obsahuje prkénko na krájení chleba a pečiva s drážkami na zachytávání drobků a ploché prkénko na krájení s vyměnitelnou plastovou deskou. Prkénka a plastová deska jsou stohovatelná a snadno se skladují. Drážky v prkénku usnadňují jeho čistění. Prkénko má protiskluzové silikonové nožičky pro zajištění stabilní polohy při krájení chleba a pečiva. Ploché bambusové krájecí prkénko je ideální pro přípravu zeleniny, ovoce, bylinek, masa a pro krájení, aranžování a podávání sýrů a klobás. Má protiskluzové silikonové nožičky a integrovanou silikonovou zarážku na vrchní straně prkénka pro stohování plastové desky a prkénka s drážkami. Zarážku lze také použít pro bezpečné očištění čepele nože a setření odřezků z povrchu prkénka. Obě bambusová prkénka jsou vyrobená z bambusu 100 % certifikovaného dle FSC® metodiky udržitelných zdrojů a jsou povrchově upravená lněným olejem. Vyměnitelná plastová deska je ideální pro hygienickou přípravu potravin bez přenášení zápachu.

Sada bambusových prkének na krájení Fiskars Functional Form
Foto: Fiskars
Zdroj: Fiskars