Zdeněk Hřib, Josef Maršálek, Libor Šula, Vanda Janda a další aneb Nové vydání magazínu LUI Living, prostřednictvím kterého nahlédnete do bydlení známých osobností
News
Zdroj: Foto: se souhlasem Juana Calderóna

Zdeněk Hřib, Josef Maršálek, Libor Šula, Vanda Janda a další aneb Nové vydání magazínu LUI Living, prostřednictvím kterého nahlédnete do bydlení známých osobností

Jarní číslo magazínu LUI Living je venku a spolu s ním i 128 stran inspirace. Díky magazínu můžete nahlédnout do bydlení známých osobností a speciálně v tomto čísle nechybí ani představení primátorské rezidence, kterou jsme navštívili s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem, jenž zároveň zdobí cover nového LUI Livingu.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
24. 4. 2021

V magazínu najdete pestrou škálu velmi zajímavých osobností, které jsou navíc každá z úplně jiného těsta. Za zmínku rozhodně stojí slavný cukrář Josef Maršálek, za kterým jsme vyrazili do vesničky Dubná v jižních Čechách. Svým stylem uhrane také módní návrhářka Vanda Janda a její bydlení spojené s ateliérem v centru Prahy.

V rámci vydání jsme navštívili domov Josefa Maršálka a jeho partnera
Foto: se souhlasem Juana Calderóna
Vanda Janda a její růžové království
Foto: se souhlasem Juana Calderóna

Stejně jako nás, i vás určitě nadchne nádherné bydlení Libora Šuly a jeho partnera Petera, krásný a stylově zařízený byt Nikol Trojanové, ale třeba také barrandovský byt Petra Říbala. Uvnitř najdete i velmi zajímavý rozhovor s majitelkou legendárního pražského klubu Le Clan Clemence, která je vskutku neuvěřitelnou duší. V Hradci Králové jsme navštívili velmi nadaného Honzu Řičaře a v Praze známého DJ Roxtara, který sdílí byt se svým Adolfeenem a kočkou Milkou. Spolu s námi můžete zavítat i do zajímavé a tak trochu legendární vily v Řitce, bývalého tzv. S-clubu, kterou aktuálně vlastní Tomáš Boroš a jeho další dva obchodní partneři a kousek po kousku ji dávají dohromady.

Ve vydání najdete také Libora Šulu a jeho partnera Petera
Foto: se souhlasem Juana Calderóna
Zavítali jsme do vinohradského bytu Clemence, majitelky proslulého Le Clanu
Foto: se souhlasem Juana Calderóna

Zdeněk Hřib na titulní straně

Nelze si nevšimnout pražského primátora Zdeňka Hřiba na titulní straně aktuálního magazínu LUI Living. Není divu, Zdeněk Hřib je progresivní osobností české politiky a mimo jiné byl zařazen do seznamu 28 nejvlivnějších osobností Evropy, vydávaným serverem Politico. Níže najdete alespoň drobnou ukázku z rozsáhlého rozhovoru, který si můžete přečíst po zakoupení magazínu LUI Living na našem e-shopu.

Úvod rozhovoru se Zdeňkem Hřibem
Foto: se souhlasem Juana Calderóna

Ukázka z rozhovoru se Zdeňkem Hřibem:

Která místa v Praze jsou pro vás osobně těmi nejlepšími, kde trávíte volný čas?

Z Jižního Města to máme nejblíž k Hostivařské přehradě, kde je výborná procházka lesem. Je to známé místo pro každého obyvatele Jižního Města. Druhá možnost je vydat se opačným směrem do Milíčovského lesa, kde je mini zoo a Městská policie tam má koně. To jsou hezká místa, kam nejčastěji chodíme s dětmi. Občas vyrazíme někam dál a v současné době se snažíme vyhledávat spíše místa, která nejsou úplně frekventovaná. Například Klánovický les nebo Vinořský park. Jsou to oblasti mimo centrum a není tam tolik lidí.

Co se týká frekventovanějších míst v Praze, tak my například měříme pomocí čidel pohyb lidí na Náplavce, který s prvními slunečními dny samozřejmě narostl, ale troufám si říct, že nějaký výrazný vliv na pandemii to nemá. Praha má stále jedno z nejnižších skóre indexu PES a dlouhodobě je pod celonárodním průměrem. Jedna věc je, co ukazuje pan premiér v nedělním „čau lidi“, a druhá věc je realita v podobě čísel.

Pravděpodobně se ještě nějakou dobu ve větší míře nepodíváme za hranice, ale pohyb po Česku bude možná už v době vydání tohoto magazínu opět uvolněn. Jaká místa byste osobně doporučil v rámci výletu po Česku?

Pochopitelně je to má rodná hrouda, to znamená Zlínsko, a určitě i další, třeba Posázaví, ale takových míst je v České republice spousta. Velmi hezky je také v Brně a v Ostravě. Měl jsem zrovna naplánováno, že bych rád zase navštívil akci Colours of Ostrava, ale bohužel byla zrušena. Organizátory samozřejmě chápu, protože nejistota je velká a organizace na úrovni státu dost vachrlatá. I my každý den trneme, jaký nový oběžník nám od vlády zase přijde. Většinu věcí se stejně jako vy dozvídáme z tiskovek a nikdo je s námi předem nekonzultuje.

Zdeněk Hřib pro LUI Magazín. Styling: Levi's ®
Foto: se souhlasem Juana Calderóna

Když jsme u těch festivalů, naše čtenáře rozhodně bude zajímat jedna z aktuálních kauz – neschválení příspěvku pro letošní festival Prague Pride. Můžete mi k tomu říct více detailů?

Tento problém je spjat se jednáním zastupitelstev, která se občas protahují do pozdních nočních hodin. Pak si to vybere svou daň, kterou je potřeba napravit na dalším zastupitelstvu. Zde konkrétně došlo k tomu, že se o příspěvku hlasovalo asi o půl jedné v noci, a když k tomu připočtu problémy s koronavirem, kvůli nimž někteří lidé ze zdravotních důvodů nemohou být přítomni u hlasování, může dojít k podobnému problému. Já však myslím, že v koalici na to hlasy jsou a nakonec to projde. Nutno zmínit, že Praha finančně podporuje celotýdenní edukační program, který je součástí Prague Pride, tedy workshopy a přednášky. Málokdo možná ví, že nepodporujeme finančně průvod jako takový, ačkoliv já sám v něm jdu.

K Prague Pride bych ještě dodal, že je to akce, kterou podporujeme i proto, že jde o významnou součást příjezdového cestovního ruchu, protože festival do Prahy přitáhne desetitisíce hostů, o které samozřejmě stojíme, v současné době ještě víc než kdy jindy. Je to akce, která roztočí kola místní ekonomiky. Ostatně příspěvek je právě z grantu na cestovní ruch.

Ale jak víme, bohužel se jedná o zpolitizované téma. Já upřímně nechápu postoj některých lidí, ale věcem ve spojení s LGBT+ komunitou se snažíme vycházet vstříc. Jednak v rovině symbolické, že na radnici každý rok vyvěsíme vlajku, že dávám záštitu jednotlivým akcím a podobně, jednak chceme podnikat i další praktické kroky, jako je například podpora rovnoprávnosti na pracovišti ve smyslu pracovněprávní roviny. Ta je u registrovaných partnerů a manželů stále odlišná, co se týče například dovolené a dalších benefitů. Rozdíly ale existují i na úrovni parkovacích karet (u registrovaných partnerů nevzniká tzv. společné jmění manželů, tudíž nemůžou mít oba parkovací oprávnění na auto, které používají). Tyto věci se jako město snažíme řešit. Bohužel musíme hledat jednotlivé nesrovnalosti a postupně na nich pracovat, i když by se vše vyřešilo samo, kdyby bylo zavedeno manželství pro všechny, díky tomu by nám hodně práce ubylo. Nechápu, proč je to takový problém. Avšak s ohledem na to, že se jednání o manželství momentálně moc nevyvíjí a je otázka, jak to bude vypadat ve sněmovně v příštím volebním období, na nic nečekáme a řešíme jednotlivé věci individuálně.

Jak říkáte, otázkou je, jak to bude vypadat po volbách. Pokud vím, vy nikam nekandidujete, ale podle všech průzkumů preference Pirátů a Starostů rostou. Jak vidíte šance této koalice v následujících volbách a co říkáte na to, že by se Ivan Bartoš mohl stát premiérem?

Myslím si, že Ivan Bartoš by byl dobrý premiér, takže já opravdu pevně doufám, že to tak bude. Důvodem rostoucích preferencí je skutečnost, že aktuální krize odhaluje potřebnost technokratického pohledu, což je opravdu silná stránka Pirátů, protože virus není možné takzvaně okecat. Když stojíte proti nepříteli, který je v podstatě neviditelný, nemůžete jej nijak marketingově zpracovat a nevyřeší se sám, tak tváří v tvář této hrozbě vyplývá potřeba racionálních řešení založených na datech, což je přesně ta rovina, ve které Piráti excelují. Když k tomu přidám skutečnost, že to, co se děje na státní úrovni, zoufale nefunguje, zatímco na úrovni municipalit a starostů probíhají věci, které fungují, znamená to, že Piráti a Starostové jsou těmi, kdo mají řešení a prezentují ho teď a tady. Ve chvíli, kdy politiku děláte podle lajků na sociálních sítích, v aktuální situaci moc daleko nedojdete, protože „politický cyklus“ se zrychlil a dopady jednotlivých rozhodnutí jsou vidět v horizontech týdnů. Dříve totiž populisté měli možnost říkat cokoliv, protože změny se děly třeba až za rok, takže ty reálné dopady nebyly vidět a zdálo se, že vše funguje.

Zdeněk Hřib pro LUI Magazín. Styling: Levi's ®
Foto: se souhlasem Juana Calderóna

Pane primátore, dovolte mi ještě jednu otázku závěrem. Dnes jsme s vámi uskutečnili rozsáhlé focení, během kterého jste vyměnil několik outfitů. Chtěli jsme vás našim čtenářům představit i v trochu jiné podobě než v obleku s košilí a kravatou. Předpokládám, že to byla vaše premiéra? Co vy a móda?

Máte pravdu. Tak rozsáhlé focení jsem ještě nezažil. K módě bych řekl asi tolik, že mám své „montérky“, myslím tím oblek a košili. Ono to možná není moc vidět, ale já jsem vnitřním nastavením vlastně velmi konzervativní člověk, jen to nikdy nikomu necpu, což ze mě vlastně dělá liberála. Žiji velice nudný a konzervativní život s jednou manželkou a třemi dětmi na sídlišti. (smích) Že bych si nějak liboval v nejnovějších módních trendech, to úplně ne. Když jsou nějaké kulturní akce, mám úplně nudný černý smoking, nudnou bílou košili, nudného motýlka a žádné experimenty se u mě nekonají. Z toho důvodu to dnes bylo docela zajímavé. (smích)

Zdroj: Jan Witek

Populární
články

Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Kush je příčinou nespočtu hospitalizací i úmrtí
TĚLO & MYSL

Nová droga známá jako kush dělá z lidí zombie. Je levná, dostupná a mnohé ji spojuje s kontroverzním HHC

Autor: Mirka Dobešová
Nemusíte mít bujnou kštici, abyte vypadali stylově
STYL

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Autor: Martin Lyko
Mokré sny jsou přirozenou součástí mužského života
TĚLO & MYSL

Proč mají muži mokré sny? Erotické snění ani absence ukojení nejsou podmínkou, říkají odborníci. Poluce ovšem není jen „výsadou“ mužů

Autor: Martin Lyko
Autorem emotivního dopisu je nejmenovaný dospívající gay
AKTUALITY

15letý chlapec v emotivním dopise vysvětlil, co pro něj znamená stejnopohlavní manželství. Upřímný text sdílela Danuše Nerudová

Autor: Martin Lyko
Pro Adélku zaběhl dokonce 770 km v rekordním čase 6 dní, 19 hodin a 15 minut
LIDÉ

Uběhl 770 kilometrů za 6 dní. Tomáš Štverák pochází z Beskyd, závodí ale v různých koutech světa

Autor: Rozálie Růžičková
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko

E-Shop