Švýcarská značka hodinek Delma slaví 75 let od výroby svého prvního chronografu uvedením limitované edice Delma Heritage Chronograf LE

Téměř celé století uvádí švýcarská značka hodinek Delma na trh unikátní modely sportovních hodinek. Je to jedna z posledních nezávislých hodinářských manufaktur. U příležitosti 75. výročí sestrojení svého prvního chronografu nyní Delma představuje limitovanou edici Delma Heritage Chronograf LE s telemetrickou stupnicí. Je to sběratelská lahůdka s retro nádechem a několika moderními prvky.

Hodinky, které změří i vzdálenost od bouřky

Zajímavostí modelu Delma Heritage Chronograf LE je telemetrická stupnice vyznačená na měřítku, které uživateli umožňuje měřit pomocí rychlosti zvuku přibližnou vzdálenost k události, kterou lze vidět i slyšet (např. blesk nebo úder torpéda). Jednoduše spustíte chronograf v okamžiku, kdy událost vidíte, a zastavíte časování v okamžiku, kdy slyšíte zvuk. Sekundová ručička bude ukazovat na vzdálenost měřenou na stupnici. Měřítko lze definovat v jakékoli jednotce vzdálenosti, dálkoměr Meister používá kilometry.

Tato metoda měření je založena na skutečnosti, že světlo prochází atmosférou mnohem rychleji než zvuk: světlo se pohybuje rychlostí 299 800 km za sekundu, zatímco rychlost zvuku je pouze asi 332 metrů za sekundu, v závislosti na teplotě vzduchu. Ačkoliv to může znít jako novinka, tuto funkci využívali již dělostřelci na bojištích za druhé světové války.

Pouhých 75 kusů od každého modelu

Limitovaná edice Delma Heritage Chronograf LE zahrnuje tři barevné verze hodinek. Každá z nich byla vyrobena v počtu 75 kusů jako připomínka 75 let od vývoje prvního chronografu značky Delma.

Hodinky jsou osazeny švýcarským strojkem Sellita SW510 s automatickým nátahem a funkcí bicompaxu: malá vteřinovka na pozici 9, ukazatel 30 minut na pozici 3, ukazatel data na pozici 6. Vodotěsnost hodinek je 100 M a průměr pouzdra je 43 mm. Cena pro hodinky v ocelovém pouzdru je 68 900 Kč, cena hodinek v pozlaceném nebo v rose pvd pouzdru 71 550 Kč.

Herisson Watches představují luxusní pánské hodinky od rodinných hodinářských firem ze Švýcarska11. 1. 2021

Specialista na sportovní a potápěčské hodinky

Hodinářská firma byla založena v roce 1924 bratry Gilomenovými. Značka Delma se velmi brzy začala orientovat na sportovní hodinky. V roce 1946 představila svůj první chronograf následovaný v roce 1969 prvním vodotěsným modelem Periscope a v roce 1975 potápěčským modelem Shell Star – oba vodotěsné modely zůstávají přes různé inovace v kolekci doposud.

Rodina Gilomenových řídila firmu do roku 1966, kdy byla společnost přejmenována na Delma Watch Ltd. Aktuálně zůstává stále rodinnou firmou řízenou Fredem Leibundgutem a je jednou z posledních nezávislých švýcarských hodinářských manufaktur.

Značku Delma u nás zastupují Herisson Watches

Výhradním distributorem značky Delma pro český a slovenský trh je společnost Herisson Watches. V jejím portfoliu najdete vysoce kvalitní modely od šesti rodinných hodinářských firem ze Švýcarska, a to v hodnotě od pěti tisíc až do čtvrt miliónu korun. Můžete vybírat z klasických, sportovních, potápěčských i leteckých hodinek.

Zdroj: Redakce