Chytré osvětlení v domácnosti – jedna z věcí, která vám pomůže k vyššímu pracovnímu výkonu, ale i k pohodovějšímu relaxu

Chcete večer zvýraznit útulnost domova teplým odstínem světla? Občas naopak potřebujete ostřejší a studenější odstín světla pro práci? Před spaním vyladit atmosféru ložnice decentním barevným odstínem, a když přijde návštěva, rozjet nezapomenutelnou světelnou show? To vše vám umožní nový koncept inteligentního osvětlení EGLO Connect. Co si pod tímto konceptem představit? Odpověď na tuto a některé další otázky najdete v následujícím rozhovoru.

Co si vlastně můžeme představit pod pojmem inteligentní osvětlení a co všechno dnešní technologie umožňují?

Jedná se o osvětlení, které se dokáže přizpůsobit našim potřebám. Můžeme v něm volit barvu, intenzitu světla, barevné scény a čas zapnutí a vypnutí. Inteligentní osvětlení navíc umožňuje propojení několika svítidel dohromady. Můžete tak doslova lusknutím prstu vytvořit atmosféru, která bude korespondovat s vaší momentální aktivitou, náladou či pocity, a vytvořit si tak originální domácí prostředí, které si budete v každém okamžiku doslova užívat.

Jaký je vlastně rozdíl mezi teplým a studenějším odstínem světla a pro jaké chvíle a místnosti se hodí?

Teplé světlo svítí žlutě a studenější spíše do bíla. Teplé světlo se používá zejména v obývacích místnostech a obecně při potřebě pohodlí a klidu. Studenější naopak při potřebě stimulace k výkonu, v kancelářích apod. Ať už pracujete, čtete si, vaříte, bavíte se s přáteli, odpočíváte nebo relaxujete, je k nezaplacení, můžete-li si k různým aktivitám zvolit vyhovující osvětlení či navodit tu správnou atmosféru. Moderní a všestranná svítidla EGLO Connect vám to umožní a vnesou do vašeho života originální a nápadité osvětlení, zábavu a hlavně nový a příjemný prožitek.

Vaše inteligentní osvětlení však umí i různé další barevné kombinace, nemýlím-li se?

EGLO Connect umí celkem až 16 milionů barev a taktéž volitelnou teplotu bílé. Výhodou řešení jsou kromě jiného i předdefinované světelné scény či možnost zapnout animace, v nichž se střídají různé barevné variace. Možnosti jsou tak vskutku nevyčerpatelné a pro každou příležitost máte kdykoliv možnost přizpůsobit i domácí osvětlení.

Bitcoin jako měna vzdoru aneb Podívali jsme se pod pokličku nejznámější světové kryptoměně23. 2. 2021

Předpokládám, že vše je možné ovládat na dálku?

Ano, vše se ovládá dálkově, a to buď ovladačem přidaným k výrobku, nebo pomocí chytrých zařízení. Světlo tak můžete připojit na svůj telefon nebo tablet. Vše funguje na základě Bluetooth přes bezplatnou aplikaci pro Android a iOS, která je i v češtině a její ovládání je velice intuitivní. Samotné dálkové ovládání je přibaleno u vybraných sérií, nebo ho lze dokoupit zvlášť a všechna chytrá osvětlení lze ovládat přes aplikaci.

Mohu využívat výhod systému EGLO Connect i ve svém domácím svítidle?

Ano, díky světelným zdrojům (žárovkám), které v sobě chytrou elektroniku mají nainstalovanou, jednoduše pouze vyměníte svou starou žárovku za žárovku EGLO Connect a pak už si můžete užívat všech dostupných vymožeností, včetně ovládání dálkovým ovládáním, chytrým telefonem či tabletem.

Předpokládám, že pomocí ovladače či telefonu mohu ovládat větší počet svítidel?

Ano. Jedním zařízením můžete ovládat až 50 navzájem propojených svítidel, respektive žárovek. Vše v pohodlí a z jakékoliv části vašeho domova.

Dodat vašemu domovu šmrnc není tak těžké
Foto: se souhlasem EGLO
Zdroj: Jan Witek, Monika Zajíčková