„Instantní“ vzpomínky na počkání – kapesní fotoaparát snímky nejen pořídí, ale během 90 vteřin i vytiskne
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: INSTAX

„Instantní“ vzpomínky na počkání – kapesní fotoaparát snímky nejen pořídí, ale během 90 vteřin i vytiskne

Instantní kávu zná určitě každý – jelikož je připravená prakticky během okamžiku, mnozí si ji zamilovali. A podobně „instantně“ lze získat i fotky, během pár chvil, ve skvělé kvalitě, a to díky nejmodernějšímu fotoaparátu instax mini 40, který se pohodlně vejde i do kapsy…
Redakce Redakce Autor
23. 4. 2021

Pořizování fotografií prošlo v posledních desetiletích řadou turbulentních změn. Není to tak dávno, kdy nadšenci, kteří toužili alespoň po černobílých snímcích, měnili své koupelny v temné komory a trávili hodiny s rukama ponořenýma ve vývojce. Radikální obrat ale znamenala fotografie digitální, která se v barevné obrázky ze změti nul a jedniček proměňovala úplně sama. Někteří si ale možná vzpomenou na trend, který se objevil v mezidobí – tedy speciální fotoaparáty, které dokázaly záhy po stisku spouště fotku i vytisknout. A přesně k tomuto způsobu pořizování „instantních vzpomínek“ se vrací i kapesní fotoaparát instax mini 40 z produkce společnosti FUJIFILM. Ta jeho první model uvedla na trh již v roce 1998 a od té doby si fotoaparáty instax v mnoha dalších verzích získaly miliony příznivců po celém světě.

<Path> Vánoční svátky budí emoce! Jak jeden z našich nejlepších fotografů vzpomíná na svůj život na ulici?Zdroj:

Dnes – pokud chce člověk rychle zachytit nějaký okamžik – obvykle bere do ruky mobilní telefon. Snímky pak nejčastěji skončí v paměti zařízení (nikoliv ale v paměti těch, kdo je pořizovali, či jsou na nich vyobrazeni). Jednoduše řečeno, není nad klasickou fotografii na fotopapíře. A přesně v tu chvíli vstupuje na scénu instax mini 40. Fotoaparát dokáže během pouhých 90 vteřin pořízenou fotku vytisknout, a jelikož spolu s ním na trh míří také nový typ filmu instax CONTACT SHEET, ten zajistí, že výsledné snímky budou stejně stylové jako fotoaparát sám. Svým designem se totiž „vrací ke kořenům“ a podobá se modelům klasickým, analogovým.

Ovšem zatímco design se hlásí ke stylu retro, funkce, které fotoaparát nabízí, rozhodně nijak „retro“ nejsou. Kromě toho, že instax mini 40 disponuje (stejně jako jeho předchůdce, instax mini 11) oblíbenou funkcí automatického nastavení scény, díky čemuž je pořízení kvalitních fotek prakticky za jakýchkoliv světelných podmínek opravdu hračka, nabízí i režim selfie. Ten umožňuje pořizování detailních snímků ze vzdálenosti 30-50 cm – a to, co přesně je v záběru, je dokonce možné kontrolovat pomocí praktického zrcátka umístěného na přední straně vedle objektivu. Jelikož povrch fotoaparátu je vyhotoven z prémiového materiálu s texturou, držení přístroje je velmi komfortní, nemluvě o tom, že sofistikované černo-stříbrné provedení zaujme na první pohled.

Protože instax mini 40 je fotoaparát, který byste měli mít vždy po ruce a připravený „k akci“, odpovídá tomu nejen jeho velikost, ale také výkon. Dvě AA baterie dodají fotoaparátu energii na tisk cca 100 fotografií (o rozměrech 62 x 46 mm), přičemž přístroj se kvůli zabránění zbytečnému vybíjení sám po 5 minutách nečinnosti vypne.

<Path> Jeden z nejkrásnějších Čechů — Tomáš Dumbrovský — nafotil neuvěřitelně sexy fotky!Zdroj:

Ať už tedy (snad brzy…) zamíříte na večírek, do přírody, na výlet nebo na návštěvu za rodinou či přáteli, instax mini 40 je rozhodně skvělým parťákem, kterého byste neměli zapomenout doma. Díky němu totiž budete moci snadno a rychle zachytit všechny báječné okamžiky, o fotky se podělit s blízkými a uchovat si tak i vzpomínky na společně strávené chvíle.

Fotoaparát instax mini je již na českém trhu dostupný, a to za  2 499 Kč. Zakoupit jej lze např. zde. Kromě fotoaparátu je možné pořídit si na něj také praktické stylové pouzdro s popruhem na rameno.

Populární
články

Samci a samice nejsou jediná dvě pohlaví, která se vyskytují u lidského druhu
TĚLO & MYSL

Dvě pohlaví jsou překonaná, tvrdí věda. Argument s chromozomy X a Y je pouze voda na mlýn s důkazy

Autor: Martin Lyko
Darovat spermie mohou zdraví muži ve věku od 18 do 40 let
TĚLO & MYSL

Jak se darují spermie? Odběrů může být až deset, na finanční náhradu si počkáte půl roku

Autor: Martin Lyko
S barvou vlasů vám fenolový peeling nepomůže, odstranit hluboké vrásky a vrátit pleti část jejího napětí ale umí (ilustrační foto)
STYL

Jak na obličej mladší o 20 let? Nechte si ho sloupat kyselinou. Videa ze sociálních sítí ukazují neuvěřitelné výsledky chemického ošetření

Autor: Martin Lyko
Za toaletami v letadlech je velká věda
CESTOVÁNÍ

Unikátní záchodová věda aneb Co vše jste netušili o fungování toalet v letadlech a z nebe padajících „překvapeních“

Autor: Mirka Dobešová
Existuje něco jako "optimální počet" sexuálních partnerů/ek?
HOT!

Kolik sexuálních partnerů je až moc? Aneb lžeme a měříme dvojím metrem – co u mužů oslní, u žen a gayů pobouří

Autor: Mirka Dobešová
Ideální mužský zadek je vyrýsovaný směrem dozadu, není ovšem příliš široký do stran
STYL

Jak vypadá dokonalý mužský zadek? Kuriózní studie odhalila, jaká pozadí jsou nejatraktivnější

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Orgasmy jako takové jsou předmětem zkoumání vědců už mnoho let, a přesto o nich nevíme ještě úplně všechno
AKTUALITY

Věděli jste, že lesby mají více orgasmů než heterosexuální ženy? Nejnovější výzkum pomáhá vysvětlit, proč tomu tak je

Autor: Michal Černý
Vzdělání má jistě význam, ovšem o inteligenci často nesvědčí
LIDÉ

Blbneme. Vysoká škola již není záruka inteligence, ukazuje výzkum. Proč je dle vědců důležitost vzdělání pro dosažení úspěchu tatam?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop