Nejmodernější odsavače par v kuchyni na pohled vůbec nepoznáte (a ani je neuslyšíte). Jejich výkon však oceníte okamžitě

Technologie jdou kupředu, a to nejen ve světě elektroniky. Dnešní moderní kuchyňské spotřebiče mnohdy překvapí nejen tím, co umí, ale také tím, jak vypadají. A přesně to je případ i tzv. štěrbinových odsavačů par. Navzdory vysoké efektivitě jsou prakticky neviditelné.

Ačkoliv ne každý donedávna trávil v kuchyni zrovna dlouhé hodiny, nespočet různých omezení – včetně uzavřených restaurací – vedl k tomu, že se vařeček a pánví museli chopit i zarytí odpůrci domácího vaření. A přesně v té chvíli se ukázala také důležitost kvalitního kuchyňského vybavení. Kuchyně jsou totiž dnes již zcela běžně součástí obývacích pokojů, a tak vše, co se v nich odehrává, se zároveň promítá i v zóně pro relaxaci. Vůně připravovaných pokrmů samozřejmě mohou nabudit chuťové buňky, ale trávit dny v „mlžném oparu“ a v obklopení přebíjejících se odérů, to zrovna nijak radostné není. I když digestoře mohou pomoci, jejich hukot na pohodě také nepřidá. A tak je namístě zapátrat v nabídce nejmodernějších kuchyňských pomocníků z dílny firmy, která v oblasti inovací a moderních technologií patří mezi lídry na trhu…

České firmy by se měly učit od této společnosti, která bere podporu LGBT lidí skutečně vážně. Diverzita jí totiž pomáhá růst15. 7. 2021

I když se německá značka Gaggenau ve svých počátcích před více jak třemi sty lety zaměřovala na zcela odlišný segment, tedy kovodělnou výrobu (a následně dokonce zemědělskou techniku), od 60. let minulého století patří k těm, které udávají trendy právě v oblasti domácích spotřebičů.

Vzhledem k mnohaletým zkušenostem, ale také kreativnímu přístupu je tak pro produkty Gaggenau příznačné nejen precizní zpracování a špičková kvalita, ale také důraz kladený na inovace a design. Přesně to platí také o nejnovějším přírůstku v nabídce – řadě exkluzivních štěrbinových odsavačů Vario 400.   

Zapomeňte na tzv. komínové digestoře

Každý, kdo v kuchyni využívá klasický odsavač par, resp. běžnou komínovou digestoř, z vlastní zkušenosti jistě ví, že kromě nepříliš příjemných zvuků nebývají tyto spotřebiče zrovna vizuálně okouzlující. O tom, že umístit digestoř volně do prostoru – např. nad pracovní ostrůvek – je značně problematické, ani nemluvě. Žádný z těchto problémů ale v případě štěrbinových odsavačů Vario 400 rozhodně nehrozí. Lze je totiž snadno integrovat přímo do kuchyňských linek v kombinaci s mnoha typy varných desek stejné značky. Jelikož odsavače jsou plně zapuštěné, nejenže nijak nenaruší interiér, ale zároveň – díky tomu, že jsou doslova „u zdroje“ – zajistí maximální efektivitu odsávání.

I odsavače výparů mohou být „chytré“

Ačkoliv odsavače Vario 400 lze ovládat ručně, umožňují také využití intuitivní automatické funkce, která intenzitu výkonu určuje dle aktuální potřeby. Vysoce citlivý senzor kvality vzduchu totiž dokáže detekovat pachy a na míru výparů produkovaných při vaření variabilně reagovat. Samozřejmostí je pak absolutní efektivita, dvojitý tukový filtr zajišťuje dokonalé zachycení všech nežádoucích částic, samotné zpracování pak umožňuje také velmi snadné čistění (a tukový filtr lze mýt v myčce). A nutné je také říci, že hladina hluku je minimální, i během vaření tak lze bez obtíží konverzovat s rodinou či hosty nebo se jen oddávat poslechu oblíbené hudby apod.  

Na dovolenou v plné parádě, luxusu a bezpečí – cesta soukromým letadlem není nijak nedostupná, cena se může blížit ceně „business letenek“28. 7. 2021

Jelikož spotřebiče Gaggenau „jdou s dobou“, ani odsavače Vario 400 nejsou výjimkou. Jsou totiž vybaveny technologií Home Connect, která umožňuje mít vše pod kontrolou i na dálku, např. prostřednictvím mobilního telefonu. A protože nic člověka nedokáže v případě rozhodování se o nákupu (bez ohledu na konkrétní produkt) přesvědčit lépe než možnost vše si prohlédnout a vyzkoušet, za spotřebiči Gaggenau je možné vypravit se do showroomu Brand Experience na Praze 5. Veškeré informace týkající aktuální otevírací doby, možností rezervace osobní návštěvy či účasti na ukázkovém vaření lze získat zde.