Klasická fotoalba patří minulosti, vyzkoušejte praktické fotoknihy. Vzpomínky v moderním kabátě potěší vás i vaše blízké

Archivování fotografií pravděpodobně není činnost, která by někoho zrovna extra bavila. Klasická fotoalba platí za přežitek, a tak spousta vzpomínek mizí v nenávratnu. Přitom je lze zpracovat do moderní podoby, která potěší i jako dárek, tedy do tzv. fotoknihy. Tu si díky variabilitě zpracování musí zamilovat každý…

Život se zrychluje a technologie také postupují kupředu mílovými kroky. Jedním z mnoha důkazů jsou i způsoby, jakým přistupujeme k archivování vzpomínek. Není to tak dávno, kdy lidé kvůli pořízení alespoň portrétní fotografie museli do ateliéru. Postupná dostupnost fotoaparátů pak přeci jen možnosti navýšila – přesto obvykle lidé např. na dovolenou vyráželi vybaveni klasickým kinofilmem s 24 nebo 36 snímky. A tak si také náležitě rozmysleli, co a proč fotí (a následně budou nechávat vyvolávat). Digitální technologie ale mnohé změnila, jediná dovolená se změnila v archiv stovek obrázků, které však následně nezřídka zůstaly ležet ladem na paměťové kartě či v počítači. Dnes – když většina lidí fotí mobilním telefonem – se navíc fotky obvykle kupí jen v digitálních archivech, na tzv. cloudech apod. Ale ruku na srdce, jak často vás láká si v této digitální formě fotky prohlížet?

„Lesbám a gayům jsme nastavili stejné benefity. Otázka rovnosti je pro nás důležitá. Měla by být i pro ostatní firmy,“ říká manažerka diverzity v ČSOB6. 4. 2021

Fotokniha pro každého

Ačkoliv doba je uspěchaná, člověk se stále rád vrací k tomu, co zažil, ale třeba i vzpomínkám na blízké. Ne náhodou tak klasická fotoalba mají stále větší kouzlo. Na druhou stranu ale alba ve své tradiční podobě, tedy jako masivní „knihy“ s kapsami na jednotlivé snímky, jsou poměrně prostorově náročná (o jejich obsahové organizaci ani nemluvě), ne každému se tedy chce do jejich zakládání vůbec pouštět.

Je tu ale jedna varianta, která nejenže splní účel, již při výrobě bude bavit, ale ve výsledné podobě udělá i velkou radost – praktické fotoknihy.

Právě fotoknihy nabízí nepřeberné množství možností, jak zpracovat vaše vzpomínky přesně dle vašeho vkusu a přání. A pokud je na českém trhu „specialista“ právě na fotoknihy, je to nepochybně společnost CEWE. Ostatně, ta se svými fotoknihami boduje dokonce napříč Evropou a v posledních 13 letech se právě CEWE fotoknihy pyšní tím, že jsou nejoblíbenějším produktem ve své kategorii. A ne náhodou!

Při tvorbě CEWE fotoknihy se jednoduše fantazii meze nekladou, ti méně počítačově zdatní (a také ti, kteří chtějí proces tvorby urychlit) ale samozřejmě mohou využít designů přednastavených (např. svatební album, rodinná kronika ad.) a také funkce asistence.

Přípravu fotoknihy lze bez problémů zvládnout z pohodlí domova – využít lze počítač, ale i mobilní telefon – online program je navíc tak intuitivní, že si s tvorbou poradí prakticky každý. S výběrem konkrétních fotek je možné náležitě si vyhrát, doplnit je designovými rámečky, popisy, a dokonce i videem díky vložení QR kódu. Skvělou inspiraci a také praktické rady lze načerpat i v CEWE webinářích, které se na tvorbu fotoknih zaměřují. 

Očkování proti HIV už není pouhým snem, jsme opravdu blízko. Vědci úspěšně provedli první test na lidech20. 4. 2021

Ať už máte zájem o fotoknihu pro sebe, nebo byste ji rádi někomu darovali, vybírat můžete z širokého spektra formátů, ale i možností vazeb – od klasické knihy v různých velikostech (včetně skutečně „kapesního vydání“) až po praktické sešity. Skvělou variantou v případě dárku je ale také možnost luxusní vazby v kůži. Samotnou podobu fotoknihy je tak možné plně přizpůsobit účelu i tomu, komu je určena. Ať už tedy máte v digitální formě uložené fotografie z dovolené, oslavy narozenin nebo firemního teambuildingu, nepochybně pro všechny tyto snímky najdete i vhodný způsob zpracování.

Pokud tedy nechcete, aby všechny vaše digitalizované vzpomínky skončily v propadlišti dějin (či nul a jedniček), zkuste je zpracovat právě do podoby CEWE fotoknihy. Jen v případě její výroby jako dárku možná zvažte pořízení hned dvou kousků, hrozí totiž, že až výsledek uvidíte, již jej nebudete chtít dát z ruky…