Užijte si romantiku u ohně i na balkoně či terase. S designovými stoly s ohništěm vytvoříte skvělou atmosféru bez dřeva i kouře

Není to tak dávno, kdy krb platil za srdce domova. Časy se ale změnily – stejně jako způsoby bydlení. A v panelácích či bytových domech krby zrovna k běžným součástem výbavy nepatří. Jenže romantický oheň navzdory těmto změnám stále láká. A tak není divu, že své invence využili zdatní řemeslníci a nápadití umělci, pod jejichž rukama vznikl široký sortiment neobvyklých „krbů“ (solitérních kusů – převážně stolů – s otevřeným ohněm), které lze bez problémů umístit prakticky do jakéhokoliv exteriéru, na balkon, terasu či verandu.

Rozličných typů krbů existuje samozřejmě celá řada. Ať už ale člověk zvolí uzavřený krb nebo krbová kamna, rozhodně se nevyhne pravidelné údržbě a úklidu. O tom, že základním předpokladem pro provoz krbu je samozřejmě komín, ani nemluvě. Totéž by ale bylo možné říci také o ohni otevřeném – přeci jen klasický „ohníček“, u nějž mnozí zejména v letních měsících tak rádi tráví čas s přáteli, si člověk na sídlišti dopřeje jen stěží. Žádná tato omezení ale pro designové kousky z produkce společnosti ELEMENTI neplatí. Specializuje se totiž na výrobu stolů s otevřeným ohněm i dalších obdobných prvků určených do exteriéru. A jejich základní charakteristikou (a výhodou) je, že zdrojem jejich „energie“ je plyn. Lze je tedy umístit prakticky kamkoliv bez omezení.

Expert na etiketu v oblékání: kam v košili s krátkým rukávem a žabkách? Nedopusťte se faux pas!13. 9. 2022

Ovšem užitím prakticky bez limitů výhody kousků z produkce ELEMENTI zdaleka nekončí. V podstatě bezproblémová je i obsluha, která při „zakládání ohně“ po člověku rozhodně nevyžaduje řadu skautských dovedností stavbou vatry počínaje a rozfoukáváním ohně konče. Je libo pohodovou atmosféru, intimní přítmí a nějaké to teplo k tomu? V případě plynových ohnišť stačí jediný pohyb ruky. Stejně snadná je i první instalace, která vyžaduje pouze připojení plynového regulátoru k plynové lahvi. Navíc plynová ohniště příjemné teplo poskytují bez problematického kouře (který může být na obtíž zejména na balkonech a terasách sdílených domů). Pokud se tedy člověk dokáže vzdát klasického praskání dřeva (ale také jeho štípání…), jsou exteriérové prvky s otevřeným ohněm ideální variantou.

V sortimentu ELEMENTI si navíc vybere rozhodně každý, v nabídce jsou totiž designové kusy jak pro moderní terasy, tak i klasická zahradní posezení. Konkrétně stoly s ohništěm – které ovšem nutně nemusí být jen klasicky hranaté, ELEMENTI totiž vyrábí i stoly kulaté, resp. ve tvaru velké „mísy“ – jsou ručně vyráběny z lehkého betonu vystuženého skelnými vlákny, což zajišťuje také jejich odolnost vůči povětrnostním vlivům. Na své si ale přijdou i milovníci stolů barových, přičemž v tomto případě je k dispozici dokonce i stůl ve tvaru klasického sudu. Zároveň je třeba říci, že když zrovna není krb „v akci“, díky ocelovému krytu lze celou plochu užít jako plnohodnotný stůl. K dispozici jsou navíc kromě stolových krbů také různé krbové nádoby.

Narodil se do ženského těla, nyní žije šťastný život jako muž a jeho partnerem je drag queen27. 4. 2022

Pokud jste tedy doposud po příjemných večerech u plápolajícího ohně jen toužili, díky produktům ELEMENTI můžete přejít od přání k činům. A již pozvolna přicházející jarní dny i večery si tak vychutnáte o mnoho více, jelikož na čerstvém vzduchu díky hřejícím plamenům budete chtít se sklenkou v ruce trávit každou volnou chvíli.