Francouzská značka svítidel DCW oslňuje nápaditým designem – zejména industriální kolekcí Lampe Gras

„Vyrábíme lampy, které milujeme“ – to je heslo, jímž se francouzský výrobce svítidel DCW éditions Paris řídí od roku 2008. Svoji kreativní a dobrodružnou cestu započal ikonickou kolekcí svítidel Lampe Gras a brzy přidal neméně osobité kolekce Mantis, Here Comes the Sun nebo In the Tube. Výbornou zprávou pro milovníky inovativního designu je, že svítidla DCW si nyní můžete prohlédnout v pražském showroomu Light Works.

Inspirativní spolupráce s designéry velkých jmen

Značka DCW neustále rozšiřuje své portfolio. Ke spolupráci zve stále nové, věhlasné designéry. A tak ve stáji výrobce DCW najdeme nejnovější kousky z kolekcí Respiro, Org nebo Aaro. Ve své práci hledí stále vpřed, svět designu a osvětlení nepřetržitě obohacují o nové nápady a ideje.

Nádherou svítidel DCW se můžete nechat oslnit na webové stránky značky DCW éditions Paris, kde najdete všechny zmíněné kolekce.

Lampy, které miloval Le Corbusier

Ikonickými kousky ve vytříbené nabídce DCW jsou svítidla z kolekce Lampe Gras. Jedná se o jedinečné dílo francouzského inovátora a vynálezce Bernard-Albin Grase. Navrhl je ve 20. letech minulého století jako industriální svítidla určená do továren, ateliérů a kanceláří. Vynikala svou jednoduchostí i robustním, a přesto ergonomickým designem. Bylo to vůbec poprvé v historii, co se stejný typ svítidel stal stejně oblíbeným v profesionálních i rezidenčních prostorech.

Bernard-Albin Gras byl jedním z nejinovativnějších designérů 20. století. Funkční estetika jeho svítidel, zejména pak detaily jako ramena, základy nebo úchytky na hony předběhly tehdejší dobu. Přednosti a nadčasový design lamp Gras brzy objevil Le Corbusier, který je použil v mnoha svých projektech po celém světě. Stal se Grasovým nejzanícenějším podporovatelem.

Light Works přináší Paříž do Prahy

Pražský showroom Light Works vyhledává po celém světě svítidla s jedinečným designem a kvalitním zpracováním. Jeho tým jsou při pečlivé kurátorské práci vybírá jen takové kousky, které by si jeho členové sami bez váhání umístili domů. Při návštěvě showroomu dostanete podporu při výběru nejvhodnějších svítidel, která budou splňovat nejvyšší estetické i funkční požadavky.

Zdroj: Redakce