Maserati MC20 aneb Sexy novinka, která vás zaujme na první pohled

Značka Maserati v Praze krátce před novým rokem představila očekávanou novinku v podobě supersportu MC20 (Maserati Corse a rok premiéry), kterým italská značka automobilů zahájila renesanci. Naše redakce u toho nemohla chybět a elegantní novinku jsme si prohlédli skrz na skrz. Byli jsme unešení. Co na něj říkáte vy?

Již při příchodu do showroomu Scuderia Praha, což je jediné oficiální prodejní a servisní zastoupení značky Maserati v Česku, na nás z dálky zářil vskutku nádherný stroj. Dokonce jsme se ještě jednou museli ujistit, zda se opravdu nacházíme v showroomu Maserati. Vzhled nového supersportu nás trochu zmátl, protože nic podobného jsme v produkci této značky již dlouho neviděli.

Renesance značky Maserati

Italská značka na konci loňského roku zahájila doslova renesanci, od které si slibuje spoustu úspěchů. Trochu překvapující je, že prvním modelem nové generace vozů s typickým trojzubcem v logu, je imageová záležitost v podání supersportu MC20.

Uchvátí na první pohled

Musíme však potvrdit, že novinka s názvem MC20 se skutečně povedla. Podobný supersport Maserati naposledy nabídlo v letech 2004 až 2005. Jednalo se o model MC12, který byl odvozen od modelu Ferrari Enzo. MC20 na tento jedinečný model sice odkazuje, ale přeci jen se v mnoha věcech liší.

Na délku je o něco kratší a měří 4,67 m. Pod kapotou pak ukrývá nově vyvinutý třílitrový šestiválec biturbo o výkonu 630 koní (463 kW). Motor je spárován s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou, pohání zadní kola a zvládne vůz rozpohybovat až na více než 325 kilometrů za hodinu.

Maserati se vydalo cestou elegance

Ačkoliv se jedná o supersport, který můžeme zařadit do podobné kategorie vozů jako například Ferrari F8 Tributo, Lamborghini Huracán apod., MC20 nabídne mnohem elegantnější a čistější tvary. I proto v nás první setkání s tímto vozem vyvolalo opravdu překvapující dojmy. Jedná se o originální model, který si s žádným jiným vozem konkurenčních značek nespletete, a navíc tento sporťák nepůsobí svým vzhledem tak agresivně, což nás baví ještě víc.

V patnácti letech utekl z domova a žil mimo jiné i na ulici. Dnes Robin (28) pracuje v jednom z nejlepších hotelů v Česku4. 1. 2021

Motýlí dveře

Navenek auto v žádném případě nepůsobí příliš robustně a musím se přiznat, že jsem měl trochu strach, zda do něj budu moci se svými 193 cm vůbec usednout, respektive zda z něj poté budu moci bez ostudy vylézt ven. Povedlo se! Snadný nástup do kabiny umožňují takzvané „motýlí dveře“. Přesně tak Maserati nazývá dveře otevírající se k nebi, kterými nové MC20 oplývá.

Jedná se o velmi praktické řešení, díky kterému se zvětšuje nástupní otvor a lidé většího vzrůstu tak nemají problém do nízkého supersportovního auta usednout.

Právě každodenní použitelnost chce automobilka Maserati u nového modelu vyzvednout a snaží se tak trochu bořit mýty o tom, že spojení sportovnosti s komfortem nefunguje. Nové MC20 neomezuje pohodlí na úkor sportovních vlastností a musím říct, že tento přístup osobně velmi chválím.

Jedním slovem nádhera!

Minimalistický interiér

Ani po usednutí dovnitř jsem se necítil nějak stísněně, naopak musím pochválit dostatek prostoru, který jsem uvnitř pociťoval. I když je interiér poněkud minimalistický, nechybí zde digitální přístrojový štít a dotyková obrazovka infotainment systému s úhlopříčkou 10 palců.

Velmi pohodlné jsou i sedačky. I přes to, že jsme vůz vyzkoušeli pouze tzv. „na stojáka“, cítil jsem, že sedačky nabídnou skvělou boční oporu. Co se materiálů týče, uvnitř najdete především ty skládající se z typické kombinace karbonových vláken a alkantary.

To by byla jízda!

Stačilo na chvíli zavřít oči a ihned jsem si dokázal živě představit, jaká by to asi byla jízda. Mou představu umocnilo i to, když jsme motor alespoň na malou chvíli nastartovali. Hluboké tóny linoucí se z motoru bych si mohl užívat donekonečna. Nic podobného však není žádným překvapením. Automobilka Maserati uměla zvuk motorů odjakživa a nový model MC20 je důkazem, že to umí stále.

Matrikářka Lucie Silovská: „Registrovaná partnerství mě baví. Vždy jsem překvapena z toho, jak si stejnopohlavní páry svůj den vyšperkují“19. 2. 2021

České zastoupení se může pochlubit prvními objednávkami

Maserati MC20 si našlo fanoušky i v České republice. České zastoupení aktuálně eviduje osm objednávek a pět vozů by mělo dorazit již v tomto roce. Někdy v květnu tak nové Maserati MC20 můžete zahlédnout i na českých ulicích.

Kolik je potřeba našetřit?

Základní cena tohoto vozu začíná na částce 176 000 EUR bez daně, což odpovídá zhruba 4,8 milionům korun. Opravdu dobře vybavený vůz pak pořídíte za částku okolo 200 000 EUR, tedy zhruba 5,4 milionů korun.

Maserati prozatím představilo pouze první variantu modelu MC20, ale v roce 2021 by se měla představit i otevřená „spyder“ verze a o rok později by nabídku mohla doplnit i čistě elektrická varianta. Tak co? Také by se vám líbilo schovávat v garáži takový klenot, který má sex-appealu na rozdávání?

Autor: Jan Witek

Zdroj: Jan Witek