Přeneste se do filmového světa díky špičkovým soundbarům, které promění sledování televize v zážitek

V době, kdy se veškeré kulturní vyžití omezilo výhradně na sledování filmů a seriálů (příp. ještě online přenosů…), je jasné, že aby byl zážitek co nejlepší, je třeba náležitě svou domácnost vybavit. Přeci jen – pouze stěží si lze vychutnat sci-fi, akční nebo hudební snímky jen prostřednictvím klasické televize a jejích nezřídka chabých reproduktorů. A přesně proto jsou tu nové soundbary Philips Fidelio…

Jak naznačují statistiky, lidé s ohledem na nespočet omezení v běžném životě tráví doma mnohem více času než obvykle. A v mnohem větší míře také sledují televizi. A jelikož zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se v dohledné době dalo navštívit kino, je třeba vytvořit si adekvátní podmínky doma. Dosáhnout skvělého zvuku je pak možné poměrně snadno – prostřednictvím soundbarů, které změní sledování kteréhokoliv filmu v opravdový zážitek. Vyzkoušet můžete například prémiové výrobky řady Philips Fidelio.

Jakub Mahdal začal natáčet na dětském táboře, dnes tvoří videoklipy pro přední české umělce11. 2. 2021

Že se doba mění, bylo patrné už z toho, že společnost TP Vision, která za produkcí značky Philips stojí, letos své novinky nepředstavila na berlínském veletrhu, ale online. Ovšem i v této formě zaujaly mj. OLED televizory, pro které je určena také celá řada audio příslušenství, a to včetně soundbarů. Těmi tzv. low-endovými počínaje a high-endovými konče. Právě druhou skupinu pak reprezentuje řada Philips Fidelio (ta se na českém trhu představila poprvé díky skvělým sluchátkům X3), pro niž jsou příznačné jak zakázkové komponenty, tak i pokročilé technologie a samozřejmě i špičkové designové provedení zahrnující i luxusní materiály.

Unikátní zvuk i v pohodlí domova

Dvojice soundbarů, Fidelio B97 a Fidelio B95 (což je v podstatě jen minimálně omezená verze B97, kdy však všechny hlavní funkce zůstávají totožné), pak slibuje skutečně ojedinělý uživatelský zážitek. Soundbary Philips Fidelio s Dolby Atmos Elevation pokaždé spolehlivě zajistí pohlcující zvukovou produkci filmů. Prostorový zvuk je navíc možné s modelem B97 podpořit díky dvojici bezdrátových odnímatelných reproduktorů (ty ve verzi B95 schází), které lze umístit kamkoliv v místnosti. Elegantní audiosystém se navíc jako jeden z prvních produktů Philips sound pyšní také certifikací IMAX Enhanced, která přenáší zvukový zážitek z IMAX kin do domácností.

Zatímco ale úprava kina, resp. reprodukční soustavy tak, aby zajistila exkluzivní zvukový zážitek, je nepochybně náročný proces, připojení soundbaru k televizi je velmi snadné – lze jej provést buď pomocí dvojice konektorů nebo přes Bluetooth či Apple AirPlay. Soundbar pak umožňuje také připojení k dalším produktům Philips, a dokonce disponuje také podporou hlasových asistentů. Samozřejmostí je možnost snadného ovládání prostřednictvím mobilní aplikace Philips. 

„Žádná transka není tvoje kamarádka.“ Umělec poodhaluje zákulisí travesti show, podle kterého je gay publikum výrazně náročnější30. 3. 2021

Funkční designový doplněk

Kromě funkčnosti je však důležitý i vzhled – a také v tomto případě je na první pohled zřejmé, že se jedná skutečně o prémiový produkt. Provedení v kovu a kůži Muirhead jednoduše skvěle zapadne do kteréhokoliv interiéru a soundbar se tak stane luxusním doplňkem.

Pokud tedy toužíte po prvotřídním zvuku ve stylovém provedení i v domácích podmínkách (nebo si chcete připomenout, jak skvělé to bylo, když kina fungovala), mělo by být pořízení soundbaru z řady Philips Fidelio jasnou volbou. Pak už bude k ryzí spokojenosti a autentickému zážitku scházet jen popcorn.