Přeneste se do filmového světa díky špičkovým soundbarům, které promění sledování televize v zážitek

V době, kdy se veškeré kulturní vyžití omezilo výhradně na sledování filmů a seriálů (příp. ještě online přenosů…), je jasné, že aby byl zážitek co nejlepší, je třeba náležitě svou domácnost vybavit. Přeci jen – pouze stěží si lze vychutnat sci-fi, akční nebo hudební snímky jen prostřednictvím klasické televize a jejích nezřídka chabých reproduktorů. A přesně proto jsou tu nové soundbary Philips Fidelio…

Jak naznačují statistiky, lidé s ohledem na nespočet omezení v běžném životě tráví doma mnohem více času než obvykle. A v mnohem větší míře také sledují televizi. A jelikož zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se v dohledné době dalo navštívit kino, je třeba vytvořit si adekvátní podmínky doma. Dosáhnout skvělého zvuku je pak možné poměrně snadno – prostřednictvím soundbarů, které změní sledování kteréhokoliv filmu v opravdový zážitek. Vyzkoušet můžete například prémiové výrobky řady Philips Fidelio.

Lukáš Polčák (26) se narodil bez části jedné ruky a nohy. Dnes chce všem mladým lidem ukázat, že být jiný je přednost, ne problém13. 1. 2021

Že se doba mění, bylo patrné už z toho, že společnost TP Vision, která za produkcí značky Philips stojí, letos své novinky nepředstavila na berlínském veletrhu, ale online. Ovšem i v této formě zaujaly mj. OLED televizory, pro které je určena také celá řada audio příslušenství, a to včetně soundbarů. Těmi tzv. low-endovými počínaje a high-endovými konče. Právě druhou skupinu pak reprezentuje řada Philips Fidelio (ta se na českém trhu představila poprvé díky skvělým sluchátkům X3), pro niž jsou příznačné jak zakázkové komponenty, tak i pokročilé technologie a samozřejmě i špičkové designové provedení zahrnující i luxusní materiály.

Unikátní zvuk i v pohodlí domova

Dvojice soundbarů, Fidelio B97 a Fidelio B95 (což je v podstatě jen minimálně omezená verze B97, kdy však všechny hlavní funkce zůstávají totožné), pak slibuje skutečně ojedinělý uživatelský zážitek. Soundbary Philips Fidelio s Dolby Atmos Elevation pokaždé spolehlivě zajistí pohlcující zvukovou produkci filmů. Prostorový zvuk je navíc možné s modelem B97 podpořit díky dvojici bezdrátových odnímatelných reproduktorů (ty ve verzi B95 schází), které lze umístit kamkoliv v místnosti. Elegantní audiosystém se navíc jako jeden z prvních produktů Philips sound pyšní také certifikací IMAX Enhanced, která přenáší zvukový zážitek z IMAX kin do domácností.

Zatímco ale úprava kina, resp. reprodukční soustavy tak, aby zajistila exkluzivní zvukový zážitek, je nepochybně náročný proces, připojení soundbaru k televizi je velmi snadné – lze jej provést buď pomocí dvojice konektorů nebo přes Bluetooth či Apple AirPlay. Soundbar pak umožňuje také připojení k dalším produktům Philips, a dokonce disponuje také podporou hlasových asistentů. Samozřejmostí je možnost snadného ovládání prostřednictvím mobilní aplikace Philips. 

Mužská, ale i ženská ejakulace stále budí mnoho otázek. Tou hlavní je „jak daleko?“ – a kupodivu se týká i žen18. 12. 2020

Funkční designový doplněk

Kromě funkčnosti je však důležitý i vzhled – a také v tomto případě je na první pohled zřejmé, že se jedná skutečně o prémiový produkt. Provedení v kovu a kůži Muirhead jednoduše skvěle zapadne do kteréhokoliv interiéru a soundbar se tak stane luxusním doplňkem.

Pokud tedy toužíte po prvotřídním zvuku ve stylovém provedení i v domácích podmínkách (nebo si chcete připomenout, jak skvělé to bylo, když kina fungovala), mělo by být pořízení soundbaru z řady Philips Fidelio jasnou volbou. Pak už bude k ryzí spokojenosti a autentickému zážitku scházet jen popcorn.