Pečení na zakázku jako nový korona-trend. Češi se vrhli do vánočního cukroví, pečou pro výdělek i pro radost

Uspěchaný život 21. století domácímu pečení cukroví nepřál. Spousta z nás si dosud těch pár kousků na vánoční stůl kupovala v obchodech. Letošek však díky koronaviru přináší změnu: Facebook je plný příspěvků, v nichž lidé nabízejí vlastnoručně vyrobené cukroví. Někteří to dělají pro výdělek, neboť jim pandemie vzala obživu, někdo peče z nudy, někdo z hecu, někdo tak rozhání depresi z lockdownu. Všichni mají jedno společné: pečením pro druhé navazují vztahy, které covid přetrhal.

Matěj Smlsal: Vánoční cukroví s osobní donáškou

Jedním z novopečených výrobců vánočního cukroví se letos stal bláznivý videoreportér Matěj Smlsal. Jeho kulinářské dovednosti byly dosud na sociálních sítích známé v podobě špaget s kečupem, které nikdo nechce jíst. Ovšem v listopadu se na Matějově Facebooku začaly objevovat fotky krásně vyvedených krabiček pekařských výtvorů se samolepkou Smlsalovo cukroví. Z profesionální prezentace produktu není vůbec poznat, že Matěj peče poprvé v životě.

„Vyzkoušel jsem na jaře rohlíky a pak tvarohové a makové koláče. Dovezl jsem je kamarádům a ti mi je pochválili, že jsou jako z pekárny. Tak jsem začátkem listopadu zkusil dát na Facebook nabídku cukroví, jestli se někdo chytne. No a oni se chytli!“ říká Matěj. Cukroví nejen peče, ale i osobně doručuje. Mezi jeho klienty jsou fanoušci jeho videoreportáží z celé republiky. „První adventní víkend jsem zavážel Ostravu, Havířov, Frýdek-Místek. To jsme ale spojili s návštěvou přítelovy maminky, takže to byl částečně i rodinný výlet. Minulý týden v pondělí jsem rozvážel pět krabiček cukroví po Praze a do Poděbrad,“ vypočítává Matěj.

Cukroví chutná i baví zároveň

Setkávání s fanoušky bývá veselé. Jedna dlouholetá fanynka například Matějovi citovala jeho facebookové statusy, které ji nejvíc pobavily. Zákaznice z Prahy zase cukroví objednala proto, aby se její přítel – Smlsalův velký fanda – mohl při předání se svým idolem osobně sejít.

Největší odměnou pro Matěje je, když lidem chutná. „V Poděbradech jsem předal cukroví a vyrazil na cestu domů. Po pěti minutách mi cinkne zpráva na telefonu, jestli nemám ještě krabičku. Paní s dcerou totiž moje cukroví hned ochutnala a obě naznaly, že do dvou dnů bude pryč. Takže chtěly ještě jednu dávku, kterou si prý skutečně schovají na Vánoce,“ vypráví Matěj.

Zuzka Schreiberová: Vánoční cukroví pro potřebné

Vytvoření té správné vánoční atmosféry byl důvod, proč se letos poprvé v životě pustila do pečení Zuzka Schreiberová, ředitelka Multikulturního centra Praha. „Chtěla jsem, aby to doma vonělo,“ prozrazuje. Jakmile se v říjnu schylovalo k druhému lockdownu, nakoupila plechy a vykrajovátka. Už během podzimu se vrhla do malování oblázků, které jí krátilo dlouhé večery po dnech strávených o samotě v home officu. S příchodem zimy přesedlala na pečení a jak plných plechů přibývalo a dílo se dařilo, napadlo ji se o cukroví podělit.

„Ve swapovacích skupinách na Facebooku, kde si lidi vyměňují přebytky, strašně narostl počet maminek samoživitelek, které prosí o jídlo. Je to děsivé. Už v říjnu jsem takhle nesla nákup jedné mamince a hned jsem se s ní domluvila, že jí na Vánoce napeču cukroví,“ říká Zuzka. Pak dala svoji nabídku i na Facebook a začaly chodit objednávky. Ozvala se jí kamarádka lékařka a druhá, která je zdravotní sestra. „Je pro mě čest to pro ně udělat. Taky peču pro kamarádku, na kterou šéf navalil práci, takže po víkendech pracuje a nestíhá. To je přesně ten důvod, proč mě to pečení těší. Má to i lidský rozměr,“ popisuje Zuzka.  

Duha v polském parlamentu, fialová paruka v Senátu USA – kreativní způsoby, jak politici protestují proti homofobii svých vlád17. 12. 2020

Petr Mráček: Vánoční cukroví dělané chlapskýma rukama

Petr Mráček není žádný nováček a moc dobře ví, co domácí výroba obnáší. S vánočním cukrovím začal před osmi lety. Petr, který pochází z Moravy, viděl, že v Praze lidé kvůli shonu domácímu pečení neholdují. První rok tedy napekl 50 kilo a další roky objednávky jen narůstaly. Spousta zákazníků od něj bere celých osm let. „Jednou jsme pekli v pěti lidech 800 kilo a to už zažít nechci. Běžně děláváme tak 250, což je ideální. Kvůli covidu nám ale odpadl jeden velký odběratel, takže letošek máme poklidnější s objednávkami na 130 kilo,“ vypočítává Petr.

Na jeho cukroví ženská ruka nesáhne. Chce tak prý ukázat, že i chlapi umí péct. Poslední dva roky peče se svým partnerem Lukášem. „Když jsme se poznali, Lukáš přiznal, že rád dělá cukroví. Tak to pro mě byla dvojitá výhra!“ směje se Petr.

Hnětače jedou, válečky sviští

Bez ohledu na množství předchozích zkušeností se pečení pro všechny stalo vášní. „Teď bylo v akci máslo, tak jsem ho domů nanosila čtyři kila. Už jsem odrovnala jeden lis na sušenky, nevydržel moje tempo,“ popisuje Zuzka. Vyrábí devět druhů cukroví, a to večer, kdy by se jinak sama doma propadala do deprese nebo se přejídala. Pečení je pro ni esence klidu a pohody. 

Matěj přes den jezdí po reportážích, takže na cukroví mu zbývají víkendy – a ty propeče celé až do pondělního rána. Na tento týden si proto raději vzal dovolenou. "Pouštím se do toho vždycky s chutí a na konci se mám chuť zabít. Ale až cukroví rozvezu, těším se, jak se do toho zase pustím.“  Zatím má objednávky na 24 kilo a na rozdíl od ostatních ještě přijímá další.

Petra přes rok živí focení a PR v showbyznysu. „Mám to jako relax od celoročního lítání po akcích. Vypnu si mozek a jsem schopen během dvou dnů nadělat 15 kilo vanilkových rohlíčků,“ říká. Letos nabízí patnáct druhů cukroví a všechno peče ve své kuchyni s jedinou troubou a třemi plechy!

Jak se tvoří hvězdy? Přečtěte si rozhovor se známým producentem Jaro Slávikem5. 11. 2020

Nejtvrdší oříšek je cena

Krabička Smlsalova cukroví obsahuje pět druhů. Půl kila stojí 490 Kč a celé kilo 890 Kč. „Zkusil jsem cenu napálit výš než obvykle, abych něco vydělal. A ono to zafungovalo! Ale když odečteš náklady na suroviny a především čas, tak to stejně dělám za míň než za stovku za hodinu,“ objasňuje, jak došlo k tomu, že Smlsal je amatér s nejdražším cukrovím v Česku. Matěj ale nedokáže nečinně sedět. Tak jako předtím taxikařil nebo rozvážel jídlo, vrhl se teď do pečení. Výdělky z těchto aktivit dává stranou, aby peníze použil na rekonstrukci statku, do které se pustí příští rok.

Petr Mráček nabízí kilo cukroví za 499 Kč. Oproti loňsku musel zdražit, ale odlivu objednávek se kvůli tomu nebojí. Hlavní podle něj je, jaké ohlasy napíšou lidi na Facebook. Navíc Petrovo cukroví bere i řada slavných celebrit. To Zuzka cenu cukroví stanovenou nemá. Nechá to spíš na lidech, co si kdo bude moci dovolit dát. „Já to pro výdělek nedělám. Tak jako jsem si předtím kupovala barvičky na kamínky, teď si kupuju máslo,“ směje se.

Je pečení na zakázku jen jednorázovou reakcí na koronakrizi, nebo právě vzniká nový trend? Zuzka předpokládá, že v jejím případě to není víc než antidepresivní relax v současném těžkém období. Matěj Smlsal má však větší plány: Ježíškovi si už napsal o kuchyňské vybavení. Plánuje pokračovat v pečení i během roku a chce si jednou otevřít cukrárnu. Jméno na to vhodné má.

Zdroj: Bohdana Rambousková