Butik Swatch se vrací do Česka. Nabídne eko-friendly hodinky a také kousky à la James Bond

Zatímco ženy mají poměrně široké možnosti ve výběru různých doplňků, jejich nabídka pro pány je nepochybně omezenější. A tak mezi ty nejklasičtější doplňky, na které muži kladou důraz, jsou pochopitelně hodinky. Preference při jejich výběru mohou být samozřejmě různé, jelikož ale v Praze téměř po dekádě otevřel butik Swatch, především milovníci moderních a hravých kousků budou mít rozhodně z čeho vybírat.

Skvělé funkce, moderní design a dostupná cena

Švýcarskou hodinářskou značku Swatch zná pravděpodobně každý, aby ne – jedná se o největšího výrobce hodinek na světě. Ačkoliv tradice značky není tak dalekosáhlá jako v jiných případech, právě hodinky Swatch se staly svého druhu revolucí v celém souvisejícím průmyslu. Nabídly totiž svým nositelům nejen funkčnost, ale i moderní vzhled, navíc s notnou dávkou designérské invence, to vše za přijatelnou cenu. Takže když tento plastový tikající skvost v roce 1983 spatřil světlo světa, netrvalo dlouho a způsobil doslova globální mánii. Lidé si totiž uvědomili, že i hodinkami mohou vyjadřovat své nálady a pocity, a doslova si zamilovali nespočet vtipných designů, které následně zamířily na pulty obchodů.

Šperky patří pod vánoční stromeček. Potěšte stříbrným dárkem od české značky PRAQIA14. 12. 2020

Značka Swatch si nejen díky originálnímu přístupu k hodinkám jako univerzálnímu módnímu doplňku, ale také s ohledem na zákaznicky vstřícné ceny, postupně vybudovala velmi silnou pozici na trhu. Přispěly k tomu jak různé limitované kolekce, které se následně staly i přímo sběratelskými předměty, tak i hodinky, které vznikly ve spolupráci se známými designéry či umělci.

Swatch se vrací do Prahy

Ovšem ani dnes, téměř po čtyřiceti letech od založení, značka rozhodně neztrácí dech. Ačkoliv v Česku se na nějakou dobu vytratila, nyní se vrací v plné síle a rovnou všechny zákazníky zve do nového pop-up butiku v pražské pasáži Florentinum. Butik poprvé otevřel 3. prosince a  jeho design vznikl na míru pro Prahu, samozřejmě v něm ale neschází červeno-bíla barevná kombinace odkazující k zemi původu značky.

Už žádný plast?

Ačkoliv Swatch si primárně všichni spojí s „plastem“, pravdou je, že i v tomto ohledu jde značka s dobou. V rámci letošní znovuobnovené kolekce modelů hodinek právě z roku 1983, kdy brand vznikl, tak definitivně mizí konvenční materiály a jsou nahrazeny přírodními.

Zbrusu nová eko-friendly kolekce se příznačně jmenuje „Bio-reloaded“ a zatímco hodinky svým vzhledem odkazují ke svému předobrazu, zohledňují již i životní prostředí. Ostatně – i samotný obal, který býval také z plastu, pochází nově z recyklovatelného a kompostovatelného materiálu paperfoam.

Na své si ale přijdou i milovníci popkultury, Swatch totiž pokračuje ve své tradici spolupráce se známými designérskými jmény, a tak je součástí aktuální nabídky také speciální edice James Bond 007 – 2Q Skin Irony, která vznikla na základě návrhu kostýmní návrhářky připravované bondovky No Time To Die, Suttirat Anne Larlab.

Díky NASA může každý vypadat mladě a svěže. Obličejové LED masky jsou nový hit v péči o pleť15. 1. 2021

Pokud tedy stále nevíte, jakým dárkem pod stromeček potěšit své blízké, v butiku Swatch jistě vyberete v podstatě pro každého něco. V sortimentu butiku totiž najdete více jak 100 různých modelů hodinek, od těch pro děti až po kousky pro „fajnšmekry“, tedy hodinky s mechanickým strojkem Sistem51, který byl jako první kompletně vyráběn strojově. Další modely jsou potom k vidění v hodinářství Koscom  (také v pasáži Florentinum), které provoz butiku Swatch zajišťuje.