Butik Swatch se vrací do Česka. Nabídne eko-friendly hodinky a také kousky à la James Bond

Zatímco ženy mají poměrně široké možnosti ve výběru různých doplňků, jejich nabídka pro pány je nepochybně omezenější. A tak mezi ty nejklasičtější doplňky, na které muži kladou důraz, jsou pochopitelně hodinky. Preference při jejich výběru mohou být samozřejmě různé, jelikož ale v Praze téměř po dekádě otevřel butik Swatch, především milovníci moderních a hravých kousků budou mít rozhodně z čeho vybírat.

Skvělé funkce, moderní design a dostupná cena

Švýcarskou hodinářskou značku Swatch zná pravděpodobně každý, aby ne – jedná se o největšího výrobce hodinek na světě. Ačkoliv tradice značky není tak dalekosáhlá jako v jiných případech, právě hodinky Swatch se staly svého druhu revolucí v celém souvisejícím průmyslu. Nabídly totiž svým nositelům nejen funkčnost, ale i moderní vzhled, navíc s notnou dávkou designérské invence, to vše za přijatelnou cenu. Takže když tento plastový tikající skvost v roce 1983 spatřil světlo světa, netrvalo dlouho a způsobil doslova globální mánii. Lidé si totiž uvědomili, že i hodinkami mohou vyjadřovat své nálady a pocity, a doslova si zamilovali nespočet vtipných designů, které následně zamířily na pulty obchodů.

Muži milují trend #mandora. Hranice mezi dámskými a pánskými šperky postupně mizí, proto muži ztrácejí zábrany a jsou častěji sami sebou29. 1. 2021

Značka Swatch si nejen díky originálnímu přístupu k hodinkám jako univerzálnímu módnímu doplňku, ale také s ohledem na zákaznicky vstřícné ceny, postupně vybudovala velmi silnou pozici na trhu. Přispěly k tomu jak různé limitované kolekce, které se následně staly i přímo sběratelskými předměty, tak i hodinky, které vznikly ve spolupráci se známými designéry či umělci.

Swatch se vrací do Prahy

Ovšem ani dnes, téměř po čtyřiceti letech od založení, značka rozhodně neztrácí dech. Ačkoliv v Česku se na nějakou dobu vytratila, nyní se vrací v plné síle a rovnou všechny zákazníky zve do nového pop-up butiku v pražské pasáži Florentinum. Butik poprvé otevřel 3. prosince a  jeho design vznikl na míru pro Prahu, samozřejmě v něm ale neschází červeno-bíla barevná kombinace odkazující k zemi původu značky.

Už žádný plast?

Ačkoliv Swatch si primárně všichni spojí s „plastem“, pravdou je, že i v tomto ohledu jde značka s dobou. V rámci letošní znovuobnovené kolekce modelů hodinek právě z roku 1983, kdy brand vznikl, tak definitivně mizí konvenční materiály a jsou nahrazeny přírodními.

Zbrusu nová eko-friendly kolekce se příznačně jmenuje „Bio-reloaded“ a zatímco hodinky svým vzhledem odkazují ke svému předobrazu, zohledňují již i životní prostředí. Ostatně – i samotný obal, který býval také z plastu, pochází nově z recyklovatelného a kompostovatelného materiálu paperfoam.

Na své si ale přijdou i milovníci popkultury, Swatch totiž pokračuje ve své tradici spolupráce se známými designérskými jmény, a tak je součástí aktuální nabídky také speciální edice James Bond 007 – 2Q Skin Irony, která vznikla na základě návrhu kostýmní návrhářky připravované bondovky No Time To Die, Suttirat Anne Larlab.

Titanic II má už za rok vyplout do ledových vod, v nichž se potopil jeho předchůdce. Odvážili byste se na palubu?28. 3. 2021

Pokud tedy stále nevíte, jakým dárkem pod stromeček potěšit své blízké, v butiku Swatch jistě vyberete v podstatě pro každého něco. V sortimentu butiku totiž najdete více jak 100 různých modelů hodinek, od těch pro děti až po kousky pro „fajnšmekry“, tedy hodinky s mechanickým strojkem Sistem51, který byl jako první kompletně vyráběn strojově. Další modely jsou potom k vidění v hodinářství Koscom  (také v pasáži Florentinum), které provoz butiku Swatch zajišťuje.