Vytvořte si svou soukromou oázu klidu a energie v podobě zimní zahrady

Ve chvíli, kdy se rozhodnete vytvořit si u domu místo pro odpočinek a pohodu, které nebude svázáno zdí nebo jinou pevnou překážkou a budete v něm chráněni před nepřízni počasí, začne se rozbíhat příběh vaší zimní zahrady. Poradili jsme se s odborníky ze společnosti Lignum CZ a přinášíme několik tipů, jak vytvořit tu nejlepší zimní zahradu.

Pro jakou zimní zahradu se rozhodnout?

První a zásadní rozhodnutí, které bychom měli učinit, je výběr materiálu, ze kterého bude samotná konstrukce zimní zahrady. Pokud se s oblibou staráte o dřevěné povrchy a rádi trávíte čas broušením a natíráním, doporučujeme zvolit konstrukci dřevěnou, a to se všemi výhodami a neduhy, které tento přírodní materiál přináší. Umíte-li si představit, že daný čas se dá strávit i jinak než péčí o dřevo, je dobré použít konstrukci hliníkovou.

Co od své zimní zahrady požadujete?

Když už jste se rozhodli, jak budete trávit volné chvíle, musíte si zvolit, jaké tepelné vlastnosti požadujete. Takzvané celoroční zimní zahrady poskytují možnost vytvořit si v podstatě regulérní obytnou místnost s možností udržení pokojové teploty celoročně.

Musíme si však přiznat, že i za použití izolačních trojskel a profilu s přerušeným tepelným mostem, budou náklady podstatně vyšší než na vytápění klasické místnosti v domě. Také stavební příprava je technicky i finančně náročná. Nelze zimní zahradu pouze tzv. nalepit k domu. Je nutné provést tepelné izolace již v základové desce až po připojení na dům. Taktéž je nutné smířit se s tím, že při pohledu z přiléhající místnosti, ale také ze samotné zimní zahrady, budeme potkávat přechody mezi sklem a profilem rámu okna. A ani v letních měsících nám tato konstrukce neumožní maximální otevření a provětrání prostoru zimní zahrady.

Jde to i lépe!

Možná vás předchozí odstavec trochu vystrašil, ale věřte, že to jde i lépe. Ve chvíli, kdy se rozhodnete, že si necháte vytvořit zimní zahradu používanou od března do října, která bude navíc přitápěna v zimních měsících, může se stát, že se potkáte s příběhem společnosti Lignum CZ. Jelikož společnost Lignum CZ netvoří jen prostor, ale i místo pro pohodlí a bezpečí, nechce, aby vás při špatném počasí od vaší zahrady a přírody dělily rámy oken a jiné konstrukční prvky.

            Společnost Lignum CZ na svém e-shopu mimo jino nabízí i doplňky z přírodní oceli

Díky jejich systému vás bude s přírodou oddělovat pouze tabule čistého skla, která vás zároveň bude chránit před nepřízni počasí. V teplém počasí si pak jednoduchým pohybem otevřete téměř celou stěnu.

                         Navštivte vzorkovnu společnosti Lignum CZ a přesvědčte se sami

„Snažíme se nepracovat pro klienty, ale pracujeme s lidmi. Proto víme, jaká různorodá přání lidé mohou mít a bereme v potaz, že vaše představa není pro nás jen projekt, ale i příběh. Jedno naše firemní motto říká, že vás nechceme kontaktovat, ale chceme se s vámi potkávat. To znamená, že všechny rádi uvidíme u nás na vzorkovně, a to v čase, který je pro vás nejlepší, třeba v podvečer nebo i o víkendu. Zde vám můžeme představit ucelenou řadu možností, jak dotáhnout váš příběh se zimní zahradou k pohodovému konci. Pracujeme se špičkovým německým systémem, a tak i jako v životě vše má svou cenu, nechceme, aby sleva byla důvod vašeho zájmu,“ dodává jednatel společnosti Lignum CZ – Václav Vanc.

Zdroj: Jan Witek